Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Uprzejmość męska: najwytworniejsza forma fałszu. -Julian Tuwim


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł

Mariusz Kowalski

Offline

Discovery 6000 koszt 120zł a w tym 16 łożysk beka
Ja bym z tym kołowrotkiem na suma nie usiadł.
 

Magia

Offline

Podpierając się opiniami z forum kupno kołowrotka
Mikado Raptor XA10000 będzie dorym zakupem na pierwsz sumowe spotkania ?
Zrozum to,też się uczyłeś pfft
 

Lukaszb

Offline

Na spotkanie tak, ale niekoniecznie na przywitanie Usmiech W mikado nie radziłbym szukać kołowrotków, lepiej jakiegoś większego ryobi, chyba, że nie chcesz dużo wydawać to tańszą morską daiwę.
 

Papciak

Offline

Witam,

jako że dopiero rozpoczynam przygodę z sumem i dopiero kompletuję zestaw pragnę prosić o radę w wyborze kołowrotka. Na razie chcę zakupić sprzęt z niskiej półki cenowej ze względu na to że nie wiem czy łowienie sumów będzie dla mnie( większość życia spławik/spining)
Będę łowił stacjonarnie na odcinku Wisły między Konstancinem Jeziorną a Górą Kalwarią, do tego zakupiłem "ekonomiczną" wędkę Robinson power stick hi-flex i poniżej wytypowałem kilka kołowrotków które teoretycznie powinny być dobre na początek:
- Konger Baltica SV
- Spro saltix fd 370 lub 380
lub nieco droższy:
- Konger Seakon Sea Fighter 970 lub 980

Będę wdzięczny za podpowiedzi/rady który z powyższych kołowrotków nada się najlepiej do moich celów.
Jeżeli macie inne propozycje kołowrotków to jestem na nie otwarty

Z góry dziękuję za pomoc
 

Babinski Damian

Offline

Papciak napisał(a):

Witam,

jako że dopiero rozpoczynam przygodę z sumem i dopiero kompletuję zestaw pragnę prosić o radę w wyborze kołowrotka. Na razie chcę zakupić sprzęt z niskiej półki cenowej ze względu na to że nie wiem czy łowienie sumów będzie dla mnie( większość życia spławik/spining)
Będę łowił stacjonarnie na odcinku Wisły między Konstancinem Jeziorną a Górą Kalwarią, do tego zakupiłem "ekonomiczną" wędkę Robinson power stick hi-flex i poniżej wytypowałem kilka kołowrotków które teoretycznie powinny być dobre na początek:
- Konger Baltica SV
- Spro saltix fd 370 lub 380
lub nieco droższy:
- Konger Seakon Sea Fighter 970 lub 980

Będę wdzięczny za podpowiedzi/rady który z powyższych kołowrotków nada się najlepiej do moich celów.
Jeżeli macie inne propozycje kołowrotków to jestem na nie otwarty

Z góry dziękuję za pomoc


Witaj
Ja kiedyś kupiłem zestaw "sumowy" na alledrogo i był tam kołowrotek Kongera Imperial Pro Sport, rozleciał się po niecałym sezonie rzucania ciężarkiem 100g z wątróbką lub mniejszymi żywcami, wnioski chyba wyciągniesz sam.
Jeżeli stać Cię na zakup 300-400m plecionki 0,40-0,50 to polecam Daiwa DF 100 A - około 160-70zł ale ciężko ją dostać lub Daiwa DF 100 B - 230zł dostepna od ręki w Decathlonie, są to jednak betoniary wielkościowo porównywalne do kilograma mąki Usmiech
Pozdrawiam
.
 

Lukaszb

Offline

Konger Baltica wydaje mi się ciekawy, miałem go w rękach, mocny hamulec, reszta grafit, ale z wąsaczem do 2m myślę, że miałby szanse. Daiwa df100a jest już niestety niedostępna, a wersja "b" z decatlonu to już nie jest to samo. Sam mam dwie betoniarki df100a i w tym przedziale cenowym najmocarniejszy sprzęt, do wad jednak bym wyliczył niezbyt perfekcyjny nawój plecionki i nie do końca dokładny hamulec, lecz do zalet co zdecydowanie przeważa na tak moc hamulca 15kg, obudowa w pełni metalowa oraz ogromne mechanizmy w środku, które są bardzo wytrzymale
 

Marcin Zawadzki

Offline

Szukając kołowrotka natknąłem się na taką stronę www.waveinn.com. Oferują właśnie DAIWE100A w promocyjnej cenie 118.14zł + koszt przesyłki 29.92 zł.Lecz nie znalazłem żadnych opinii na ich temat.Może ktoś z forumowiczów miał z nimi do czynienia?
 

Grzegorz Petryna

Offline

Marcin cena fajna, ale nie reklamujemy innych sklepów.
 

wojtek zdunik

Offline

Ja kupiłem za 160+20, jestem zadowolony
 

Robertrs

Offline

Marcin Zawadzki napisał(a):

Szukając kołowrotka natknąłem się na taką stronę www.waveinn.com. Oferują właśnie DAIWE100A w promocyjnej cenie 118.14zł + koszt przesyłki 29.92 zł.Lecz nie znalazłem żadnych opinii na ich temat.Może ktoś z forumowiczów miał z nimi do czynienia?


Tak miałem, nic nie udało mi się kupić. Podają ceny w PLN po jakimś starym kursie. Jak kupisz i zapłacisz to odpisują że cena jest niewłaściwa i mogą przekalkulować jak chcesz. Kasę zwrócili bez szemrania.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Tani kołowrotek Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 04 czerwca 2020 08:59
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,569,578 unikalne wizyty