Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego od 200 do 500zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości. -Aleksander Fredro


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego od 200 do 500zł

GrzegorzS

Offline

Widzę zniknął mój wczorajszy post, pewnie przez tą awarie...
A więc znowu się zapytam, może jednak ktoś wie coś o tym kołowrotku... mogę go mieć za 270 zł. a to chyba dobra cena. No chyba że Fin-Nor wypuściło bubla i dlatego przecena o 50%
 

Michal Cieslak

Offline

Nie znam się na fin norach ale zwróć uwagę na wagę prawie 800g tyle co daiwa df 100a która mieści więcej na szpuli . Mimo że temat nie o tym samym modelu w podjęciu decyzji może być pomocny ten temat http://www.forums...ead_id=178.
Michał.
 

GrzegorzS

Offline

No ma mniejsza szpule czyli podzespoły powinny być mocniejsze bo coś musi ważyć... temat czytałem tylko tam mowa o innym typie bo o of95. Ponoć poprawili to wadę produkcyjną, która była jak myślę w starszych modelach... a co te mają w środku ciężko powiedzieć...
 

Jacek Gebala

Offline

GrzegorzS napisał(a):

Widzę zniknął mój wczorajszy post, pewnie przez tą awarie...
A więc znowu się zapytam, może jednak ktoś wie coś o tym kołowrotku... mogę go mieć za 270 zł. a to chyba dobra cena. No chyba że Fin-Nor wypuściło bubla i dlatego przecena o 50%


Pewno wgrali starszą wersję z backup´u. Nono

Też się powtórzę - nie znam tych FinNor´ow(Fin-Nor Sportfisher Teaser 80) z praktyki bo używam Offshore-9500 (OFF-95), ale jak czytam że są z wolnym biegiem to odradzam. A te "moje" to polecam bo działają bezproblemowo od pięciu lat jak przysłowiowy szwajcarski zegarek Usmiech
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

GrzegorzS

Offline

No też wydaje mi się podejrzana ta cena, mają 4 ostatnie sztuki... i jest to niby promocja z okazji 20 lecia sklepu. Ale jak mówisz że z wolnym biegiem nie warto to co byście zaproponowali. Chodzi mi o kręcioł który nie rozsypie się gdyby akurat wziął mi jakiś kolos życia Haha
 

Jacek Gebala

Offline

GrzegorzS napisał(a):

No ma mniejsza szpule czyli podzespoły powinny być mocniejsze bo coś musi ważyć... temat czytałem tylko tam mowa o innym typie bo o of95. Ponoć poprawili to wadę produkcyjną, która była jak myślę w starszych modelach... a co te mają w środku ciężko powiedzieć...


Przeczytaj mój post z 2012 roku...

Jacek Gebala napisał(a):

Jacek Bartnik napisał(a):

Fin Nor wygląda na dużo solidniejszy od Penna,ale pierwsze zdjęcia wrzucone przez Sławka trochę zniechęca i daje do myślenia.


E tam zniechęca - wręcz odwrotnie, nie ufam kołowrotkom które nigdy nie mają problemów. A z tego co pamiętam, tryby poszły przy "BigGame" na Marlinie. Widziałem też, jak u tych kołowrotków pękały stopki przy zacięciu(video outtake´s) i odłamane raczki od rzucania nimi na ziemie/skały. Wiem, że nad Ebro tych kołowrotków(wyłącznie) używa pan Taffner ponad 250 dni w ciągu roku nad wodą i nie ciągną tam metrowych sumików. Widziałem na własne oczy jak obchodzą się tymi kołowrotkami "Czarne Koty" - to tam pękają rączki od rzucania ich(z wędkami) do samochodu i pomimo tego wszystkiego, 80% używanych(zobaczcie filmy na YouTube) przez nich stacjonarnych kołowrotków to FinNor´y OFF95. Praktycznie "wszędzie" widzi się (i słyszy grzechotkę) FinNor´a a to chyba coś znaczy. To chyba przy tej ilości ma prawo od czasu do czasu wystąpić jakaś usterka(no nie, nie powinna, ale..). Twierdze, że nie ma w tej klasie(porównajmy takie parametry jak np: siła hamulca, pojemność szpuli) lepszych kołowrotków. Faktycznie są drogie i droższe, ale są i inne tańsze i dobre jak Warlock 90, Cat Rewinder - wiec może na początek weźmy te tańsze. Jeśli już kogoś stać na FinNor´a to polecam kupno nowego na gwarancji i przed kupnem niech dokładnie dowie się u sprzedawcy o warunki naprawy,wymiany.

