Nowy Regulamin 01.01.2011 Amatorskiego Połowu Ryb | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat". Woody Allen


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / PZW Federation Peche i inne organizmy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nowy Regulamin 01.01.2011 Amatorskiego Połowu Ryb

norimk

Offline

Gofer2005 napisał
Dajmy na to że jest sobie dziadzio 85 lat który łowi od 60lat opłacił 60 składek rocznych nie ma pojęcia co to jest internet przychodzi kontrola nad wodę i daje dziadkowi 200zł kary że się nie stosuje do regulaminu " bo w internecie napisali że jest błąd w druku" psss BZDURA.
Jeżeli faktycznie jakiś błąd się wdał to nie ma innej opcji żeby to PZW się zgłosiło do wędkarza i wręczyło mu prawidłowo brzmiący regulamin chcąc egzekwować prawo !


Wszystko na temat. A bańki mydlane były, są i będą. Dzisiaj nie miałem czasu zadzwonić. Jutro będę miał luźniej się zadzwoni.
 

Dawidos

Offline

Strażnicy też ludzie i wątpie żeby dziadkowi tak chętnie 200 przyznali raczej pouczenie bo taką możliwość mają.
Zresztą kolega na naszym regionalnym forum po kilku kontrolach z SSR jest w szoku nawet Prezesi nie znają przepisów i ich nie przestrzegają chociaż powinni świecić przykładem.
 

Arekp

Offline

gregorio napisał(a):
Do panów Hunt Er i normik.
czytaj pkt. 5. Reszta to jakieś "informacje dodatkowe" zwierające błędy.


Nie doczytałeś do punktu 6.

www.forumsumowe.pl/images/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb.jpg
 

jbkajdulka

Offline

Hunt eR napisał(a):
gregorio napisał(a):
Do panów Hunt Er i normik.
czytaj pkt. 5. Reszta to jakieś "informacje dodatkowe" zwierające błędy.


Nie doczytałeś do punktu 6.

www.forumsumowe.pl/images/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb.jpg


Wychodzi na to że Twoje na wierzchu Hunt eR. Czyli liczy się to co jest napisane w zezwoleniu.
 

norimk

Offline

Nie wychodzi, tylko wyraźnie stoi czarno na białym. To nie są bańki mydlane.
 

Arekp

Offline

Wyobraźcie sobie taką sytuację w USA. Ktoś przejechał przez pół Ameryki i wykupił zezwolenie na połów łososi. Wybulił kasę i nagle na łowisku podchodzi do niego Strażnik i mówi: "To w zezwoleniu to pomyłka, nie czytał Pan w internecie? Ma Pan 5 łososi, a wolno zabrać 4. Sorry. Płaci Pan mandat w wysokości 10 000 $, rekwiruję Pana samochód i łódź"?

...Klient kontaktuje się ze swoim adwokatem i puszcza ich z torbami. Facet, który zrobił pomyłkę w tekście zezwolenia śpi do końca życia w kartonie. A u nas?


NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI


Tylko to jakoś dziwnie zawsze działa w jedną stronę.
 

norimk

Offline

Dzwoniłem dzisiaj rano do Opola w sprawie zezwolenia wydanego na wody Opolskie. Odebrała sekretarka. Na pytanie o limit dzienny szczupaka i sandacza odpowiedziała iż jest to prawidłowy zapis i nie ma błędu w druku. Przy okazji zapytałem czy mają jakieś informacje o ewentualnej zmianie łowienie na żywca przy użyciu kotwicy poruszany na forum w tym temacie.

http://www.forums...ad_id=1094

Odpowiedzi nie uzyskałem bo powiedziała że niema w tej chwili "eksperta" od tego ( we wtorki i czwartki jest na miejscu ), powiedziałem że zadzwonię później, odparła że się dowie. Dzwonię po południu i powiedziała że nic im nie wiadomo na ten temat, oraz poruszyła jeszcze raz temat limitu dziennego dla szczupaka i sandacza. Twierdząc, że jednak jest to błędny zapis. Zapytałem czy mają zamiar sprostować ten błąd drukując jakiś aneks do zezwolenia ze sprostowaniem, odparła że poinformowali wszystkie koła i skarbnicy tych kół mieli informować wędkarzy. Mówię w moim kole skarbnikiem jest sam prezes, i nie dostałem żadnej informacji w tej sprawie. I też odparła: "można sprawdzić sobie w internecie". Mówię: "ja nie mam netu i nie znam obsługi komputera, oraz nie jestem zgaduj zgadula, żeby zgadywać, że jakiś lub jacyś mądrzy inaczej popełnili błąd w druku i nie mam obowiązku szukania jakichkolwiek informacji w Internecie:. Zmieszała się. Pytam jak to się ma w praktyce- wędkarz ma np: trzy sandacze przychodzi kontrola i co? Mówi że mogą upomnieć ale mogą też ukarać. Pytam na jakiej podstawie, mam jak wół napisane w zezwoleniu "Limit na szczupaka i sandacza do 2 sztuk ( łącznie / dziennie ) na zbiornikach zaporowych Nysa i Otmuchów. Pozostałe wody 3 szt. dziennie". I z jakiej racji może mnie ukarać skoro łowię zgodnie z przepisami które otrzymałem opłacając składkę. I kto mi udowodni że złowiłem trzy sandacze bezprawnie skoro takie prawo, zezwolenie otrzymałem od Was. No i przyznała mi rację.
Jak widać burdel na kółkach mają i jeszcze mają zamiar karać za to wędkarzy, i wmawiać im bzdury typu że wędkarz ma obowiązek pobierać informacje z internetu. Nie ma takiego zapisu.

Tak więc, wędkarz w błędnym przekonaniu że musi wiedzieć to czy tamto pozyskując je z internetu, tylko bardziej przekonuje PZW, że za ich błędy musi odpowiadać kompletnie niewinny wędkarz. Pozdr
 

Arekp

Offline

norimk napisał(a):
Mówię: "ja nie mam netu"...


Norimk, ty kłamczuchu.Oczko

No i przyznała mi rację.


Mądra dziewczyna - umów się z nią.Oczko
 

norimk

Offline

A wiesz że miała miły głosik, no i miło się z nią rozmawiało. Umówiłem się z nią na wtorek.Oczko
 

Arekp

Offline

He, he.Okok
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego od 200 do 500zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 263 20 lipca 2019 16:13
Regulamin Giełda forumowa sprzedam Sprawy organizacyjne 1 21 września 2018 16:26
Kupię akcesoria do połowu suma (stacjonarka) Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 01 lipca 2018 20:33
Regulamin Portalu Regulaminy portalu Sumowego 17 30 czerwca 2018 14:42
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,575,197 unikalne wizyty