Nowy Regulamin 01.01.2011 Amatorskiego Połowu Ryb | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dopiero kiedy człowiek zacznie się zastanawiać nad sobą samym, zrozumie jak bardzo niezdolny jest pojąć inne rzeczy. -Blaise Pascal


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / PZW Federation Peche i inne organizmy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nowy Regulamin 01.01.2011 Amatorskiego Połowu Ryb

Mariusz Zawadzki

Offline

2 szczupaki czy sandacze to komplet??? nie 3??? Powiem szczerze... zdziwiłem się.... Jakiś dziwny okres ochronny węgorza... do połowy lipca nie mogę go łowić... Hmmm niedługo nic już nie będzie można... a i tak rybek ubywa... i czemu??? Tylko PZW niech sobie na to pytanko odpowie...
Łowiskom komercyjnym mówię stanowczo NIE!!! Gdybym chciał tak łowić, to łowił bym w... akwarium!
 

norimk

Offline

Franio100 musisz też patrzeć w Zezwolenie bo to jest regulamin obowiązujący na całą Polskę, a w Zezwoleniu masz indywidualne wpisy na dany rejon. U mnie np: Tj. woj. Opolskie.
Limit na szczupaka i sandacza do 2 sztuk ( łącznie / dziennie ) na zbiornikach zaporowych Nysa i Otmuchów. Pozostałe wody 3 szt. dziennie. Pozdr
 

Mariusz Zawadzki

Offline

Dzięki!! Sprawdzę właśnie, mój okręg to Wrocław.
Łowiskom komercyjnym mówię stanowczo NIE!!! Gdybym chciał tak łowić, to łowił bym w... akwarium!
 

Arekp

Offline

norimk napisał(a):
Franio100 musisz też patrzeć w Zezwolenie bo to jest regulamin obowiązujący na całą Polskę, a w Zezwoleniu masz indywidualne wpisy na dany rejon. U mnie np: Tj. woj. Opolskie.
Limit na szczupaka i sandacza do 2 sztuk ( łącznie / dziennie ) na zbiornikach zaporowych Nysa i Otmuchów. Pozostałe wody 3 szt. dziennie. Pozdr


- troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń, /łącznie/
2 szt.


Norimk, jesteś pewien? Żebyś nie wprowadził kogoś w błąd. Nie wydaje mi się, żeby można było zabierać więcej niż w regulaminie. Raczej są ograniczenia zawsze.
 

norimk

Offline

Hunt er nie ja to ustalam. I pisałem wyraźnie że się to tyczy Opolskiego. No i trzeba patrzeć jakie gatunki się łączą w limicie dobowym.

www.forumsumowe.pl/images/zezwolenie_na_polow_ryb.jpg
 

Arekp

Offline

OK. OK. Ale widzę tu jak zwykle jakąś skuchę PZW. Lecz skoro masz to na zezwoleniu, to nikt nie będzie z tym dyskutował. Pokazujesz kwit i koniec. W innych okręgach raczej się tego nie spodziewajcie. Pewnie opolskie wydrukowało zezwolenia zanim wszedł nowy regulamin w życie i cała środkowa strona pozostała z lat ubiegłych. Widać, że nie ma komunikacji żadnej w tej "naszej" jedynej słusznej organizacji.
 

norimk

Offline

Zgadza się Hunt eR. W PZW jest jak w F1 co roku zmiany wymysły, a w PZW ludzie są jacy są i w efekcie bajzel.
 

gregorio

Offline

ze strony PZW Opole:

"Na wodach Okręgu PZW Opole obowiązuje:
1. Okres ochronny dla sandacza od 1 stycznia do 31 maja.
2. Okres ochronny dla szczupaka od 1 stycznia do 31 maja na zbiornikach zaporowych: Nysa, Otmuchów, Turawa, Brzózki i Michalice. Na pozostałych wodach od 1 stycznia do 30 kwietnia.
3. Wymiar ochronny dla sandacza i szczupaka do 50 cm .
4. Limit dzienny dla szczupaka i sandacza do 2 sztuk (łącznie).
W zezwoleniu wydrukowanym przed wejściem w życie nowego RAPR limit ten określony jest błędnie.
5. Wymiar ochronny okonia 18 cm.
itd."

Problem rozwiązany.
 

Arekp

Offline

Gregorio - nie każdy ma internet. A nawet jeśli mam, to nie wchodzę na strony jedynej słusznej partii dla zasady, "żeby im oglądalność nie skoczyła". Więc generalnie każdy kto ma takie zezwolenie wystawione przez PZW OPOLE, to mogą go cmoknąć (za przeproszeniem). Nie mogą tego wycofać, bo ktoś za to zapłacił, jest na tym data od - do, upłynęło już 2 m-ce z tego okresu i co teraz? Każde zezwolenie ma swój numer, a to że nie ma pieczątki, to pewnie określili w jakiejś uchwale, że tak ma wyglądać i jest ważne. Każdy sąd przyzna rację wędkarzowi. A takie ogłoszenia w internecie... Kogo to?

Więc problem nie jest rozwiązany.

Żeby była jasność - nie należę do Okręgu OPOLE i nie jestem zwolennikiem poprzedniego limitu. Chcę tylko, żeby wszystko miało ręce i nogi i żeby jakiś mózg tym jeszcze kierował, ale widać, że w stosunku do PZW mam zbyt duże oczekiwania.

Norimk, jesteś pewien? Żebyś nie wprowadził kogoś w błąd. Nie wydaje mi się, żeby można było zabierać więcej niż w regulaminie. Raczej są ograniczenia zawsze.


Norimk, miałem rację, że namieszali coś?
 

norimk

Offline

Hunt er napisał
Gregorio - nie każdy ma internet. A nawet jeśli mam, to nie wchodzę na strony jedynej słusznej partii dla zasady, "żeby im oglądalność nie skoczyła". Więc generalnie każdy kto ma takie zezwolenie wystawione przez PZW OPOLE, to mogą go cmoknąć (za przeproszeniem). Nie mogą tego wycofać, bo ktoś za to zapłacił, jest na tym data od - do, upłynęło już 2 m-ce z tego okresu i co teraz? Każde zezwolenie ma swój numer, a to że nie ma pieczątki, to pewnie określili w jakiejś uchwale, że tak ma wyglądać i jest ważne. Każdy sąd przyzna rację wędkarzowi. A takie ogłoszenia w internecie... Kogo to?

Więc problem nie jest rozwiązany.

Żeby była jasność - nie należę do Okręgu OPOLE i nie jestem zwolennikiem poprzedniego limitu. Chcę tylko, żeby wszystko miało ręce i nogi i żeby jakiś mózg tym jeszcze kierował, ale widać, że w stosunku do PZW mam zbyt duże oczekiwania.


Krótko zwięźle i na temat.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego od 200 do 500zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 263 20 lipca 2019 16:13
Regulamin Giełda forumowa sprzedam Sprawy organizacyjne 1 21 września 2018 16:26
Kupię akcesoria do połowu suma (stacjonarka) Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 01 lipca 2018 20:33
Regulamin Portalu Regulaminy portalu Sumowego 17 30 czerwca 2018 14:42
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,575,066 unikalne wizyty