Plecionka SUMAO Jaxon | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat". Woody Allen


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Plecionka SUMAO Jaxon

Lukaszb

Offline

Krzysztof Kotnis napisał(a):

Dajcie spokój, przeciez PP o tej samej średnicy wytrzymuje 20 kg.
PP też 20 kg realnie nie wytrzyma, więc typowy wynik ekonomicznej pletki.
Kupiłem ostatnio, tak trochę "dla jaj" ,tą do 120 kg, jak dojdzie, to zrobie test i się pośmiejemy. Usmiech
p/s.
A tak na marginesie, zauważam metode na obliczenie realnej wytrzymałości SUMATO
Dla 0,28;
Jaxon 33kg
PP 20kg
Wystarczy odjąć od Jaxona PP i wyjdzie realna 11kg Haha


Czemu dla jaj? Jak dobrej firmy to powinna wytrzymać coś w tych granicach Usmiech Ostatnio Józef testował Solvkroken do 274kg i bardzo się denerwował, że nie może pokonać tego krętlika Haha
 

Krzysztof Kotnis

Offline

... no i przetestowałem Sumato Catfish 125 kg.
Na początek wiadro piasku 25kg.Ledwo sie napięła. Usmiech
Drugie takie 25kg, spoko, wisi i nie spada...
Dołożyłem bryłę 13kg i nic...
Więc 63 wytrzyma. Dokładam 10 kg i walnęła na wężle. 10 zmieniam na 6 i znowu węzeł puścił.
zamiast 6 daję 5 i wisi Haha
Nie stosowałem jakichś wymyślnych węzłów tylko zwykłą pętelkę.
Test trochę w pośpiechu, ale zakładam ,że 70 powinna wytrzymać spokojnie.
To chyba niezły wynik 68kg, jak na pletkę za 12 ziko?
Ja na pewno będę testował na rybach.
Aha... test"zębów"... może jestem jakiś niepełnosprytny, ale nie potrafie jej przegryżć.
Najwięcej osiąga ten, kto nie wie, że to niemożliwe.
 

Tomasz S

Offline

z tego co pamiętam Jaxon na żyłkach podaje jaka maxymalnie rybę można na nią wyciągnąć i zastosowaniu wszystkich wytycznych a nie wytrzymałość na zerwanie.
 

Oskar Wojak

Offline

Ja miałem na białą rybę żyłkę Jaxona do 5kg.
wyciągnąłem leszczyka 15-20dag i pękła.
Ale sprzęt typu kołowrotki,wędki mają dobre.
 

Babinski Damian

Offline

Mój znajomy strażnik PSR strasznie wierzy w Jaxona Haha ostatnio kupił 0,46 Sumao i taką samą plecionkę na przypony do 90kg. Po pierwszych rzutach na plecionce zrobiły się 3 brody Usmiech więc od razu było do wyrzucenia z 40m, choć muszę przyznać że zaraz po tym wyciągnął sandacza 76cm i suma 1,10cm na nią. No ale ostatnio wyrzucił znów z 30m bo zrobiły się kolejne brody. Usmiech Plecionka przyponowa po każdej rybie jest do wymiany więc niezbyt opłacalny biznes. Zobaczymy gdy uda Mu się złowić coś większego Haha
.
 

Slawek Swiatkiewicz

Offline

Odgrzeję kotleta.
Przed chwilą sprawdzałem z kumplem sumato catfish 0,50mm.
Metrowy odcinek zakończony zwykłymi pętlami powiesiliśmy na ugul (taka klatka do rehabilitacji osób niepełnosprawnych). Przy 27 kg było OK. Dodaliśmy jeszcze 2 kg i trrrrrrach na węźle.

P.S.
Przy okazji sprawdzaliśmy też najtańsze plecionki dyneema, butterfly 0,30mm i pękły obie na węźle, jedna o przekroju okrągłym przy 9 kg, a druga o przekroju płaskim przy 12 kg.
Rybki
 

Piotr Traba

Offline

Masakra, już lepiej w dobrą żyłkę zainwestować Usmiech
 

Slawek Swiatkiewicz

Offline

Piotr Traba napisał(a):

Masakra, już lepiej w dobrą żyłkę zainwestować Usmiech


I to jest prawda nie do podważenia...
...ale ja tam się nie znam Usmiech
Rybki
 

Holek1982

Offline

Witam , Robiłem sobie teścik na wytrzymałość jaxon sumato 0,50 o to wyniki . oglądnijcie i zobaczcie sami:


https://www.youtube.com/watch?v=sc4qQU4okyA

pozdrawiam
 

Holek1982

Offline

....niedługo wybieram się ze znajomymi na Ebro , jedziemy tam pierwszy raz , więc chciałbym poprosić o kilka wskazówek . Głównie nastawiamy sie na sumy , mamy juz małe doświadczenie z Polskich łowisk na temat tych wąsaczy no ale nie złapaliśmy jeszcze wiekszego niż 30 kg , dlatego chciałbym żebyście coś pomogli , jaką plecionkę zastosować ? co polecacie ? i najważniejsze na co je łapać w Ebro ? dodam tylko że jedziemy pod koniec maja . Opiszcie jak możecie - proszę Usmiech gdzie tych besti wówczas szukać , na głębinach czy na płyciznach ? dodam tylko jeszcze że bedziemy zakwaterowani w Polskim ośrodku Fishingplanet . może jakieś miejscówki ? dzięki pozdrawiam
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Plecionka na suma Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 2 27 lutego 2019 20:12
Kołowrotek i plecionka do verticala Forum ogólne o sumach 1 13 lipca 2018 11:46
Plecionka WFT Sprzedam sprzęt wędkarski 1 21 maja 2018 11:29
Plecionka do stacjonarki? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 6 07 grudnia 2017 10:01
Żyłka 0,50mm a jaka plecionka przyponowa? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 4 04 sierpnia 2017 11:24
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,576,731 unikalne wizyty