Zalew Zegrzyński | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. -Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zalew Zegrzyński

Adam G

Offline

Taki mini zlocik to by było coś, można przepłynąć na tą wyspę i tam rozbićOczko obozowisko. Jak tylko zwoduje łódź w kwietniu to obczaję tą miejscówkę pod każdym kątem
 

Konrad Bartosik

Offline

Ja też jestem za zlotem nad zalewem zegrzyńskim. Trzeba by pomyśleć, zwłaszcza Ci którzy tą wodę trochę znają. Bardzo mnie interesuje ta woda. Jak by coś to piszę się obydwiema rękami.
 

Michal Wisniewski

Offline

Nie znam zbiornika pod kątem wędkowania ale na tyle blisko że chętnie się pojawię. Popróbować można, poznać parę osób z forum i czegoś się nauczyć. Jestem chętny.
 

Lukaszb

Offline

ja także chętnie przybędę i poznam starych wyjadaczy Oczko
odnośnie samego zalewu, miałem okazje poznać tam starego sumiarza, który spędza tam każdy weekend, o ile wierzyć w jego opowieści trafił raz mu się tam nawet sumik albinos, także bardzo ciekawe miejsce.
ja poławiałem w okolicach zegrzynka, w weekend nie do wytrzymania w wakacje, cały czas imprezy i muzyka przez całą noc, z resztą jak kto woli, no a w ciągu dnia te motorówki... w tym roku zamierzam pojawić się od strony jachranki gdzie słuchy chodzą, że nurkowie boją się schodzić ze względu na ogromne wąsacze Haha
 

Adam G

Offline

Co do tych wielkich sumów to jednym z tych nurków był teść mojego najlepszego kolegi. Pracował on na zaporze w Dębe przez kilkanaście lat i sumowe historie znał od środka. Łowienie wąsaczy w rejonie Jachranki i zapory to udręka ze względu na niezliczone ilości małych sumików które dosłownie czepiają się na wszystko (ciężko jest tam złowić nawet leszcza Usmiech. W zeszłym sezonie mój wujek ( emerytowany wojskowy z dobrą emeryturą i mnóstwem wolnego czasu) złowił metodą trollingową dwa sumki 197 i 164 . Ja sam byłem świadkiem potężnego brania na "wujkową wędkę" w trakcie zatrzymywania łodzi ( gościa mało nie wyrwało z krypy).
 

Michal Gorski

Offline

Problem w tym że te wielkie sumy siedzą pod zaporą a tam jest zakaz połowów. Tam gdzie już można woda raczej mała w sezonie i szanse na suma nikłe. To jest największy problem złowienia suma na tamie a nie maluchy. Stawiasz 1,5kg żywca i maluch nie weźmie...
Ale niestety albo stety tama w Dębe i sumy spod niej nie dla wędkarzy...
Catch & Release
Kajtek...
 

Lukaszb

Offline

może ja się nie znam, może źle usłyszałem, ale maluchy chyba nie występują w pobliżu z dużymi osobnikami? tak właśnie ten dziadek nad Zegrzem mi opowiadał, że gdzie są małe tam dużego nie znajdzie bo duże zjadają małe, prawda to?
 

Michal Gorski

Offline

Hmmm, fakt faktem. Sum jest podobno kanibalem... Jak więc wytłumaczyć że na Ebro w tym samym miejscu łowi się i 2+ i takie koło albo ciut ponad metr?
Po mojemu te koło metra (a to one czepiają się na wszystko) są już mimo wszystko za duże nawet dla tych 2+ ale oczywiście mogę się mylić.
Catch & Release
Kajtek...
 

Robert Dubis

Offline

Michal Gorski napisał(a):

Problem w tym że te wielkie sumy siedzą pod zaporą a tam jest zakaz połowów. Tam gdzie już można woda raczej mała w sezonie i szanse na suma nikłe. To jest największy problem złowienia suma na tamie a nie maluchy. Stawiasz 1,5kg żywca i maluch nie weźmie...
Ale niestety albo stety tama w Dębe i sumy spod niej nie dla wędkarzy...


W sezonie letnim, gdy temperatura wody przekroczy 20 stopni, sum rozchodzi się po całym zbiorniku, na bardzo głębokiej wodzie brakuje tlenu i raczej rybek tam nie znajdziecie, sum w dzień chowa się w roślinności zanurzonej, w pobliżu pniaków, drzew rosnących nad brzegami itp. Jeżeli chodzi o żywca na 1,5 kilogramowego karpia weźmie sumek nawet około metra, sam się z tym spotkałem w tamtym sezonie kilkakrotnie. Sum grupuje się w pobliżu tamy na głębokiej wodzie,późną jesienią, gdy temperatura wody spada poniżej 10 stopni.
Pozdrawiam Robert
 

Lukaszb

Offline

Michal Gorski napisał(a):

Hmmm, fakt faktem. Sum jest podobno kanibalem... Jak więc wytłumaczyć że na Ebro w tym samym miejscu łowi się i 2+ i takie koło albo ciut ponad metr?
Po mojemu te koło metra (a to one czepiają się na wszystko) są już mimo wszystko za duże nawet dla tych 2+ ale oczywiście mogę się mylić.


raczej łatwiej takiemu metrowemu zjeść malucha 30cm niż nawet 2,5m takiego co ma metr, tak przynajmniej mi się wydaje, chyba, że te hiszpańskie się nie zjadają Haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zalew Siemianówka Łowiska sumowe 2 01 czerwca 2017 13:25
Zalew Prężyce Łowiska sumowe 1 22 lipca 2016 18:39
Zalew Soliński Łowiska sumowe 2 25 czerwca 2016 18:01
Wędka spinning brzeg i łódka Wisła oraz Zalew Wędziska spinningowe na suma 10 20 czerwca 2016 17:12
Zalew Zemborzycki Łowiska sumowe 19 12 stycznia 2015 07:58
Wygenerowano w sekund: 2.02
51,592,572 unikalne wizyty