Remont łódki laminatowej | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie. Ale chociaż sam mógłby wykopać swój własny grób, musi mieć kogoś, kto go pochowa. - James Joyce"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Remont łódki laminatowej

Lukaszb

Offline

Tak więc stałem się posiadaczem dosyć sporej krypty laminatowej, ale przydałoby się ją nieco odświeżyć. Stąd moje pytanie bo może ktoś już to robił i coś jest w stanie podpowiedzieć, jakich firm farby kupować? Czy opcja pomalowania całego kadłuba farbą antyporostową samopolerującą to dobre rozwiązanie? Czy rysy w kadłubie można uzupełnić zwykłą szpachlą samochodową? Czy malowanie wałkiem to bardzo kiepskie rozwiązanie?
 

Viking

Offline

Tylko nie zwykłą szpachla samochodowa - chłonie wodę jak gąbka juz od dawna blacharze szlifują szpachle na sucho
Co do malowania to zależy jaki efekt chcesz uzyskać ,pedzel i walek na pewno zostawia wieksza fakturkę-bedzie brzydko , najlepiej pomalowac natryskowo -wtedy będzie ladnie

Do rys , pęknięć lub do wzmocnienia laminatu użyj zestawów naprawczych epoksydowych lub poliestrowych.

Skontaktuj sie z nimi http://www.sea-line.eu/pl/kategorie-produktow/zestawy-naprawcze
a dostaniesz odpowiednie produkty
 

Arkadiuszka

Offline

Ja w zeszłym roku zacząłem walkę z moją krypą-wojskowa łódź desantowa ŁD-10. Kawał fajnej konstukcji płaskodenna, przeszło 5m dł. burty 60cm, 1,8m szerokości, praktycznie niezatapialna. Jakieś 1/4 roboty za mną, postaram się zrobić małą fotorelację, bo zbieram fotki, od samegego początku przebudowy, mam nadzieją, że w tym roku zakończę walkę.
Jedna ważna sprawa, porada dla kolegi- musisz wiedzieć z jakiego laminatu (prawdopodobnie poliestrowy), masz łódkę i co zamierzasz z nią robić? Czy zwykłe odświerzenie czy jakaś przebudowa, dodatkowe bakisty, kokpit itp.
Laminatu epoksydowego nie można reperować komponetami poliestrowymi, w drugą stronę nie ma problemu Usmiech Dodatowa rada, żywica epoksydowa jest zdecydowanie lepsza do do laminowania konstrukcji ze sklejki, jeśli chciałbyś coś przerabiać/dobudowywać.
Jeżeli chodzi o malowanie to pytanie czy będziesz całkowicie zdzierał starą farbę do gołego laminatu, czy tlko przeszlifujesz/ zmatowisz starą.
Jezeli chodzi o farby to w przypadku gdy zeszlifujesz całkowicie starą, mogę polecić poliuretanowe, dwuskładnikowe farby Jotun. Jezeli tylko zmatowisz starą- bezpieczniej będzie użyć farby jednoskładnikowej.
Szpachla- to tak jak kolega napisał- w żadnym wypadku samochodowa!!
 

Lukaszb

Offline

Tak więc lecimy Usmiech Przez ostatni miesiąc siedziałem po nocach w garażu robiąc motocykl, ale nadszedł czas na łódkę Usmiech
Dziś pierwszy dzień remontu, przybył na łowisko, wróć Haha miejsce pracy bardzo wcześnie, łódki nikt nie ukradł co mnie nie zdziwiło Oczko

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_20150427_100503_fea9d.jpg

Tak więc szybko trzeba było się przebrać i można brać się do roboty Usmiech

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_20150427_100851_4f25e.jpg

Do pomalowania łódki zakupiłem 5l farby białej chlorokauczukowej śnieżki co by się bardzo nie wykosztować, przygotowałem miejsce pracy ale zaraz zgłodniałem i trzeba było grzać do sklepu. Chociaż na codzień jeżdżę hondą w gazie, dieslem nie pogardzę Haha

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_20150427_113845_7b314.jpg

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_20150427_115946_ddac4.jpg

Kilka godzin pracy, dwie warstwy farby, hektolitry wylanego potu oraz całe spalone plecy przemieniły takie oto wnętrze:

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_20150427_131114_73c44.jpg

na takie Usmiech

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_20150427_144623_6871e.jpg

Mam nadzieję, że przed majówką burty zdążę pomalować Usmiech Efekty oczywiście będę wstawiał na forum Usmiech
 

Wisniewski Michal

Offline

Było wlać te 5l do środka pomajtać łódką na boki, by się sama pomalowałapfft
ŁadnieOkok nad Zegrzem długo nie postoipfft
 

gregor

Offline

Paliwo do dizla może być Oklaski, ale ta kiełbaska na żywicy już nie koniecznie Smutny hihi
 

Lukaszb

Offline

Postoi postoi, bo będę w niej mieszkał haha Haha Albo kupię burka do pilnowania Haha
 

Robertrs

Offline

Bielą po oczach daje jak nówka nie śmigana Haha Kiedy zawody robimy?
 

Lukaszb

Offline

W majowke Haha
 

Filipka

Offline

Łukasz będzie raził sumy i konkurencję Haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wspólny wypad na suma z łódki do 150 km od Piotrkowa Trybunalskiego. Umawialnia informator dot. imprez 1 23 maja 2018 08:20
Echosonda bezprzewodowa do łódki zdalnie sterowanej Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 4 19 września 2016 17:40
Remont łodzi. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 03 stycznia 2016 21:08
Wrocław i okolice - sum z łódki. Umawialnia informator dot. imprez 5 25 października 2015 20:04
Wynajęcie łódki na łowiskach zagranicznych. Łodzie, pontony i inne środki pływające 2 29 kwietnia 2014 16:47
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,681,762 unikalne wizyty