Potrzebna naprawa abu garcia ambassadeur 7000i HS | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Rzucić palenie? To łatwe. Robiłem to ze sto razy. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Potrzebna naprawa abu garcia ambassadeur 7000i HS

Aleksander Bak

Offline

s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/83/4d/69/834d69293df10b1d0fde295e1e518927.jpgJak w temacie chciałbym naprawić ten multik.
Na ostatniej zasiadce zauważył Szymon (dobrze że On a nie sumisko) że gwiazda hamulca odkręca się samoczynnie podczas oporu.

Rozbierałem dziś go ale to czarna magia co od czego zależne...
Zdjęcia wstawię jutro jak porobię przy kolejnej rozbiórce...brak czasu a miałem nadzieje ,że to jak maluchem-złożysz na nowo a zyska 2 kucyki ^^
Jeśli założyłem w złym miejscu ten temat przepraszam i proszę admina o przeniesienie.
 

Aleksander Bak

Offline

Dokładna nazwa mojego multi Abu Garcia BG 7001 HS
Kiedyś jak szukałem kijka na suma i młynka zasugerowałem sie Arturem i dlatego mam taki mlynek no i oczywiście cormorany bull fightery 3.2m 80-350g

www.ereplacementparts.com/images/abugarcia/BG_7001_HS_(13_00)_WW_1.gif

Coś takiego znalazłem na jednej ze stron tylko nie mam pojęcia co się mogło popsuć ze nie mam hamulca...
Jeśt możliwośc na niej sprowadzić części z ameryki;/
Może ktoś sie zna i powie mi co należy podmienic,naprawić czy dorobić itp.
Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
 

Mariuszkk

Offline

Rozumiem ,że gwiazda odkręca się (luzuje) podczas kręcenia korbką?
Odkręć pokrętło ,gwiazdkę i sprawdź czy nie pękły podkładki robiące za sprężynki dociskowe do tarcz.(elementy 8-10 na schemacie)
 

Aleksander Bak

Offline

Już zabieram się do rozkręcania i robienia fotek Oczko
 

Aleksander Bak

Offline

Ok już wstawiam Usmiech
Piwko (obowiązek) klucz 11, śrubokręt płaski, płaskoszczypy, nożyk do tapet.
forumsumowe.pl/h/fshzw_20150721_1708521_bb898.jpg
Rozkręciłem obudowę mojego multika i od razu widzę, że coś pękło (malutka tulejka)
forumsumowe.pl/h/fshzw_20150721_171241_e9525.jpg
Idąc dalej wszystko wygląda OK więc nie mam pojęcia co się dzieje.
forumsumowe.pl/h/fshzw_20150721_171933_28471.jpg
Jedyne co mnie zastanawia to to, że te czarne obrączki są gładkie i smarem posmarowane i jakby z "gumy"
Całość spasowana ładnie, łożyska chodzą cichutko poza wodzikiem xD trzeba nasmarować -rozebrać dalej.

forumsumowe.pl/h/fshzw_20150721_171939_a808d.jpg
Co do tych blaszek:
forumsumowe.pl/h/fshzw_20150721_171945_3a6b1.jpg
Wyglądają na całe nie pęknięte :/ nawet lekko wypukłe.Jedna jest większa od drugiej.
forumsumowe.pl/h/fshzw_20150721_171952_0bd97.jpg

Kolejność od lewej do prawej i dolny rząd też od lewej do prawej.
forumsumowe.pl/h/fshzw_20150721_171933_28471.jpg
 

SumiTo

Offline

Olo, jak Ci idzie? Jak zostaną jakieś części a kołowrotek będzie działał to znaczy że nie były potrzebne Oczko grin
kill boredom, not fish...
"JESTEM POLAKIEM NAJGORSZEGO SORTU!"
 

Aleksander Bak

Offline

^^ z tego co wyczytałem na innych angielskich forach i amerykanckich to ta pęknięta część służy za balans przy wyrzutach czyli do wywózki zbędna xD Co do hamulca wciąż szukam, ale chyba chodzi o to że : "hard fishing had 'polished' them" i trzeba będzie zamówić nowe tarczki te czarne bo moje są gładkie jak pupcia niemowlaka i jeszcze smarem pociągnięte jakimś...

Czekam na porady co robić...
 

Mariuszkk

Offline

Wymyj tarcze benzynką ,usuń stary smar z pozostałych części.Nasmaruj co trzeba nowym smarem i zmontuj całość.Skoro w mechanizmie hamulca wszystko jest ok. to powinno być dobrze.Tych podkładek sprężystych nie smaruj i one powinny być ułożone tak ,żeby działały jak sprężyna dociskowa.
 

Aleksander Bak

Offline

Zrobię jak piszesz ale to już jutro po pracy Usmiech
 

Aleksander Bak

Offline

Rozebrałem ( chyba 4 raz) xD Wyczyściłem zmywaczem do hamulców -nic...benzynka-też nic ;/
Jest trochę lepiej ale przy większej sile i tak puszcza gwiazda ;/
Ja to widze tak że już nie ma miejsca gwiazda do docisku,bo tarczki są....wypolerowane i nie ma co bardziej docisnąć :/


Pomysły? Czy muszę zamawiać amerykancki carbontex do tego modelu? ;/
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
HDS gen 3 Potrzebna pomoc! Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 20 kwietnia 2018 18:31
Naprawa Simano Big Baitrunner Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 1 17 marca 2018 15:37
Nakrętka Uni Cat New Age X-Drag 7000i Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 16 22 stycznia 2018 02:05
Sanger Uni Cat New Age X-DRAG VS 7000i Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 27 21 stycznia 2018 15:03
Naprawa i zaprawki na łodzi z włókna szklanego Łodzie, pontony i inne środki pływające 7 25 lutego 2017 19:48
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,570,256 unikalne wizyty