Okręg Katowice 2014. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne. - Vivien Leigh"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / PZW Federation Peche i inne organizmy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Okręg Katowice 2014.

Grzegorz Petryna

Offline

Na stronie PZW pojawiły się nowe zasady wędkowania w Okręgu Katowice w 2014r. Wprowadzono gdzieniegdzie górne wymiary ochronne, oraz na części wód dopuszczono możliwość wywózki i połowu z środków pływających.

I. Na wodach Okręgu PZW Katowice wędkarza obowiązuje:

· roczny limit połowu ryb w ilości 35 szt. łącznie dla następujących gatunków ryb: karp, lin, węgorz, szczupak, sandacz, pstrąg potokowy.

· dobowy limit: szczupak, sandacz - 2 szt. łącznie,

· zakaz podmiany ryb złowionych i przetrzymywanych w siatkach,

· ryby nie przeznaczone do zabrania należy wypuścić od razu, bez przetrzymywania w siatkach,

· utrzymanie stanowiska wędkarskiego w czystości w promieniu 5 m bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu,

· zakaz połowu z wysp z wyjątkiem wysp posiadających stałe połączenie z lądem np. kładką lub innym trwałym przejściem.

· usunięcie bojki, markera lub innego znacznika bezpośrednio po zakończeniu wędkowania.


II. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków pływających na zbiornikach:

Pogoria I nr 001, Pogoria III nr 002, Przeczyce nr 004, Łąka nr 005, Dzierżno nr 006, Odra I, III w polderze nr 007, Buków I , II nr 008, Dziećkowice nr 009, Chechło k/Chrzanowa nr 012, Nieboczowy nr 601, Brzezie nr 642, Roszków Bobrowy nr 607, Roszków nr 627.


III. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków pływających znajdujących się wyłącznie na rybaczówkach przy zbiornikach:

Pławniowice nr 003, Paprocany nr 013, Kozłowa Góra nr 014, Przystań nr 404.


IV. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt ze środków pływających pod warunkami:

- na zbiornikach : Pogoria I nr 001, Pogoria III nr 002, Pławniowice nr 003, Przeczyce nr 004, Dzierżno nr 006, Dziećkowice nr 009, Paprocany nr 013, w porze nocnej (licząc jedną godzinę przed zachodem słońca i jedną godzinę po wschodzie słońca),

- na pozostałych wodach nizinnych o ile nie zabrania tego regulamin łowiska z wyłączeniem wód o powierzchni mniejszej niż 10 ha podawanej w zezwoleniu,


V. Wprowadza się następujące zmiany regulaminowe połowu ryb na zbiornikach:

· Pogoria I nr 001 - wymiar ochronny karasia pospolitego (carassius carassius) do 20 cm

· Pogoria III nr 002 - wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm, karaś pospolity (carassius carassius) wymiar ochronny do 20 cm,

·Pławniowice nr 003 - wymiar ochronny okonia do 20 cm , z wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich rozgrywanych na tzw. żywej rybie , podczas których obowiązuje odmienny regulamin połowu.

·Przeczyce nr 004 – okres ochronny szczupaka i sandacza od 01.01. do 31.05., wymiar ochronny sandacza do 50 cm i powyżej 85 cm, zakaz spinningowania w okresie od 01.01. do 31.05, zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05., całkowity zakaz wędkowania z wyspy oraz połowu na tzw. „koguta” uzbrojonego w hak o więcej niż jednym ostrzu, wymiar ochronny okonia do 20 cm z dobowym limitem połowu 10 szt., z wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich rozgrywanych na tzw. żywej rybie , podczas których obowiązuje odmienny regulamin połowu.

· Buków I , II nr 008 – wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Sosina nr 011 – wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Chechło k/Chrzanowa nr 012 – w okresie od 01.06. do 30.09. ograniczenie stosowania zanęty w ilości do 2 kg na wędkarza na dzień wędkowania,

· Paprocany nr 013 – obowiązuje:

- zakaz zabierania karpi powyżej 65 cm,

- zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części od 01.01 do 30.04.,

- zakaz wędkowania w nocy od zmierzchu do świtu na brzegu południowym tj. od ośrodka MOSIR do użytku ekologicznego w Promnicach,

- wymiar ochronny: okoń do 20 cm z dobowym limitem połowu 10 szt.,: sandacza do 50 cm oraz powyżej 85 cm, szczupaka do 50 cm oraz powyżej 90 cm, suma do 70 cm oraz od 150 ÷ 190 cm, z wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich rozgrywanych na tzw. żywej rybie , podczas których obowiązuje odmienny regulamin połowu.

