Kołowrotki sumowe - dyskusja ogólna | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gra miłosna jest jak jazda samochodem: kobiety wolą objazdy, mężczyźni - skróty. Jeanne Moreau.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotki sumowe - dyskusja ogólna

undertaker

Offline

Kolego Avallone znalazłem ciekawe kołowrotki ale na nic nie mogę się zdecydować.....
Proszę podaj mi jakiś sprawdzony, konkretny model na którym mógłbym polegać który mnie nie zawiedzie.
PS. jeśli będę miał więcej kasy to zakupię slamera ale teraz lipa.
 

Kazimierzp

Offline

Zobacz młyneczek kupiony przez Zibiego w temacie kupione dzisiaj. Z tego co się orientowałem to najtańsze miejsce zakupu takiego kołowrotka.
 

Artur K

Offline

Do połowów stacjonarnych (bo ciężki) Okuma Eclipz 65, mocarna maszyna, śmiem zaryzykować twierdzenie że mocniejsza albo co najmniej tak samo mocna jak Penny. Głośna, ale to wynika z konstrukcji przekładni, (zresztą Okuma sama pisze że głośna). Kołowrót nie do zniszczenia.
 

scyzor

Offline

Mam pytanie czy na multiplikatory można łowić ciężką gruntówką. Zarzucać nimi z brzegu ?
 

Pawel Poznanski

Offline

Można można, trzeba się tylko trochę pouczyć.
Trzeba też wiedzieć, że każdy multik ma inne właściwości rzutowe. Jednymi rzuca się dobrze a innymi kiepsko. Obecnie mam ABU 7001i i rzuca się bardzo dobrze. Natomiast miałem kiedyś Jaxon Tristan i z niego rzucało się duuużo gorzej.
 

dabek73

Offline

Zamierzam nabyć taki oto kręcioł Rhino Black Cat Spinn 780.Jest to kołowrotek niby spinningowy ale zamierzam go używać do łowienia na żywca lub z gruntu co o nim myślą forumowicze.Jego krótki opis znaleziony w necie: * 7 precyzyjnie wykonanych łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej
* Bezstopniowy anti-reverse
* Szpula Long Stroke wykonana z grubościennego aluminium
* Ceramiczno węglowe dyski hamulca o dużej powierzchni roboczej o ekstremalnie wysokich zdolnościach odprowadzania ciepła
* Duży uchwyt zapewniający pewny chwyt
* Wkręcana, nie składana, wolna od luzów korba ze stali nierdzewnej
* Duża rolka prowadząca z systemem anti-twist
* Wysunięta stopa ForwardTM zapewniająca lepsze wyważenie wędziska
* Ekskluzywny system TiMagTM: bezobsługowy system magnetyczny kabłąkaNiezniszczalny i nie dający się wykrzywić kabłąk wykonany z ultralekkiego stopu niklowo-tytanowego
* Dwu biegowy ślimakowy system oscylacji
* Koła przekładni pokrywane chromem

* masa: 787g
* przełożenie: 4,9:1
* pojemność szpuli: 0,43/340m
* nawój: 104cm
* ilość łożysk: 7+1;
 

mariusz1402

Offline

Mam cztery na oku i dylemat co wybrać??? DAIWA EMCAST EVO 5000 .Penn Spinfisher Metal. CORMORAN BIG PIT BBS 7Pi 5000 ewentualnie w tej cenie znalazłem SANGER Uni Cat Warlock 90
Usmiech
 

Marcin Magdziarz

Offline

Witam serdecznie.Jestem zainteresowany kupnem kołowrotka Daiwa Opus Bull 6000. Byłem w sklepie wędkarskim zapytać o niego, ale sprzedawca odradził mi kołowrotki Daiwy tłumacząc się tym iż w przypadku jakiejś usterki są problemy z serwisem, a szczególnie po wycofaniu konkretnego modelu z produkcji.
Proszę o jakieś wskazówki w tym temacie.
Osobiście po przeczytaniu opinii na forum sądzę, że warto zakupić kołowrotki tej firmy.
Z góry dziękuję za informacje.
 

Andrzej Zdzislaw

Offline

Tabor napisał(a):
Max moje multiki; Okuma Magda Pro, Okuma chyba Clasik, Schimano B-Mag 1000 Bantam do lekkiego spiningu i pod lód. Z uszanowaniem TS

Tabor - Jak Ci się spisuje Okuma Magda Pro bo mam zamiar kupić taki multik i czy ewentualnie jest możliwość demontażu licznika jaki jest przy tym kołowrotku gdyby okazało się, że jest zbędny?
 

Robi

Offline

Ja miałem ostatnio złe przejścia z Cormoranem.
Nigdy nie kupię już kołowrotków Cormorana.
Tragiczna China. Poza tym rozpatrzenie reklamacji jakaś kpina minimum 30dni, bo odsyłają do Niemiec Usmiech
Kiedyś to było co innego.
Ostatnio kupiłem za namową kolegi 2 kołowrotki firmy SPRO i napiszę, że Cormoran nawet nie powinien leżeć blisko, żeby nie zarazić kołowrotków SPRO tandetą.
Oczywiście chodzi o zbliżony przedział cenowy.
Zgadzam się z Kolegą powyżej.
Mechanizmy i materiały większości kołowrotków Cormoran są takie same albo zbliżone.
Różnią się wielkością korpusów, kolorystyką i jakimiś dziwnymi dodatkami, skutecznie opisanymi marketingowo.
Jeden z kołowrotków, które zakupiłem połamał się podczas holu ryby i mało nie straciłem palucha, a najmniejszy z serii już trzeszczy (używany tylko do średniego spiningu) i również zostanie oddany do reklamacji. Normalnie jakaś porażka.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Sprzedam 2 kołowrotki Van Staal VM 275 Sprzedam sprzęt wędkarski 1 25 marca 2021 17:36
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,732,672 unikalne wizyty