Wasze techniki spinningowe | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Największym błędem człowieka jest udowodnić drugiemu jego głupotę. Autor: Anonim


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wasze techniki spinningowe

dragond500

Offline

Może troche o moim podejściu do trollingowania.

Zbiorniki zaporowe im starsze tym coraz ciekawsze moim sposobem na taką wodę jest przedewszystkim koryto rzeki na którym powstało rozlewisko wiem że jest to zbiorowisko wszystkich ryb a przedewszystkim leszczy co może znacząco przyciągać sumy. Gdy już namierzam koryto warto sprawdzić po jakiej lini ono biegnie potrzebna będzie do tego echosonda. Wypuszczam woblera za burtę ( najlepiej dobrać takiego który w korycie będzie pracował około 1-1,5 metra nad dnem). Płynę wzdłuż koryta i gdy na echosondzie widzę jak dno raptownie zaczyna wychodzić w górę wiem że w tym miejscu zaczyna sie stara linia brzegowa pozwalam by wobler pojawił się w tym miejscu co odrazu da się poczuć na kiju gdy wobler skacze po dnie wtedy delikatnie zawracm w stronę głębokiej wody by znowu pojawić się w samym środku koryta przecinam je na drugą strone i wobler ponownie orze drugi dawny brzeg w ten sposób płynę tworząc literę S od jednej krawędzi do drugiej.

Warto eksperymentować z odległością woblera za łodzią jeśli widzę spory zaczep na echosondzie w postaci karczy często podnoszę kija wysoko lub nawet wstaję tak by wobler przeskoczył nad zaczepem.

Woblery z których korzystam to:

Rapala
- Deep Tail Dancer
- Shad Rap
- Super Shad Rap
Storm
- Wiggle Wart
Dorado
- Invader
- Lake
Sendale


Napewno godnym uwagi jest Rapala DT lecz dla mnie jest to pechowy wobler ponieważ zawsze w pierwszym rzucie ląduje w zaczepie i nigdy nie udaje mi się go wyczepić straciłem ich kilka szt i postanowiłem sobie odpuścić pfft

Trollingowanie na rzece w moim przypadku jest to Odra bo tylko po niej mam okazje pływać.

Trolling na rzece nie jest tak przyjemny jak na wodzie stojącej ciągłe zmagania z nurtem i częste zaczepy powodują iż jest to ciężka sprawa no i jeszcze gdy wybierzemy miejsce gdzie pojawiają się wędkarze stacjonarni może być dość niebezpiecznie.

Trollingując pod prąd zazwyaczaj płynę jedną stroną rzeki wpływając w basen miedzy ostrogami wobler może sprawdzić co dzieje się w silnum nurcie jak i na spokojnej wodzie. Pozwalam mu wejść z warkocza do basenu po czym wypływam na rafę tak by wolber zaliczył najgłębszy dół przed główką następnie wchodzi na rafę mocno skacząc po niej przechodzi na głębszą stronę napływu i ponownie wchodzi w spokojniejszy nurt i zalicza część basenu miedzy ostrogami taki manewr powtarzam na wszystkich główkach na ulubionym odcinku.

Sprawa prostek jest znacznie łatwiejsza tam zazwyczaj płynę po zewnętrznej stronie brzegu gdzie prąd wody jest silniejszy i tworzy rynny w których lubią przebywać wąsacze tu nie ma konkretnego środka wobler może pracować w połowie wody jak i skakać po dnie. Wtedy kilku krotnie powtarzam odcinek pod prąd jak i z prądem rzeki jeśli prąd jest dość silny można próbować łowić w dryfie.

Warto pamiętać o bezpieczeństwie i poznać wodę po której się płynie bo częste rafy i drzewa mogę z łatwością uszkodzić środek pływający a w szczególności podczas silnego wiatru gdzie nie widać zmarszczeń przed nami.
C&R
 

Parposz

Offline

Od wielu lat uważam, że podczas spiningowania w dzień najskuteczniejsza jest wahadłówka.
 

dragond500

Offline

Napewno tylko trzeba umieć nią łowić a ja nie potrafię Usmiech
C&R
 

mifek

Offline

Fajne jest to ze Polsping zaczął produkcje ALG i Gnomów, które ważą 50-70gram. Czyli takie bardzo sumowe Usmiech
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Mifek nie wiesz czy już gdzieś w nacie są w sprzedaży te 50-70g ?
 

mifek

Offline

Max ja Swoje kupiłem w Warszawie . Czy są w necie?... hmmmm, nie spotkałem się jak do tej pory....
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Ok dzięki, będziemy szukać, może pojawią się na Allegro.
 

mifek

Offline

Dla tych, którzy lubią piękne wahadłówki mogę udostępnić namiary na mojego serdecznego kolegę który robi samodzielnie piękne wahadełka....
 

lechu

Offline

Mifek a masz zdjęcie tych wahadeł?
 

Mikolaj Wegnerowicz

Offline

Właśnie Mifek daj jakieś fotki
Atak przy okazji fajne są Algi 3 o wadze 32 g w tłoczoną łuską kolor stalowo-niebieski lub złoty chyba robi je Dragon.Są łowne zaraz obok dużych gum w szczególności Mansa
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki przypon na suma (wasze patenty) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 24 12 listopada 2018 09:03
Muzyka (Wasze kawałki) Hyde Park 511 21 lipca 2016 02:11
Sprawdzone przynęty spinningowe na suma Spinning, Trolling za sumem 126 18 lipca 2016 22:00
Wędziska spinningowe od Cormorana z serii Black Master Wędziska spinningowe na suma 3 25 lutego 2016 20:02
Sprzedam kijaszki spinningowe i zestaw do stacjonarki Sprzedam sprzęt wędkarski 20 17 grudnia 2015 23:52
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,670,737 unikalne wizyty