· Paprocany nr 013 i Dziećkowice nr 009, 014 Kozłowa Góra - obowiązuje regulamin łowiska ustanowiony przez właściciela wody.

· Kozłowa Góra nr 014 – okres ochronny szczupaka i sandacza od 01.01. do 31.05., - zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05., - - zakaz połowu na tzw. „koguta” uzbrojonego w hak o więcej niż jednym ostrzu,

- zakaz spinningowania w okresie od 01.01.-31.05. Zakaz wywożenia zanęt i przynęt.

- wymiar ochronny okonia 20 cm z limitem połowu do 10 szt./dobę z wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich rozgrywanych na tzw. żywej rybie , podczas których obowiązuje odmienny regulamin połowu,

· Mitręga nr 101 – wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm, wymiar ochronny lina do 30 cm,

· Zbiornik Wolbromski nr 206 – okres ochronny szczupaka od 01.01. do 31.05.,zakaz spinningowania w okresie od 01.01. do 31.05, zakaz połowu na żywe i martwe

ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05.,

· Gliniok nr 301 – wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm , zakaz wędkowania na odcinku linii brzegowej tzw. ”krótki cypel” od dnia 01.10. do dnia 31.12.,

· Balaton nr 308 - obowiązuje zakaz wywożenia zanęt i przynęt oraz wędkowania brodząc,

· Smug nr 312 i Leśny nr 316 - okres ochronny szczupaka od 01.01. do 31.05.

· Maroko nr 402 – zakaz wędkowania w porze nocnej od zmierzchu do świtu na brzegu przyległym do rzeki Rawy.

· Przystań nr 404 – zakaz wędkowania w porze nocnej, zakaz spinningowania z brzegu, wędkowanie od świtu do godz.11ºº w niedziele i święta, łowienie ryb tylko z wyznaczonych miejsc oznaczonych cyfrą „O” z wyłączeniem brzegu stawu od strony Stadionu Śląskiego.

· Barbara nr 411- obowiązuje ograniczenie stosowania zanęty w ilości do 2 kg na jednego wędkarza na 1 dzień wędkowania, za wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich,

· Skałka nr 415 obowiązuje zakaz wywożenia zanęt i przynęt.

· Kasia nr 514, Skała nr 534 – dobowe limity: karpia - 2 szt., karasia - 5 kg,

· Pacwowe I nr 513 i Pacwowe II nr 516 – wymiar ochronny lina do 30 cm,

· Nieboczowy nr 601 - wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Siedliska nr 603 – obowiązuje wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Paruszowiec nr 608 – zakaz wędkowania w porze nocnej od godz. 23 do godz. 5.00, dzienny limit połowu leszcza

- 5 szt./dobę

· Wielopole nr 611, Pniowiec nr 612, Gzel nr 613 - obowiązuje okres ochronny szczupaka od 01.01. do 31.05., zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05., wymiar ochronny lina do 30 cm, wymiar ochronny sandacza do 50 cm i powyżej 85 cm, wymiar ochronny szczupaka do 50 cm oraz powyżej 90 cm,

· Gzel nr 613 – wyłączony z wędkowania odcinek brzegu od strony ulicy Gzelskiej oraz dopływ (kanał) od mostu drogowego na ul. Gzelskiej do końca półwyspu.

· Papierok nr 617 - limit dobowy leszcza do 10 szt.

