Złodziejstwo na łowisku ! Jak się bronić ?!?! | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

" Wszystko mi wolno ale nie wszystko przynosi korzyść " - Św. Paweł


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Poradniki wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Złodziejstwo na łowisku ! Jak się bronić ?!?!

daddax

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

daddax napisał(a):

A może ktoś ma jakiś ciekawy sposób na znakowanie sprzętu w razie kradzieży. Po co? Wiadomo, kradzież można teoretycznie zgłosić do jakichś tam organów. Efekt, pewnie żaden, ale gdyby się to stawało nagminne, coś trzeba z tym robić. Chodzi o estetyczne, ale widoczne i raczej nie usuwalne metody,żeby powiązać w razie czegoś, właściciela ze sprzętem. Czy ma to sens?



Mój sprzęt przed kradzieżą face to face będzie oznaczony w ten sposób ,że będzie miał więcej składów niż powinien Usmiech Zanim oddam wszystkie złodziejom na głowach połamie Oczko
Filip mi chodziło też o takie historie jak kradzież nie koniecznie z łowiska ale np. z garażu, piwnicy, komórki jakiejś czy auta. Ja trzymam w niezamieszkałym domu, do którego już kilkakrotnie próbowano się włamać, a raz się włamano do jednego pomieszczenia, ale łupem padła akurat piła motorowa Stihl za 2800 i kilka drobniejszych gadżetów. Było jeszcze kilka innych historyjek, ale to historia.zly
 

Filipka

Offline

Wiem ,że kiedyś pewna firma w Chorzowie znaczyła rowery jakimś lakierem widocznym tylko pod ultrafioletem. Może z wędkami też tak można Usmiech
 

daddax

Offline

To wypadało by ,aby sprzęt był tak znakowany, jak np. właśnie rowery z jakimś tam numerem serii itd. Ale takie wymyślanki , to możemy sobie może zamówić np. u kolegi Lońka...?Usmiech
 

Marcin Zakrzewski

Offline

Witam. Co do znaczenia rowerów to ok robi się to na Policji rejestruje się rower w bazie i oznacza podczas kradzieży z kompletem dokumentów jest go później łatwiej namierzyć. co do sprzętu wędkarskiego nie ma takiej opcji, chyba ze nasze wędziska kołowrotki mają cechy charakterystyczne, wtedy jest łatwiej..
 

Mariuszkk

Offline

Z tego co wiem można oznakować prawie każdy wartościowy przedmiot i wprowadzić do policyjnej bazy.Najczęściej znakuje się pojazdy ,ale skoro można również drogi sprzęt elektroniczny,to i z wędkarskim nie powinno być problemu.
 

Marcin Zakrzewski

Offline

Zgadza się prawie każdy, ale nasz sprzęt musi posiadać serie i numer tak jak pojazdy rowery i elektronarzędzia dla każdego inny tak jak np. VIN pojazdu.
 

daddax

Offline

Niegłupie by było znakowanie zawierające identyfikację powiązaną bezpośrednio z posiadaczem, w miejscu widocznym i żeby było to w miarę nieusuwalne? Chodzi o to,że utrudniło by to handel skradzionym sprzętem, a ma to niestety miejsce i z tego co wiem, lokalnie są grupki zajmujące się różnymi włamami i łupem ich wpada także wartościowy sprzęt wędkarski. Gdzieś to później wszystko musi być upłynnione. Oczywiście chodzi mi o rzeczy bardziej wartościowe, a wiadomo niekiedy posiadamy gadżety o wiele droższe od rowerów.
 

Pawel Szkopinski

Offline

Po powitalni jest to mój drugi post ,nie chciał bym na początku narzekać ale muszę napisać o mojej przykrej historii ,która wydarzyła mi się na nocce na rybach .
Wracam z zasiadki około północy do mojego samochodu a tu patrzę wszystkie koła przebite szlak mnie trafił tym bardziej ,że to auto mojej żonki . Trochę się zraziłem bo koszty niemałe laweta ,opony do wymiany ,a najgorsze marudzenie żonki .Jednak nie zraziłem się tym teraz wynajmujemy kierowcę który nas przywodzi i przyjeżdża na telefon . To i tak wychodzi taniej ,a i piwko można wypić .
 

Mariusz Kowalski

Offline

Odnośnie znakowania,zajmuje się tym Policja (dzielnicowi) i Straż Miejska,sprzęt wędkarski też można oznakować np. swoim peslem.
 

Filipka

Offline

Pegaz tak to jest :/ Słyszałem ,że na Świerklańcu moim ulubionym sandaczowym łowisku te "typki" przebijają dwie opony Usmiech Nie jedną którą można wymienić. Po prostu dwie żeby nie było możliwości naprawy na miejscu. Przysięgam ,że jak będę świadkiem to też mu coś przebije Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak karty na łowisku - pomocy ! Hyde Park 6 01 września 2013 23:17
Jak złowić suma na łowisku specjalnym gdy... Łowiska sumowe 8 31 października 2012 19:25
Jaką metodę zastosować w przypadku zakazu używania środkó pływających na łowisku? Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 5 20 maja 2011 21:23
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,581,074 unikalne wizyty