Dziś na rybach SUM 2015 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto sieje zło, zbiera nieszczęście. -Salomon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Dziś na rybach SUM 2015

Dariusz Kucharski

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Jeśli chodzi o troll to ja zawsze koniec sierpnia i wrzesień fajnie łapałem więc jestem trochę zdziwiony tą niemocą którą właśnie obserwuję. Koniec września i październik jest szansa na grubego zwierza. W tamtym roku przy okazji sandaczowania miałem suma 220cm lub lepiej po prawie godzinie był przy łodzi i przy jednym z ostatnich być może odjazdów nie wytrzymała plecionka 0,12 mm. Także szansa jest !


Obyś miał rację, gratuluję połowu jak na te warunki to wynik 2 sumki to już coś,Oklaski no i trochę mi się humor poprawił bo jeśli ty nie połowiłeś to znaczy że ryba na prawdę nie bierze grini moje porażki to nic nadzwyczajnego w tej sytuacjibeka
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

phil-wroclaw

Offline

Darek nie przesadzaj ;o)
Wiem, że są tacy na naszych wodach naprawdę łowią a ja to co najwyżej leszcz jestem. Czasem coś dzióbnę nie przeczę, ale to raczej przez częstotliwość bywania na wodzie . Wiem że jeszcze dużo , dużo nauki przede mną.
 

Dariusz Kucharski

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Darek nie przesadzaj ;o)
Wiem, że są tacy na naszych wodach naprawdę łowią a ja to co najwyżej leszcz jestem. Czasem coś dzióbnę nie przeczę, ale to raczej przez częstotliwość bywania na wodzie . Wiem że jeszcze dużo , dużo nauki przede mną.

Filip, jesteś bardzo skromny Okok uważam że sumowania uczy się całe życie ,ale efekty masz Oklaski a to jest najważniejszeOkok ja po wczorajszej porażce właśnie robię zakupy porządnej plecionki na te kamienne główki i inne podstawowe gadżety potrzebne do trolingu, hehe pewno kilka razy przepływaliśmy obok siebie nie wiedząc o tym, musimy się kiedyś spotkaćOczko
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Damian Szumilas

Offline

No proszę chwile mnie nie ma i już mam zaległościpfft Piękne sumki, gratulację dla łowcówHaha Oby tak dalej może coś zacznie się ruszać i jeszcze coś złapie w tym sezoniebeka Zdecydowanie muszę popróbować z trollem tylko nauczyciela brakzly
Tak czy siak jeszcze raz gratulujęUsmiech
 

phil-wroclaw

Offline

Mogło tak być !
Na te kamienne główki a w szczególności małże to polecam 120-150 cm przypon z plecionki przyponowej sumowej 1 mm i 80 kg ewentualnie gruby fluorokarbon. Ja tak robię po stratach które mi się przydarzyły. Żadna plecionka nie wytrzyma małży ścinają bezboleśnie 0,30 !
 

Dariusz Kucharski

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Mogło tak być !
Na te kamienne główki a w szczególności małże to polecam 120-150 cm przypon z plecionki przyponowej sumowej 1 mm i 80 kg ewentualnie gruby fluorokarbon. Ja tak robię po stratach które mi się przydarzyły. Żadna plecionka nie wytrzyma małży ścinają bezboleśnie 0,30 !


Wielkie dzięki za radę Piwko,Bo po wczorajszej stracie, a poczułem ze rybka była niemała Smutny dziś od rana kupujęgrin niestety taka jest cena marzeńwysmiewacz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Konrad Bartosik

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Jeśli chodzi o troll to ja zawsze koniec sierpnia i wrzesień fajnie łapałem więc jestem trochę zdziwiony tą niemocą którą właśnie obserwuję. Koniec września i październik jest szansa na grubego zwierza. W tamtym roku przy okazji sandaczowania miałem suma 220cm lub lepiej po prawie godzinie był przy łodzi i przy jednym z ostatnich być może odjazdów nie wytrzymała plecionka 0,12 mm. Także szansa jest !

P.S. Wędka to stary blank Batsona niestety już nie dostępny. Kupiłbym z chęcią taki sam lub nieco mocniejszy i ze zdziwieniem stwierdziłem że jest bardzo duży problem bo wszystkie firmy produkujące mocniejsze (sumowe lub morskie ) blanki na siłę robią jednoczęściówki lub skłąd na 3/4 jak X zoga.
Dla mnie jest to nie do zaakceptowania ;o) W przypływie rozpaczy chciałem już składać kij 2 częściowy kij 240 cm na bazie starej karpiówki 3 lbs (360 cm) nie powiem nawet chyba nieźle by to wyszło ;o)

Chyba że ktoś ma jakąś fabrykę co zrobi kija 220-240 cm dwie równe części wyrzut 80-120 gram moc około 25-30 lbs ja nie znalazłem .



A miałeś w ręku Sevage gear mpp predator spin. Ja mam do 50 gr i do 150 GR, JEST jeszcze do 90 GR w nastepnym roku dokupie tego do 90 gr. Oczywiscie 240 cm. We wrocku powinni mieć te kije, warto pomacac.
 

phil-wroclaw

Offline

Dzięki za radę , w wolnym czasie podejdę i pomacam jek będą ale tak szczerze to wolałbym sam blank i złożyć potem pod siebie i multik. No chyba ze jak nie za drogie te kije to wyczyszczę do gołego blank i dan do zbrojenia ;o) !
 

Konrad Bartosik

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Dzięki za radę , w wolnym czasie podejdę i pomacam jek będą ale tak szczerze to wolałbym sam blank i złożyć potem pod siebie i multik. No chyba ze jak nie za drogie te kije to wyczyszczę do gołego blank i dan do zbrojenia ;o) !


Pod multik to czasami nie musi być wędka castingowa?.
Filip możesz dołożyć więcej przelotek i przelotki po drugiej stronie założyć. Każdy blank ma swój kręgosłup nie wiem czy wiesz?. kijek kosztuje coś ponad 200 zl.
 

phil-wroclaw

Offline

Wiem, wiem i tak właśnie kombinuję ;o)
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dziś na sumach 2018 Forum ogólne o sumach 14 19 października 2018 21:21
Dziś na rybach ( nie sum) sezon 2018 Hyde Park 6 31 stycznia 2018 18:53
Dziś na rybach (nie sum) sezon 2017 Hyde Park 53 20 czerwca 2017 20:03
Dziś na rybach (nie sum) sezon 2016 Forum ogólne o sumach 383 03 stycznia 2017 22:09
Rękodzieło wędkarskie - dyskusja ogólna 2015 Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 01 grudnia 2016 15:51
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,574,592 unikalne wizyty