· Sudół nr 619, Brzezie nr 642, Studzienna 655- zakaz wywożenia zanęt i przynęt wszelkimi środkami pływającymi, teren budowy polderu Racibórz obowiązują specjalne ograniczenia dostępu do łowiska związane z wykonywaniem prac budowlanych,

· Łęgoń nr 624 – obowiązuje zakaz połowu od strony stawów hodowlanych i wyspy, zakaz używania sprzętu pływającego za wyjątkiem tzw. modeli, dobowe limity: jazia do 3 szt., karasia do 5 kg. Wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Olza I nr 633 – obowiązuje wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Szachta nr 641 – dobowe limity: karpia - 2 szt., leszcza - 3 szt., karasia - 10 szt.,

· Śmieszek nr 648- obowiązuje regulamin łowiska, wyłączony z wędkowania odcinek brzegu od strony ulicy Rybna oraz okresowo odcinek brzegu, na którym znajduje się plaża.

· Srebrniok nr 656 – dobowe limity: leszcza do 5 szt. i jazia do 3 szt. Wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Sośnica I nr 701 - obowiązuje: wymiar ochronny lina do 30 cm oraz karpia do 30 cm i powyżej 65 cm z wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich i treningów rozgrywanych na tzw. żywej rybie , podczas których obowiązuje odmienny regulamin połowu,

· Łabędź nr 702, Stanisław nr 721- obowiązuje ograniczenie stosowania zanęty w ilości do 2 kg na wędkarza /dzień wędkowania, wymiar ochronny- lina do 30 cm, karpia do 30 cm i powyżej 65 cm, leszcza do 35 cm z dobowym limitem połowu do 10 szt., powyższe ograniczenia nie obowiązują podczas zorganizowanych zawodów wędkarskich rozgrywanych na żywej rybie, podczas których obowiązuje odmienny regulamin połowu,

· Kokotek nr 704, Zandka nr 705, Martyn nr 707, Szkopka nr 708 obowiązuje: okres ochronny szczupaka od 01.01. do 31.05., wymiar ochronny karasia pospolitego (carassius carassius) do – 20 cm, lina do 30 cm, zakaz wywożenia zanęt i przynęt,

· Dzierżno Duże nr 713 –obowiązuje wymiar ochronny dla karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· Bezchlebie nr 715 –obowiązuje wymiar ochronny dla karpia do 30 cm i powyżej 65 cm, w okresie od 1 maja do 30 września obowiązuje zakaz połowu na odcinku linii brzegowej tzw. cypla naprzeciw siedziby WOPR ,

· Stawy Halemba nr 717- wymiar ochronny lina i jazia do 30 cm oraz dobowy limit jazia 3 szt., wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm, okres ochronny szczupaka od 01.01. do 31.05., zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05., zakaz połowu na przynęty sztuczne w okresie od 01.01. do 31.05.,

· Leśny nr 718 – zakaz wywożenia zanęt i przynęt wszystkimi środkami pływającymi.

· Wojskowy nr 719, Powstańców Śl. nr 720, Stawy Makoszowskie nr 723, Park Świerczewski nr 725, Strzelnica nr 726, Bocianie Gniazdo nr 734, Płyty nr 735, Madejski nr 742 - dobowy limit jazia – 3 szt., wymiar ochronny karpia do 30 cm i od 65 cm, lina do 30 cm, leszcza do 35 cm.

· Staw 3 nr 727- obowiązuje wymiar ochronny karpia do 30 cm i powyżej 65 cm,

· KWK Pstrowski I i II nr 732, 733 - obowiązuje wymiar ochronny lina do 30 cm,

· Łąka nr 804 obowiązuje wymiar ochronny karpia do 30 cm i od 65 cm,


VI. Wprowadza się następujące zmiany regulaminowe połowu ryb na rzekach nizinnych:

· rzeka Wisła nr 029 z kanałem Dwory i dopływami nie wymienionymi w wykazie – limit połowu leszcza - 10 szt./ dobę,

· rzeka Wisła nr 030 - ustanawia się strefę ochronną całkowicie wyłączoną z amatorskiego połowu ryb w okresie od 1 stycznia do 31 marca na odcinku 100 m w górę oraz 200 m w dół od ujścia rz. Iłownicy (lewy i prawy brzeg rzeki).

