Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać. -Cyceron


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł

Grzegorz Petryna

Offline

W Cat Rewinderze pojemność szpuli jest przekłamana i wcale nie jest takim mocnym kołowrotkiem, gdyż widziałem na żywo już połamane na małych sumkach. Sanger na ten rok wydaje następcę modelu Cat Rewinder. Warlocka też zrobili od nowa, ale wiem już, że został odchudzony i nie będzie tak wytrzymały jak poprzednik. Relację mam bezpośrednio od osoby, która widziała i miała w rękach nowy model. Więc jeśli ktoś ma potrzebę zakupu, to radzę kupić obecny model. Na razie będą w sprzedaży oba modele, ale pomału będą wycofywać starego Warlocka.
 

Zbigniew Lewicki

Offline

Grzegorz nie zapeszaj bo jak narazie cieszę się nowym kołowrotkiem Nono
 

wojtek zdunik

Offline

Też chiałem kupic rivermana ale przeczytałem na forum sumowym że źle nawija
http://www.forumsumowe.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3768&highlight=riverman+triumph&pid=85736#post_85736
szósty post w tym temacie

i sobie odpuściłem rivermana

warlocka w askari już nie ma i starego nie bedzie
warlocków już nie robią " w tej starej wersji" ma być nowy model, ale mnie na testowanie nie stać (wolę stary przetestowany model)

jak chcesz tani, i duży i mocny to DAIWA DF100A GIANT
http://allegro.pl/kolowrotek-daiwa-df100a-giant-i3794904205.html
ja nie mam ale czytałem już o tym kołowrotku dużo dobrych opinii, z róźnych źródeł, ale mi się wydaje że ma głęboką szpulę i ciężko nim rzucić więc raczej tylko do wywózki
 

marcinekxpl

Offline

Zostane przy rivermanie narazie .
 

Lukaszb

Offline

Chciałbym zapytać osoby używające Sanger Cat Rewinder 80 czy nada się do dalekich wyrzutów przy użyciu surfcastingu? Wędziska jakie biorę pod uwagę do tego to:
1)DAIWA D FISH SURF 3.60 M 110-225 G
2)CORMORAN SEACOR POWER SURF 390/250g
3)MIKADO SCR SURF 390cm 100-200g
no i opcja, za którą mam nadzieje mnie nie wyśmiejecie
4)Mikado Crystalline Heavy Tele-Surf 420 60-300g
 

wojtek zdunik

Offline

Nie nada się . Nie pogodzisz sumowania z surfcastingiem tym samym sprzętem. Próbowałem ale się nie uda. Jak chcesz gadać o łowieniu z plaży to zakładaj nowy temat.
 

Lukaszb

Offline

Nie chodzi mi o łowienie z plaży tylko oczywiście o połów suma Usmiech Nie korzystałem do tej pory z wędki typowo sumowej, a czasem będę potrzebował posłać zestaw daleko z brzegu, gdy nie będę miał możliwości wywiezienia zestawu. Czy zastosowanie odpowiedniego kołowrotka przy wędzisku np Mikado SCR sea Heavy picker 330cm pozwoli na dość dalekie zarzucanie? W takim przypadku lepiej zastosować żyłkę 0,50 czy plecionkę 0,30?
 

wojtek zdunik

Offline

Tu masz opinie o tym kołowrotku
http://www.forums...0#post_105
 

Lukaszb

Offline

Jednak tamten sanger odpada, już raczej nie do dostania...
Skoro jednak zbierał takie dobre opinie, to któryś z tych dwóch nada się w miarę do rzucania dobrze zestawami ? No i ponawiam pytanie czy duża różnica będzie między rzucaniem żyłką 0,50 a pletką 0,30 No i jak się mają te dwa sprzęty do słynnego DF100A ?

1)SANGER UNI CAT DESTROYER II

5 łożysk ze stali nierdzewnej + łożysko na rolce
aluminiowa korbka z wygodnym uchwytem
hamulec przedni wyposażony w 3 duże podkładki karbonowe
hartowana oś 6 mm.
pojemna szpula: 400 m/0.40 mm

cena około 220zł


2)SANGER CAT REWINDER II

Precyzyjne łożyska kulkowe Activision 5 + 1 rolka jednokierunkowe łożysko sprzęgła
Węglowe tarcze hamulcowe
precyzyjna regulacja, mocny przedni hamulec
Przekładnia S-Curve
Wirnik zrównoważony system komputerowy
Linia Anti Twist rolki
Wzmocnione aluminium
CNC aluminiowa rączka z miękkim pokrętła dotykowego
Wał 6mm
Cewka aluminiowa

Parametry:
Łożyska - 5
Waga - 680 g
Przełożenie 4,1:1
Pojemność szpuli - 0,40/485m

cena ok 220zł
 

Marek43

Offline

Pozwolę sobie zapytać co koledzy sądzicie na temat kołowrotka karpiowego firmy Mistrall Taiho 5000, czy sprawdzi się w starciu z dużym sumem?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Tani kołowrotek Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 04 czerwca 2020 08:59
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,589,300 unikalne wizyty