Jaka echosonda do czytania dna? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

W życiu są tylko wierne trzy rzeczy: pieniądze, pies i stara kobieta. Z praw Murphy'ego


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jaka echosonda do czytania dna?

simon

Offline

Darku może lepiej kupić kamere podwodną do badania i sprawdzenia miejscówki
 

matyjas74

Offline

Kamerka owszem ,ale nie do szukania miejsca bo trwało by to badzo długo . Co do echa które kupiłem to pierwsze próby juz zrobiłem i szczerze mówiąc upłynie dużo czasu zanim czegoś się nauczę. Co do ustawień echa to nie nie potrafię znaleźć czułości sonaru( znalazłem przejrzystość powierzchni ) , ustawień zaawansowanych, wyświetlania napięcia akumulatora , a to wszystko widziałem na różnych filmikach o tym modelu . W pudle z echem była instrukcja po polsku , ale do modelu 5x i 5x pro . Dzwoniłem do człowieka ,który mi sprzedał to echo i powiedział ,że zadzwoni do przedstawiciela lowrance na Polskę firmy (Parker) zapyta o instrukcje do modelu DSI .
C&R
 

BartoszC

Offline

@matyjas74
Przejrzystość powierzchni powinna być ustawiona na maksymalnie przejrzystą taką aby nie było zbyt dużo "śmieci" (szumów) na ekranie w toni.
Masz tam coś takiego jak czulość/kontrast - idealna sprawa zwlaszcza przy podziale ekranu na 400/800 kHz mozna osobno ustawiac czulosc dla wybranej części ekranu Usmiech

Dla roznej czulosci widze rozny zakres detali na dnie. Musisz dobrac to do swojej wody u mnie 32-36 % podaje idealnie na wodzie do 8m. Przy 40 metrach głębokości lub brudnej wodzie i innym filtrze przejrzystosci wody idealna czułość pewnie będzie większa.

Te 2 parametry dadzą radę idealnie dopasować echosondę do wody tak ,że widać obrysy dużych głazów na dnie !
Mówię z własnego doświadczenia.
Ustaw tak tą czułość aby nie mieć wszystkiego na czarno tylko z cieniami szarości i wtedy będziesz miał na cacy.
Moim zdaniem bardzo dobrze pokazuje dno. Jestem bardzo zadowolony ale używam tego echa jako drugie, pomocnicze.

Volty się wyświetlają.
Do czułości da się wejść ale w mniej oczywisty sposób, nie wchodz do menu tylko wyklikaj nowe okno ustawień.
 

matyjas74

Offline

Dzięki serdeczne Bartosz za info, wszystko działa . Nie wiem tylko jak wyklikac to czułość , ale na razie mi nie potrzeba . Jutro zapierdzielam nad wodę i testy testy testy .
Pozdrowienia.
C&R
 

matyjas74

Offline

Witam. Panowie mam jeszcze do Was pytanie -ile dna skanuje stożek np. 60°na głębokości 1metr 5 metrów i 10 ? Czy można przyjąć , że 1metr głębokości to promień skanu dna 60cm, 5 metrów głębokości to skan dna 3m i 10 metrów głębokości to skan dna o promieniu 6 metrów ? Nie wiem skąd mi się to wzięło w głowie , ale chyba gdzieś czytałem o tym . No i jeszcze taka sprawa , co do przewijania obrazu na monitorze . Jak płyne pontonem to obraz się przesuwa z prawej do lewej to rozumiem , ale jak się zakotwicze i stoję na wodzie to obraz tez się przewija i wtedy ciężko mi się połapać co i kiedy jest dokładnie pode mną . Może to i banalne pytania , ale zanim sam do tego dojdę to znowu jeziora skuje lód Oczko
C&R
 

aspius

Offline

To weż kątomierz linijkę i narysuj .Prosta sprawa 60 st pokazuje tyle dna ile masz głębokości ,na 5 m pokaże 5 m .Przy stożku 20 st na 3 m pokazuje 1 m .
 

aspius

Offline

Mało kto wie ale echosondy mają dziś olbrzymi zasięg 100-300m .Ludzie związani z tym sprzętem sprzedawcy ,dystrybutorzy a zwłaszcza znani wędkarze zaprzeczają ale wystarczy w prostej echosondzie skierować przetwornik pod kątem czy równolegle do dna w każdym razie nie prostopadle aby prześwietlić znaczny obszar wody .Echosonda działa mniej więcej jak światło latarki w nocy gdzie skierujemy tam widzimy . Kiedyś kolendowicz próbował zaprzeczać ,że sygnał nie ma się od czego odbić itp. Owszem ma od czego jak nie łowimy na morzu tylko na rzekach czy niedużych akwenach a ostatecznie odbije się od ryb . Zachęcam do eksperymentów .
 

matyjas74

Offline

Dzięki za pomoc, jutro kolejne testy.
C&R
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Echosonda STRIKER 4 GARMIN Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 29 lipca 2019 14:20
Echosonda Garminn 350c czy lowrance Hook 4x chirp Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 3 21 stycznia 2018 22:51
Żyłka 0,50mm a jaka plecionka przyponowa? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 4 04 sierpnia 2017 11:24
Echosonda Garmin 350c Sprzedam sprzęt wędkarski 5 13 lipca 2017 22:59
Dzisiejsze Zdjęcia Echosonda Garmin 350c Forum ogólne o sumach 4 12 lipca 2017 15:44
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,550,690 unikalne wizyty