· rzeka Pszczynka nr 031 od mostu drogowego DK nr 933 w m. Brzeźce do mostu drogowego przy ujściu rzeki Pszczynki do zbiornika, na drodze Brzeźce - Wisła Wielka wprowadza się zakaz połowu ryb na przynęty sztuczne,

· rzeka Odra nr 033 wraz z Kanałem Ulgi w Raciborzu oraz dopływami z wyłączeniem rzeki Psiny obowiązuje :

- limit dobowy połowu leszcza - 10 szt.,

- w miejscowości Kędzierzyn Koźle-Rogi, od mostu drogowego drogi nr 408 do ujścia Kanału Gliwickiego, wyłącza się z wędkowania w soboty i niedziele od 01.04. do 30.09. lewy brzeg rzeki, patrząc z nurtem rzeki (za wyjątkiem zorganizowanych i uzgodnionych z użytkownikiem, zawodów wędkarskich).

· rzeka Iłownica nr 045 – ustanawia się strefę ochronną całkowicie wyłączoną z amatorskiego połowu ryb w okresie od 1 stycznia do 31 marca na odcinku od spustu z oczyszczalni ścieków do ujścia do rz. Wisły.


VII. Wprowadza się następujące zmiany regulaminowe połowu ryb na wodach górskich:

- Biała Przemsza nr 023 - wymiar ochronny pstrąga potokowego do 30 cm oraz zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt..

Wprowadza się zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie na odcinku od jazu Elektrowni Wodnej w Okradzionowie przy ul. Białej Przemszy do byłego mostu kolejowego w Sławkowie obecnie ścieżki rowerowej.

Ustanawia się strefę ochronną na której obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 100 m w górę i 150 m w dół od ujścia strumieni komora 1 i 2 położonych w Sławkowie przy ul. Olkuskiej.

- Sztoła nr 024 – zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.

Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt.

Wymiar ochronny pstrąga potokowego 30 cm.

Ustanawia się strefę ochronną na której obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na odcinku od ogrodzenia przepompowni ( ujęcie wody) w Ryszce do ujścia do rz. Białej Przemszy.

- Kanał Kopalni Piasku Szczakowa nr 026 - wymiar ochronny pstrąga potokowego do 30 cm oraz zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01 Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt.

- Drama nr 041 - limit dzienny połowu pstrąga potokowego 1 szt. całkowity zakaz wędkowania od 01.09 do 30.01.

- Biała nr 021 – na odcinku od źródeł do mostu przy ul. Gen. Andersa w Bielsku Białej (obok Jednostki Wojskowej) dopuszczono wędkowanie wyłącznie na przynęty muchowe uzbrojone w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru. Na pozostałym odcinku do mostu drogowego na trasie Czechowice Dziedzice – Bestwina – przynęty sztuczne.

Pozostałe zasady wędkowania określono w wykazie wód krainy pstrąga i lipienia na lata 2012-2014.


VIII. Tworzy się strefy ochronne całkowicie wyłączone z amatorskiego połowu ryb:

- na zbiorniku Chechło-Nakło nr 010 strefę obejmującą wyspę oraz zatokę w zachodniej części zbiornika,

- na zbiorniku Pniowiec nr 612 strefę obejmującą w całości zbiorniki boczne, z wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich,

- na terenie rozlewisk wód zb. Gzel nr 613 wraz z potokiem Gzelskim na odcinku od jazu służącego do poboru wody na stawy do przepustu drogowego na ul. Gzelskiej w Rybniku,

- na zbiorniku Paprocany nr 013 strefę obejmującą usytuowany w zachodniej części zbiornik dopływ tzw. Czarna Gostyń, cofkę zbiornika oraz wyspę,
- na zbiorniku Paruszowiec nr 608 – wyspę.

Przypominamy, że na wyznaczonych strefach tarlisk na zbiornikach i rzekach, obowiązuje zakaz wędkowania.

IX. Na podstawie porozumienia z VŬS ČRS Ostrawa, na odcinkach granicznych rzek:

Olza, Odra i Piotrówka, obowiązuje następujący regulamin połowu ryb:

1) Wymiary ochronne ryb:

- szczupak, sandacz, łosoś, amur, węgorz do 50 cm,

- sterlet-czeczuga, świnka, miętus do 30 cm,

- karp do 40 cm,

- kleń do 25 cm

2) Okresy ochronne ryb:

- pstrąg potokowy - 01.09. ÷ 15.04.,

- lipień - 01.12. ÷ 15.06.,

- głowacica - 01.01. ÷ 30.09.,

- brzana, certa - 01.01. ÷ 30.06.,

- miętus - 01.12. ÷ 15.03.,

- węgorz 15.06. ÷ 15.07 i 01.09. ÷ 30.11.,

- jaź, kleń - 16.03. ÷ 15.06.