Moje pierwsze FinNor´y maja cztery lata i chodzą - właściwie bez konserwacji - bezproblemowo. Nie, nie łowię Marlinów Nono , nie rzucam nimi na "glebę" no i niestety nie jestem 200 dni Placze nad woda, ale kilka ładnych sumików mają na swoim kacie. Używam też innych tańszych - moich pierwszych - kołowrotków(Corboss-Sl 30) a i te pracują po 6-ciu latach bez problemów. Dwa Warlock´i spisują się też - jak na razie - dobrze, ale z powodu kilku "małych" rzeczy dokupiłem w tym roku właśnie dwa FinNor´y.

Namawiam, nie powtarzajmy po innych "aa" und "ee" - porównujmy nie tylko pojedyncze opinie/zdjęcia, wybierajmy starannie na miarę naszych potrzeb i środków finansowych, (prze)testujmy - w miarę możliwości - przed kupnem i na końcu obchodźmy się prawidłowo ze sprzętem i wtedy będzie dobrze nam służył. Buble znajdziemy(niestety) wszędzie i niestety też przy rzeczach z wyższej półki i u Penn´a, Shimano, Rhino, FinNor itd. -tutaj w najgorszym wypadku poratuje nas(miejmy nadzieje) gwarancja, ale takich przygód to ja już nikomu z nas nie życzę.


Teraz można by wziąć jeszcze pod uwagę do stacjonarki Penn´ y SSV od wersji 8500 w górę....
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

GrzegorzS

Offline

Czytałem go już wcześniej... wiesz ja jestem z tych co najpierw szukają a później pytają Oczko
O te niestety musiałem spytać, bo nic na ich temat nigdzie nie ma. Co też nie świadczy o nich zbyt dobrze... Ale że kołowrotek kosztuje normalnie w granicach 500 zł. to myślałem że może będzie coś wart... a opinie o nich nie ma bo za te pieniądze wszyscy biorą sprawdzone modele...
 

Lukaszf

Offline

Witam
Panowie przymierzam się do zakupu kołowrotka i mam mały dylemat. Mianowicie wybór padł na Penna. Pytanie czy wybrać spinnfishera czy slammera. Kołowrotek będzie służył do połowów stacjonarnych z użyciem bojki. Wędzisko to WFT big fisch 300 cm. Czy wg Wa warto wybrać któryś z nich, czy raczej jest to obojętne. Wielkość którą wybrałem to 6500, wydaje mi się, że spokojnie wystarczy na Wisłę. Plecionki 0.40 powinno wejść ok 230 m to wg mnie świat na naszą królową.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

Michal Wilk

Offline

Łukasz do stacjonarki pletka min 0.5 Oczko co do rozmiaru 6500 będzie mały.. na 8500 wchodzi pp 0.46 270m

co do wędki nie wiem czy wiesz ale.jest strasznie kluchowata i na większych odległościach możesz mieć problem z zacięciem.
 

Lukaszf

Offline

Hmm właśnie czytałem, że płetka min 0.50, trochę tego nie czaję bo wytrzymałość na węźle plecionki 0.40 to ok 15 kg z czego wytrzymałość hamulca w pennie 6500 to ok 9 kg, zawsze to mozna przytrzymać ręką szpulę ale skoro tak piszesz to trzeba będzie rozejrzeć się za większym kołowrotkiem i pletką 0.50. Dzięki za informacje
Co do wędki to właśnie czytałem Twoje posty dotyczące WFT i Sangera w którym pisałeś, ze sprzedawca w Askari raczej doradzał Ci Sangera. Decyzje poparłem tym ze na wędziska WFT łowią sumy nad Ebro i ze są one na wyposażeniu bazy Fishing Planet.
Kupiłeś mozę już tego Sangera i jesteś zadowolony, gdzieś czytałem, ze te wędziska to kije od miotły. Oczywiście mówimy tutaj o Sanger uni cat graze .
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,603,093 unikalne wizyty