Łódź ABC 385 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

" Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu " - Terry Prattchet


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Łódź ABC 385

Arek Olszewski

Offline

Witam,
Zastanawiam się nad zakupem łodzi ABC 385 o poniższych parametrach:

długość 3,70m
szerokość 1,70m
waga 100 kg
laminat, dwupłaszczowa.

Chciałbym pływać nią po Wiśle, z silnikiem Mercury 6 hp (czterosuw), krótka stopa. Czy któryś z kolegów posiada taką łódkę? Jak się spininguje na takiej łodzi w dwie osoby? Czy jest w miarę komfortowo? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 

Mariusz Kulenty

Offline

Łódeczka bardzo fajna. Dobra relacja ceny do jakości.Myślę, że na 6hp będzie pływała ale d...y nie urwie.

YouTube Video


YouTube Video
 

Arek Olszewski

Offline

Dzieki za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, z tego że silnik trochę za mały, ale taki mam, jest w bardzo dobrym stanie i szkoda mi go sprzedać. A jak wygląda kwestia komfortu łowienia w dwie osoby (spinning) na łódce o takich wymiarach?
 

Mariusz Kulenty

Offline

Osobiście wolę pontony. Więcej możliwości zwodowania- tj.większa mobilność i mniejszy ciężar.
385 nada się dla dwóch osób. Zawsze możesz później zmienić na większą.
 

Arek Olszewski

Offline

Ok. Muszę przemyśleć temat.
 

jaroslaw troch

Offline

Witam.
Co myslicie o Romanie 430 na wisłe i jaki silnik do tego byscie polecali ( chodzi mi o moc silnika do tej Romci).
 

Dariusz Kucharski

Offline

Trudne pytanie pfft to zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć na zakup silnika, czy ma służyć tylko do przemieszczania się czy też do trolingu? czy myślisz o dwusuwie czy czterosuwie? jak chcesz pływać?? czy wystarczy ci tempo rekreacyjne czy masz fantazję ułańską i czasem lubisz zaszarżować grin więc proszę sprecyzuj swoje priorytety a my ci doradzimy w miarę możliwościOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Adam 12

Offline

Witam.
Romana to dobry wybór.Do wędkowania,wygodna i bezpieczna.Romana 430 była moją pierwszą łódką.Stara solidna,praktycznie niezniszczalna konstrukcja.Pływałem na niej jakieś 20 lat,jak dobrze pamiętam rok produkcji to około 76.Do spiningu super,do metod gruntowych też się nadaje.Pytałeś jaki silnik,to zależy od kilku czynników.Jakie odległości Będziesz pokonywał i jak szybko.Ja używałem 9,9 km potem była 15.Moim zdaniem 25 km to będzie optymalne rozwiązanie.Jak Masz jakieś pytania,pisz śmiało z chęcią pomogę.
Pozdrawiam Adam.
 

jaroslaw troch

Offline

Jesli chodzi o kwote to do 10tys, mysle ze 4t bo podobno juz w skandynawii rezygnuja z 2t i kazdy przechodzi na 4t.( ze wzgledow ecologicznych). Co zreszta popieram.
2t jest sprawniejszy ale kopci i halasuje.
Jesli zas chodzi o szybkosc przemieszczania sie to chcialbym sie przemieszczac szybko lecz bez przesady.
 

jaroslaw troch

Offline

Zapomnialem wam podziekowac za odpowiedzi.

Dziekuje

I czekam na dalsze podpowiedzi odnosnie tematu.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Moja pierwsza łódź aluminiowa - Dekalog Łodzie, pontony i inne środki pływające 107 30 marca 2017 21:20
Pokrowiec na łódź Sprzedam sprzęt wędkarski 3 08 czerwca 2016 10:05
Sprzedam łódź wędkarską Skylla 440 Pro Sprzedam sprzęt wędkarski 5 21 kwietnia 2016 10:13
Fotel na łódź lub ponton z twardą podłogą Łodzie, pontony i inne środki pływające 23 10 listopada 2015 17:36
Lądowanie suma - ponton lub łódź Spinning, Trolling za sumem 6 24 października 2015 19:58
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,584,715 unikalne wizyty