Nad Bugiem | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Moje życie jest żałosne. Ostatni raz byłem w kobiecie zwiedzając Statuę Wolności". Woody Allen


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nad Bugiem

Zbigniew Konarzewski

Offline

Tydzień wstecz wróciłem z dwutygodniowego pobytu nad moim ukochanym Bugiem. W ubiegłym roku wędkowałem wzdłuż granicy ukraińskiej,tym razem zasadziłem się przy białoruskiej . I co i znów kicha. Nie wiedzieć czemu choć warunki były encyklopedyczne rybki nie chciały współpracować, mimo stosowanych różnych metod i sposobów stosując różne zanęty ,przeróżne przynęty w tym także śmierdzącą drobiową wątróbkę wędkując z łódki lub brzegu a i warunki atmosferyczne były sprzyjające. Wynik to 4 kg sandacz i kulka okonków. Kto mi powie co jest grane? a może popełniam błędy których jestem nieświadomy. Ale czy na pewno? Innym zasadzającym się w tej okolicy szło jeszcze gorzej. Dobrze,że choć grzyby obrodziły ,przywiozłem 5 łubianek suszonych podgrzybków.
 

Lukaszb

Offline

4kg sandacz to marny wynik? Wiem, że każdy pragnie suma, ale to nie takie hop siup Oczko Na bugu generalnie od 2-3 tyg jest straszna lipa, poziom wody jest dramatycznie niski i wydaję mi się, że to może być przyczyną. Ja osobiście najlepsze wyniki miałem gdy poziom miał tendencje wzrostową, a nie spadkową. Przy obecnym stanie ryby (zwłaszcza większe) szukają głębszych miejsc.
 

Tomasz Popielowski

Offline

Jak łowiłeś na granicy z Białorusią to za pewne nie łowiłeś w nocy...A z moich obserwacji wynika, że sum u nas żeruje tak nad ranem przed wschodem słonca a potem wieczorem po zachodzie...a potem dyla w dziurę...Chyba, że się mylę i miałeś zezwolenie od pograniczników na łowienie w co wątpię...mnie prawie ukarali mandatem 500 zł za łowienie zbyt ranne, pół godziny przed wschodem...sorry taki mamy tu klimat Haha
 

Jozefp

Offline

A może tam po prostu nie ma suma,bo jakoś nie chce się wierzyć że przez dwa tygodnie nicYyyyy
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

To prawda na granicznym Bugu jest zakaz nocnych połowów.Stan rzeki średni ale miejscowy wędkarz u którego mieszkałem pokazał mi miejsca o 5 metrowej głębokości. Wraz ze mną byli wytrawni spece z Krakowa wędkujący od przynajmniej 30 lat. Przy wyjeżdzie stwierdzili: "Więcej tu nie przyjeżdżamy Szkoda kasy i czasu Wolimy na zalew czorsztyński". I tak wymieniając telefony umówiliśmy się na spotkanie za rok.
 

Jozefp

Offline

W czorsztyńskim też nie am suma.... co prawda zarybili dwa lata temu młodzieżą ale to dopiero za ładnych parę lat będzie coś godnego uwagi w tym zbiorniku.Można natomiast piękne szczupaki tu połowić że o głowacicy nie wspomnę Oczko
 

Robert Pytka

Offline

Na dzień dzisiejszy stan wody na Bugu w Włodawie wynosi 108 cm dane ogólnie dostępne i taki się utrzymuje od 2 miesięcy . Główny nurt w 80 % ma 1 metr głębokości . Są miejsca w których można przejść na drugą stronę nie zamaczając gatek . Owszem są miejsca gdzie jest i 6 metrów ale i presja olbrzymia . Więc co się dziwić że kicha . Jechać z Krakowa tyle kilometrów mając pod nosem Wisłę , Odrę - to wyjazd typowo turystyczny - nie wędkarski .
Rybki
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

To prawda na dodatek nie wiedzieć czemu woda ciemna jak zupa wygląda jakby była zanieczyszczona. Krakowiacy widocznie chcieli poznać nowe miejsca a z opisu rewelka bo rzeka i starorzecza.wyżywienie dobre lecz niestety kicha totalna.
 

Lukaszb

Offline

Na Bugu nie brakuje dużej ryby, ale ciężko jest tutaj złapać taką. Jak była przyducha i część ryb padło można było zobaczyć jakie kolosy w tej rzece występują (Ten największy miał ponad 2m) Najwięcej padło średnich i małych sumów, te największe na szczęście w dużej liczbie przeżyły Usmiech

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc08555jpg_33e21.jpg
 

nad bugiem

Offline

Potwierdzam co piszą koledzy woda jest dramatycznie niska chociaz pamietam jak na Włodawie było 90 cm ale nie tak długo jak teraz , wczoraj w woderach przeszedłem na wyspę normalnie dostępną tylko z lodzi i czułem się jakbym spacerował po innej planecie Usmiech- góry piachu tam gdzie normalnie płynęła rzeka. sporadycznie widać ataki bolenia, ale w trudnych technicznie miejscach.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zlot nad Bugiem 7-8.07.2012 Umawialnia informator dot. imprez 34 18 lipca 2012 17:24
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,596,254 unikalne wizyty