O wszystkim i o niczym ;) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ludzie w ogóle nie myślą. Oni tylko myślą, że myślą. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
O wszystkim i o niczym ;)

aseel

Offline

konrad napisał/a:
Witam mam pytanko jeśli już jest wywieziony zestaw z karpiem ok2 kg to czy wędki można położyc na podzie? i czy chamulec musi być podkręcony? jeśli tak to pod z moimi xrc zniknie ... iUsmiech w krórym momęcie najlepiej go zacinać i czy tylko raz?


Podstawa to jaka metoda ??
 

Janusz Michalak

Offline

Najlepiej użyć podpórki sumowej.

www.forumsumowe.pl/images/m_zestawy-sumowe.jpg

Akurat toczy się dyskusja w temacie "podpórki sumowe"tam dowiesz się coś o hamulcu.
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Dzisiaj meczyk Niemcy-Anglia ciekawe kto awansuje hehe Oczko
 

klos

Offline

Dziś w zachodniopomorskim mamy 30 stopni, powoli się chmurzy, dziś wybieram się na nockę nad Odrę za sumem, jakie przynęty proponujecie, ostatnio wyciągnąłem 8,02kg suma na pęk rosówek. a wiem że większe pływają, czekam na info.
Początkujący sum
 

olekdom

Offline

Pamiętaj, że sum ma okres ochronny... Poczekaj jeszcze 2 dni...
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Dokładnie, te dwa dni nikogo chyba nie zbawi.Oczko

Żywiec i jeszcze raz żywiec.
 

klos

Offline

Ale z tymi okresami ochronnymi jest dziwnie, po telefonie do PZW w szczecinie dowiedziałem się że u nas się jakoś zmieniło i można go teraz łapać, a wnieśli u nas okres ochronny węgorza do 15 lipca na jednym z jezior. Dziś planuje taką pól nockę do 1 w nocy, bo jutro mam pracę od rana, ale typowa nocka za sumem ma być w piątek 2 lipca Usmiech wiec po te infoUsmiech żywiec jest dobry ale muszę zrobić wyrzut około 60-80 metrów i jak to zrobić? Usmiech
Początkujący sum
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Jak chcesz zestawy posłać na 60-80m to tylko wywózka wchodzi w grę. Z małym żywcem (karaś 15cm) rzucam na 50m karpiówką 360cm 3,5lb i 4lb.
 

mariusz

Offline

Okres ochronny suma od ujścia Warty do Odry obowiązuje do 31 maja
 

aseel

Offline

Z tymi rosówkami to jest tak raz złapiesz coś, co można nazwać sumem, ale 90% brań to będzie narybek suma. To samo z dziwactwami typu turkuć, pijawka szkoda męczyć te maluchy żarłoczne, jedynie selektywnie można łowić na żywca, spróbuj sposobu opisanego na spławiku podwodnym a jeśli to ci nie wyjdzie to wywózka wystarczy dziecinny ponton ja ostatnio taki widziałem w carrefour za 145 zł wraz z wiosłami całkiem przyzwoity do wywózki nadawać się będzie znakomicie.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czesć wszystkim Powitalnia sumowa ;) 2 28 marca 2018 21:24
Siema wszystkim Powitalnia sumowa ;) 3 01 października 2017 10:55
Siema wszystkim!! :) Powitalnia sumowa ;) 9 29 stycznia 2017 20:54
Cześć wszystkim!!! Powitalnia sumowa ;) 7 04 października 2015 16:46
Cześć wszystkim. Powitalnia sumowa ;) 3 10 czerwca 2015 19:54
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,669,532 unikalne wizyty