Noże na wyprawy sumowe - dyskusja ogólna | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego. -Witold Gombrowicz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Noże na wyprawy sumowe - dyskusja ogólna

Tomasz Zukowski

Offline

Możliwe ,że przepłaciłem za nóż ale podobał mi się,a tutaj we Francji ceny maja z kosmosuUsmiech Jeśli chodzi o jakość to naprawdę stal jak dla mnie bajka ,nie tępi się i dopasowana rączka.Jarku dziś spróbuję wstawić fotki bo wczoraj to coś mi się chrzaniło i nawet to co już dałem skasowałem z nerwów beka
 

Artur K

Offline

Tomek nie mówię że stal zła, akurat Muella potrafi stal dobrze obrobić, tak że nawet 440C ma bardzo fajne parametry (zresztą 440C nie jest złą stalą, klasyczna budżetówka). Co przepłaciłeś na Muelce to z naddatkiem nadrobiłeś na Vicku, tak że jedno w drugie weszło Usmiech Usmiech Usmiech.
 

Tomasz Zukowski

Offline

Artur to mnie trochę pocieszyłeś bo myślałem ,że ten nożyk to już taki wypasiony trochę ale widzę ,że normalny Usmiech Nie znam się na nożach ale lubię te cacka.W przyszłości sprawię sobie jeszcze jakiś ale wtedy się Was poradzę Usmiech
 

Artur K

Offline

Kiedyś sklep na m....... .pl miał bardzo bogaty wybór. Jak teraz nie wiem. Kolega kupił sobie Muellę Magnum, wielki bydle 25cm ostrza, zabiera na wszystkie wyprawy, Kamczatka, Syberia, Mongolia czy inne, bardzo sobie chwali. 440C ma to do siebie jeszcze że jak potrzeba to na rzecznym otoczaku podostrzysz, nie będzie to żyletka ale wystarczająca ostrość, tzw robocza.
 

Artur K

Offline

W oddzielnym poście napiszę.
Koledzy jak przeczytacie na jakimś nożu czy w reklamie że stali nierdzewna INOX albo chirurgiczna INOX czy sama chirurgiczna, to nie ma się czym podniecać, jest to najzwyklejsza 420 czyli AUS6. Nic specjalnego, tylko marketingowcy dorabiają brodę Usmiech Usmiech Usmiech.
 

Jaroslaw Gielzak

Offline

Oj od Artura to się wiele dowiemy,
cieszę się, że mamy chyba eksperta od noży na forum.

Ja też lubię noże.
Nie mam jakiejś kolekcji (no- może poza kuchennymi- lubię pichcić).
Z braku czasu napiszę- co prawie zawsze mam ze sobą:
- oczywiście scyzoryk Victorinoxa (nie pamiętam jaki to model- zrobię fotkę)
- campingowy nóż Colemana
No i ten z którym się nigdy nie rozstaję
- Benchmade 530 Mel Pardue
stal 154CM
http://www.benchmade.com/products/530
Wynalazł go mój syn. I jak poprosił o pomoc w zakupie - za własne oszczędności- to mnie zastanowiło. Potem sam też kupiłem. I obaj je sobie chwalimy.

Przyjacielowi podarowałem
Benchmade 930 Kulgera
stal S30V
http://www.benchmade.com/products/930

Syn też dostał ciekawy nóż:
Shun TDM0723- nóż szefa kuchni
kuty jak damascen

A sam choruje na Rukusa (ale raczej chyba muszę szczepionkę znaleźć)
Benchmade 610 Rukus
http://www.benchmade.com/products/610
cypis44
 

Artur K

Offline

Fajne masz koziki, osobiście 154CM czy 34ATS wyżej sobie cenię niż s30V. Szczególnie tych Benchamade zazdroszczę Usmiech Usmiech Usmiech.
 

Tomasz Zukowski

Offline

Brak zdjęć na stronie Image Shack
Damian
 

Artur K

Offline

www.forumsumowe.pl/images/d_sog_seal_pup_elite.jpg

SOG SEAL PUP ELITE
zdjęcie w ramach prób i błędów wrzucone żeby Tomkowi pomóc. To jest Mój SOG ten z powyższej listy Usmiech Usmiech Usmiech.
 

Tomasz Zukowski

Offline

Nie mogę wysłać fotek i wkurzam się bo robię wszystko jak zawsze i zarejestrowany jestem zly
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,657,793 unikalne wizyty