Wątróbka drobiowa | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia. Jean Cocteau.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty martwe do łowienia sumów
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wątróbka drobiowa

Grzegorz Dudek

Offline

Witam, co do karmy dla psów nie testowałem.
Wątróbkę oczywiście testowałem w tym roku 2 razy i łowiły się sumiki w granicach 2kg.
Może dawałem zbyt mało wątróbki.

Sposób wiązania miałem następujący :
Nabijałem wątróbkę na kotwicę następnie obwiązywałem cienką żyłką w różne strony, pomotałem, pomotałem i na jednej wędce na której było brak brań trzymała się niemal całą noc, były problemy nawet z sciągnięciem.

Dawniej kombinowałem z gazą ale wydaje mi się że tak wygląda dużo apetyczniej.

Napisz czy miałeś jakieś efekty.
Pozdrawiam.
 

Lukasz Celt

Offline

cyra20 napisał(a):
Z tego co mi wiadomo lepiej się sprawdza wątróbka wieprzowa lepiej się trzyma na haku bo większe kawałki są żylaste a pomysł z pończochą uważam za bardzo dobry, no i jeszcze do tego podkiszona na słońcu na kolor zielony daje dobre efekty Oklaski


Wiele czasu spędzonego i zmarnowanego, tak uważam jeśli chodzi o wątrobę.
Nie uznaję już jej jako przynętę sumową , ale mogę się podzielić spostrzeżeniami co do wątróbki.
Jako że w rodzinie mamy masarnię i miałem nie ograniczony dostęp do tego organu + 2 sezony z wynikiem =0
1 Wieprzowa wątroba nie nadaje się jako przynęta , po wrzuceniu jej do wody pęcznieje i staje się twarda jak guma, spróbujcie po godzinie zaciąć ja tak żeby spadła lub by hak się wysunął z niej, nie ma takiej siły!

2 Wołowa wątróbka jest bardzo krwista i delikatna podobnie jak drobiowa i jeżeli już, to tylko te dwie się nadają!
Dodam że z doświadczenia wszystkie te puste brania na nią, to albo klenie albo raki, i mini sumki.
Rak potrafi pociągnąć pół kilowa wątrobę za sobą bez problemów, a jak już dopadnie się kilka raków do niej rozszarpią ją na strzępy.
Więc jeśli chcecie nałapać raków polecam wątrobę jako wabik do brzegu, zanurzyć ja w wodzie i
wbić nóż by ją unieruchomić, inaczej możemy się z nią pożegnać.
 

Grzegorz Dudek

Offline

Witam, spędziłem wczoraj całą noc z wątróbką drobiową nad rzeką San, łowiłem na dwie wędki i powiem że miałem około 7 pustych brań.
Wątróbki dawałem dużo, wiązałem ją żyłką do kotwicy, na koniec wyciągałem groty kotwic, pierwsze branie było dosyć mocne, 2 szarpnięcia, trzecie szarpnięcie spowodowało, że niezabezpieczona wędka spadła z podpórki, zacięcie i pusto, następnie kilka brań i zawsze ściągało mocno wątrobę z kotwicy, zero zaciętych brań, nie wiem czy to były sumiki czy jakieś inne ryby ale brania wyglądały tak jak mocne szarpnięcia po czym na kotwicy mało co zostawało.

Teraz może włożę coś więcej do tematu, bo myślę że puste brania były spowodowane tym że miałem zbyt duże kotwice 3/0 lub 4/0 .
Za kilka dni kolejna noc poświęcona wątróbce drobiowej z mniejszymi kotwicami z dodatkiem rosówek i zobaczymy.
Pozdrawiam.
 

Wojtek Hanaczewski

Offline

Możliwe że klenie dorwały se do Twojej wątróbki?? Ja już wielokrotnie to przerabialem. Piękny odjazd a po zacięciu nic;(
 

Lukasz Polecki

Offline

Mam u siebie na stawie coś dokładnie takiego samego . Często gdy zarzucę jako przynętę wątróbkę też mam brania lecz są to brania karpiowe niestety a nie sumowe.Wielokrotnie przy zacięciu karp nie zdążył uciec i zostawał zahaczony między skrzelami.
 

Adam Narog

Offline

Jeśli łapiemy w łowisku w którym sum był nęcony lub często łowiony na wątróbkę to mamy szanse na złowienie i to wcale nie małego. Ja łapiąc na Bugu łapię na dwie wędki. Na jednej stawiam żywca a na drugiej wątróbkę (bardzo popularna przynęta w moich stronach) no i zawsze są na nią jakieś efekty. Nie ukrywam że największych sztuk możemy spodziewać się na żywca bo to naturalny pokarm wąsacza, ale wątróbka często potrafi mile zaskoczyć. Podkreślam: Sukces łapania na wątróbkę w dużym stopniu zależy od tego czy ryba miała kiedyś kontakt z tą przynętą w danym łowisku. U mnie sumy są przyzwyczajone do niej, a to dzięki "niecierpliwym sumiarzom" którzy nastawiają się na sumowe eldorado , idą do sklepu mięsnego kupują 5 kg wątróbki i do wody ją. Pod koniec dnia załamani że nie złapali suma marzeń odpuszczają sobie zasiadki sumowe, i przerzucają się z powrotem na łowienie ryb które wymagają mniej cierpliwościUsmiech
 

ergie1

Offline

Słyszałem ( bo nie łowiłem na to ). że lepsze są płucka drobiowe - pływają, unosząc się delikatnie ponad dnem.
ergie1
 

jbkajdulka

Offline

Też Cię witamy, ergie.
 

Tomasz Popielowski

Offline

Ja w tamtym roku próbowałem na wątróbkę drobiową....Masa brań i małych sumików...W tym sezonie nastawiam się na żywca...Z wątrobą drobiową robiłem też tak że ją mroziłem...zanim odmarzła ładnie trzymała się haka..ze śmierdzącą próbowałem ale efektów innych nie zauważyłem...natomiast klenie 2kg+ to się czepiałyUsmiech rzeka Bug nawiasem mówiąc.
 

jerry3374

Offline

Czytając te wszystkie posty i wypowiedzi zauważyłem, że wszyscy się koncentrują na wątróbce drobiowej, pellecie nie sprawdził się w moim przypadku). Rezultatem są klenie,karpie ,a nawet liny w moim przypadku (i to na kotwicę). Ja też jak wielu z was korzystałem z wątroby drobiowej. Niestety ogromny żywiec jest moim zdaniem najbardziej selektywną przynętą na duże drapieżniki.Żywiec, którego puszczam około 1metra pod powierzchnią wody. Dlaczego? Sum to ryba, która przede wszystkim żeruje pod powierzchnią wody atakując ławice drobnicy. Brań jest mniej ale gabaryty sumów się zwiększyły. Zainteresował mnie bardzo temat podwodnego spławika, czy w/w spławik wywozimy z przynętą bo chyba zarzucić się tak przygotowanego zestawu nie da?
Pozdrawiam wszystkich sumiarzy i nie sugerujcie się filmami z Hiszpanii, ponieważ wysoka temperatura pozwala na szybki przyrost masy ciała, a rybki po sesji zdjęciowej są wypuszczane do wody.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,732,686 unikalne wizyty