"moja rzeka" | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Po ilu dniach kobieta jest rytualnie oczyszczona od mę­ża? - Od własnego zaraz, od cudzego nigdy. Autor: Teano


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / PZW Federation Peche i inne organizmy
 
"moja rzeka"

faywell

Offline

Za moją stodołą płynie rzeka, za rzeką jest moja łąka, Dlaczego nie mogę legalnie łowić ryb w mojej rzece bez płacenia haraczu pasibrzuchom i różnej maści prezesom z PZW? Jakim złym prawem PZW ma monopol na rzeki w Polsce? Moim zdaniem ta komunistyczna skostniała organizacja nie ma prawa bytu we współczesnym państwie prawa. Wszystkie rzeki powinny być upaństwowione a nie własnością pzw.
 

Robson270

Offline

żadna rzeka w Polsce nie jest własnością PZW. Rzeki są własnością Skarbu państwa, którą administruje RZGW (obecnie PGWWP). PZW jest jedynie dzierżawcą wody na określony czas. To RZGW ogłasza przetargi na oddanie w dzierżawę obwodów rybackich i każdy może w nich startować. Więc i kolega może sobie taki obwód (odcinek rzeki) wydzierżawić i wtedy nie będzie musiał płacić PZW za możliwość łowienia na nim Okok.
 

faywell

Offline

Aby się napić piwa to nie trzeba kupować browaru. Nie będę kupował czy wydzierżawiał rzeki aby od czasu do czasu posiedzieć z wędką. Ale też nie chce płacić składek, i innych licznych opłat do PZW i nabijał kabzę różnej maści grubym prezesom.
 

Andriu

Offline

No to chyba musisz zmienić kraj, bo w tym legalnie inaczej się nie da. Nie chcesz płacić PZW to może wykop sobie staw i łów do woli.
 

faywell

Offline

Zmieniać kraju nie będę, ale mam nadzieję, że przyjdzie niedługo taki czas, że takie organizacje jak PZW znikną z polskiej rzeczywistości. Są to skostniałe struktury wywodzące się z PRLu, żerujące na "zawodowych" wędkarzach jak również zwykłych ludziach, którzy dla przyjemności chcą czasem posiedzieć nad wodą z wędką w ręku. Namnożyło się tyle tych okręgów, kół, kółeczek wędkarskich i trzeba zaspokoić potrzeby wszystkich prezesów, podprezesów i innej maści działaczy. Nie chcę nabijać kabzy i utrzymywać tysięcy cwaniaków pod egidą PZW, którzy rozporządzają i marnotrawią ogromną kasę. Dlatego na razie nie wędkuję.
 

Marek Kohut

Offline

Można wędkować na tzw. komercji ale też trzeba płacić. Odchodzą koszty,, karty wędkarskiej,,
Gdyby doszło do rozwiązania PZW, na co czekam, to pewnie wody przejdą na własność lub pod opiekę gmin. Opłaty za połów nikt nie zlikwiduje.
 

faywell

Offline

Karta wędkarska jest jak prawo jazdy, ważna bezterminowo ale sama karta nie daje żadnego prawa do wędkowania. Niestety trzeba zapłacić wpisowe, składkę, opłaty za znaczki na wody nizinne, opłaty za znaczki na wody górskie a teraz każdy okręg czy koło ustanawia swoje własne przepisy i opłaty
Dlaczego w Polsce nie można wędkować jeżeli nie wykupisz składki członkowskiej PZW? To co ten związek "przejada" jest poza kontrolą a działacze, prezesi dysponują ogromną kasą. Kto uwłaszczył i dlaczego PZW na naszych rzekach, jeziorach? Napiszecie, że zarybiają i dbają o środowisko? Bzdura! Więcej działalność PZW szkód przynosi niż pożytku a każdy wędkarz po opłaceniu składek czuje się "leszczem".
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.04
33,212,478 unikalne wizyty