Ponton 300/330 + silnik 2,5 KM - da radę czy kiepski pomysł? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Są na świecie rzeczy, o których się nawet fizjologom nie śniło" - Ferdek Kiepski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Ponton 300/330 + silnik 2,5 KM - da radę czy kiepski pomysł?

Bartekp

Offline

Witam

Kolejna zima przed nami więc czas na przemyślenia po i przedsezonowe Usmiech Zastanawiam się nad najtanszym zestawem do trolla na Wisłę i tak sobie kombinuje ponton 300/330 cm + malutki silniczek Suzuki 2,5 KM.Wiem że nie popływam tym za szybko ale większe odległości pokonywałbym autem a trollował docelowo tylko tym zestawem.Czy ma to jakiś sens?Czy nie da rady i muszę mieć conajmniej 8-10km? Pozdrawiam !
 

edi

Offline

Niema sensu. Ograniczysz się do bardzo małego obszaru a Wisła to przeplatanka różnych miejsc rozrzuconych tak , że w ciągu dnia trzeba trochę popływać (kilometrów oczywiście). Nie wiem jaki odcinek będzie celem Twoich wypraw, ale jaki był to silnik o tak małej mocy nie pozwoli Ci rozwinąć skrzydeł. Kilkukrotne w ciągu dniówki spływanie i przejazd, żeby zaczynać od poczatku temat wodowania itp..? Będzie ślizg - będziesz zadowolony Okok
 

Mariusz Nowak

Offline

Cześć 2,5km to strasznie mało jak na Wisłę,pamiętaj jak są główki to prąd wody jest większy a po opadach deszczu również .Najmniejszy silnik na Wisłę to około 5km to jest już nieżle.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Bartekp napisał(a):

Witam

Kolejna zima przed nami więc czas na przemyślenia po i przedsezonowe Usmiech Zastanawiam się nad najtanszym zestawem do trolla na Wisłę i tak sobie kombinuje ponton 300/330 cm + malutki silniczek Suzuki 2,5 KM.Wiem że nie popływam tym za szybko ale większe odległości pokonywałbym autem a trollował docelowo tylko tym zestawem.Czy ma to jakiś sens?Czy nie da rady i muszę mieć conajmniej 8-10km? Pozdrawiam !


8 koni to minimum , przemieszczasz się jak i gdzie chcesz, nie widzę sensu kupowania dwóch silników a zapewne tak będzie,pfft kupisz 2,5 konia stwierdzisz ze tym się Nonoie da pływać i dopiero wtedy kupisz 8 koni wysmiewacz ostatecznie 6 koni ale pływał w ślizgu będziesz tylko w pojedynkę i bez większego bagażu a to zawsze jakieś ograniczenie, mocy nigdy za wieleOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mariuszkk

Offline

Mam wietieroka 8 km i na Warcie to jest tak akurat.Sam i z moimi kobietkami płynę w ślizgu ,z kompanem na ryby i gratami już nie.Ponton 3,7m.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz Kulinski napisał(a):

Mam wietieroka 8 km i na Warcie to jest tak akurat.Sam i z moimi kobietkami płynę w ślizgu ,z kompanem na ryby i gratami już nie.Ponton 3,7m.


No i zgadza się , mój majdan , czyli ponton 330 sprzęt silnik i całe wszystko to 300kg plus moje 90 , silnik 12 koni daje radę około 34 km /h w ślizgu ale ciężar musi być odpowiednio rozmieszczony na pontonie inaczej nie wejdzie w ślizg, a ósemka we dwie osoby jak jest dobra to wchodzi w ślizg spokojnie , nawet sześć koni da radę ale to już jest problematyczne ja swoim Suzuki z żonką spokojnie popylamy w ślizguOkok
YouTube Video
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mariuszkk

Offline

Mój kompan na ryby waży 120kg Haha ,jak płynę sam i wejdę wślizg to wietierok wykręca na max 5400 obrotów ale nie wiem ile zapyla.Z takim ciężkim kolegą trudno rozłożyć optymalnie ciężar ale dużo w tym sezonie nie pływałem ze względu na katastrofalnie niski stań wody-raczej bez szaleństw ,żeby w coś nie przywalić.Z żoną i córką płynie w ślizgu bez problemu-razem ważą trochę ponad 70kgwysmiewacz
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz Kulinski napisał(a):

Mój kompan na ryby waży 120kg Haha ,jak płynę sam i wejdę wślizg to wietierok wykręca na max 5400 obrotów ale nie wiem ile zapyla.Z takim ciężkim kolegą trudno rozłożyć optymalnie ciężar ale dużo w tym sezonie nie pływałem ze względu na katastrofalnie niski stań wody-raczej bez szaleństw ,żeby w coś nie przywalić.Z żoną i córką płynie w ślizgu bez problemu-razem ważą trochę ponad 70kgwysmiewacz


Mariusz na duże ciężary tylko śruba uciągowa Okok ta daje radę
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

BartoszC

Offline

Na początek da radę. Ma sens bo trolling będzie możliwy.
Lepiej mieć 2,5km na rzekę niż rezygnować z trollingu na rzece.

Czy można też lepiej i drożej? Można. Tylko wtedy zaczyna się spirala potrzeb -> większy silnik, większy ponton, przyczepka do slipowania, rib z kierownicą, kabina na łodzi, mocniejsze auto do slipowania... itd. I na którymś etapie wypadałoby skończyć ale to kwestia bardzo indywidualna... Można wydać na komfort dowolnie dużo pieniędzy, ale kredytowanie się po korek na wędkarstwo kosztem reszty życia... hmmm Usmiech

Zależy jaki masz na to budżet i na ile jest to dla Ciebie ważne. Ja idę w podobny plan na razie co Ty, czyli mobilność samochodem + ograniczony obszar na słabszym silniku, bez zmiany miejscówki na wodzie w ciągu dnia lub na pobliską i cały dzień raczej na łódce nie będę siedział, wyjazd wliczając dojazd 6-8h max, typowo 4h i to akceptuje. Już w tym i poprzednim sezonie tak robiłem i można. Ale docelowo wiem ,że to już jest pasja na życie i przyczepka, garaż oraz silnik do ślizgu są w planach tylko to nie od razu Usmiech Po kolei kupowanie od ważniejszych rzeczy zaczynając. To podejście z przyczepką to już jest grube bo trzeba wiele spraw pozałatwiać i pewnie modyfikacje samodzielne będą potrzebne.

Ponton 3-3,3m to świetny wybór jako kompromis wodowania w pojedynke, łowienia do dwóch osób + graty stojąc i pływania rekreacyjnego w 3 os.
 

Mariusz Kulenty

Offline

Swego czasu też miałem podobny dylemat. Chciałem kupić 2,5 km w czterotakcie ale za dobrą radą dołożyłem trochę kaski i kupiłem 4KM. Silniki 2,5KM są głośne. Słychać je z dużej odległości. Mają słabe opinie co do jakości. Oczywiście mówię o japończykach. Nie kupuj chińczyka!
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ponton mega Tm 350 +kil Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 03 lipca 2019 08:03
Zawór ponton Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 lipca 2019 14:19
Sprzedam silnik Mercury EFI 15 SeaPro MH 2018r IGŁA Sprzedam sprzęt wędkarski 6 03 marca 2019 22:12
Sprzedam ponton honwave t30 ae2 z silnikiem 55lbs Sprzedam sprzęt wędkarski 8 03 marca 2019 22:10
Kupię silnik zaburtowy do 10KM S Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 2 12 stycznia 2019 11:56
Wygenerowano w sekund: 1.54
51,563,491 unikalne wizyty