Zdechłe sumy po holu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Seks jest jak gra w brydża. Jeżeli nie masz dobrego partnera to musisz mieć przynajmniej dobrą rękę". Woody Allen


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zdechłe sumy po holu

Golkruk

Offline

Witam.
Ostatnio mieliśmy zasiadke, złowiliśmy w sumie 9 sumów od 110-195cm
Po trzech dniach wypłynęły dwa sumiki 110 i 130cm.
Jaki błąd mogliśmy popełnić???

-nęcone kukurydzą 300kg (żeby zwabić drobnice)
-wyciągane za dolną szczękę
-nie były przetrzymywane na lince
-metoda na zrywkę

Bardzo dużo sumów się wcześniej łowiło i nic takiego nas nie spotkało
Jaki błąd mogliśmy popełnić???
 

phil-wroclaw

Offline

Mała zawartość tlenu w wodzie przez te wysokie temperatury mogły się do tego przyczynić, czasem w połączeniu z niefortunnym zahaczeniem i zbyt długą sesją może też dać podobny efekt.
 

Golkruk

Offline

Dodam że głębokość zbiornika 7-8m woda dostarczana przez dwa "wodospady", ale możliwe że śluzy były zamknięte
 

Mateusz Szalkowski

Offline

Najprawdopodobniej niedostatek tlenu to spowodował. Możliwe jest, także to że do wody została wsypana za duża ilość kukurydzy, która skisła lub uszkodzenie narządów wewnętrznych poprzez nieprawidłową prezentacje ryby.
 

Dariusz Kucharski

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Mała zawartość tlenu w wodzie przez te wysokie temperatury mogły się do tego przyczynić, czasem w połączeniu z niefortunnym zahaczeniem i zbyt długą sesją może też dać podobny efekt.


Do tego dochodzi ogromny stres podczas holu ,a i ogromny wysiłek dla ryby w połączeniu ze zbyt ubogą ilością tlenu w wodzie to myślę było przyczyną ,a czy sprawdziliście zawartość żołądków? jeśli sypaliście surową kukurydzę a sumy pojadły to przyczyna jest wiadoma
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

JanuszKR

Offline

300 kg kukurydzy ? !
Przecież to jest ok 40 wiader lub inaczej ujmując po prostu dwie wanny.
To normalne jest takie nęcenie ? Oświećcie mnie, bo jeżeli to normalne to do pontonów powinni doczepiane siewniki sprzedawać Yyyyy
 

Dariusz Kucharski

Offline

JanuszKR napisał(a):

300 kg kukurydzy ? !
Przecież to jest ok 40 wiader lub inaczej ujmując po prostu dwie wanny.
To normalne jest takie nęcenie ? Oświećcie mnie, bo jeżeli to normalne to do pontonów powinni doczepiane siewniki sprzedawać Yyyyy


Tak Janusz normalne nęcenie, ja swego czau tyle przez sezon sypałem karmiąc dwie miejscówki a zaczynałem w maju było tam sporo karpi i amurów nawet po 17 kg sztuki ,z tym że ja karmiłem gotowaną kukurydzą , bo surowa to przekleństwo dla ryb -pęcznieje w jelitach masakra
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

JanuszKR

Offline

Ok to ja już się nic nie odzywam Zmeczony Haha
 

Dariusz Kucharski

Offline

Janusz 300kg kukurydzy mi się to w głowie nie mieści, a w dodatku surowejSmutny ryby na tej miejscówce długo nie uświadczysz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Marcin Skawinski

Offline

Dariusz Kucharski napisał(a):

JanuszKR napisał(a):

300 kg kukurydzy ? !
Przecież to jest ok 40 wiader lub inaczej ujmując po prostu dwie wanny.
To normalne jest takie nęcenie ? Oświećcie mnie, bo jeżeli to normalne to do pontonów powinni doczepiane siewniki sprzedawać Yyyyy


Tak Janusz normalne nęcenie, ja swego czau tyle przez sezon sypałem karmiąc dwie miejscówki a zaczynałem w maju było tam sporo karpi i amurów nawet po 17 kg sztuki ,z tym że ja karmiłem gotowaną kukurydzą , bo surowa to przekleństwo dla ryb -pęcznieje w jelitach masakra


Tu się nie zgodę , najlepszym rozwiązaniem jest karmienie naturalną pszenicą i kukurydzą nie gotowaną .
Rybki
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dwa duże sumy w tej samej chwili na haku Nasze filmy o sumach 1 25 września 2020 21:46
SUMY 2020 Forum ogólne o sumach 4 19 maja 2020 22:44
Sumy na tyczkę Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 28 października 2019 19:21
Gdzie są sumy. Powitalnia sumowa ;) 6 28 lipca 2018 10:47
Wyjazd na sumy do Paryża - propozycja Umawialnia informator dot. imprez 4 28 maja 2017 20:10
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,550,495 unikalne wizyty