3) Limity ilościowe ryb złowionych i zabranych łącznie w ciągu doby:

- szczupak, sandacz, boleń, karp, brzana, węgorz - 2 szt.,

- pstrąg potokowy, tęczowy, źródlany, lipień - 3 szt.,

- świnka, certa - 5 szt. ( max. 7 kg).,

- lin, - 4 szt.,

- kleń - 10 szt. (max. 7 kg).,

- pozostałe gatunki - 5 kg.

4) Po złowieniu dobowego limitu następujących gatunków ryb: sum, szczupak, sandacz, boleń i karp wędkarz jest zobowiązany zakończyć wędkowanie.
 

Jozefp

Offline

Nie widzę w tych tabelkach nigdzie ani wymiaru ani okresu ochronnego ani nawet dziennego limitu dla sumaYyyyy
 

Grzegorz Petryna

Offline

Józek widocznie panowie z PZW Katowice stwierdzili, że w tym Okręgu suma już wyłowiono całego i nie ma sensu dawać limitów, gdyż ta ryba już tu nie występuje. Za niedługo przetrzebią resztę i nie trzeba będzie już ustalać żadnych limitów. pfft

Tak na poważnie, jeżeli nie ma jakiegoś gatunku wymienionego w zasadach wędkowania to zastosowanie ma RAPR tylko i wyłącznie. Więc limity ilościowe, wagowe i centymetrowe obowiązują takie jak w innych Okręgach, chyba, że dany Okręg zarządzi u siebie inaczej.
 

Marek Faron

Offline

Józku u mnie na Paprocanach nr013 jest pisane o sumie że od 70cm i 150-190cm i odkąd wprowadzili górny wymiar to wędkarze maja ale że jest górny wymiar choć w tym sezonie nikt większego niż 115cm nie wyciągnął no chyba że w maju łowili takie 160
Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle" W.Churchill
 

Jozefp

Offline

Myślałem że w katowickim sum nie ma ochrony,bo ja byłem nad jednym z jeziorek tego okręgu w tym roku,podeszło do mnie trzech panów z PSR i jak zauważyli że mam suma na smyczy to kulturalnie zapytali czy go mam wpisanego do rejestru.Jak im odpowiedziałem że nie bo ja rano po zrobieniu zdjęć chcę go wypuścić,to mnie tam mało co nie zlinczowano i wydawało się że zaraz będą strzelać do tego bidoczka,dlatego zainteresował mnie ten temat
 

Marek Faron

Offline

No niestety na niektórych zbiornikach zniesiono wymiar i okres suma ale i tak na większości za wypuszczenie suma tubylcy chcą nas linczować Usmiech
Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle" W.Churchill
 

Robert Dubis

Offline

Nas limity ilościowe nie powinny interesować, i tak rybki wracają do wody.Foto
Pozdrawiam Robert
 

marcinekxpl

Offline

Witam właśnie to przeczytałem i jestem zaszokowany tymi zmianami . Na wodach których łowię wprowadzili okres ochronny szczupaka od 50 do 90 . Nie jestem ****em ale co roku zawsze brałem jednego szczupaka ponieważ był to przyłów z suma . W tym roku złapałem metrowego . Mrożę go i kiedy mam tylko ochotę to sobie upieczę . Uwierzcie mi jeden na sezon mi starczy resztę wypuszczam . Teraz nie będę miał takiej okazji ponieważ takie ponad 90 to przyłów a nie będę dawał mniejszych żywców żeby złowić sobie jednego szczupaka . Jeszcze podnieśli o 50 zł wywóz modelami pływającymi . Masakra !
 

Grzegorz Petryna

Offline

Lepiej byś zrobił biorąc 3 mniejsze szczupaki do domu, a wypuścił tego metrowego. Taka metrówka to jest najlepszy materiał genetyczny dla innych pokoleń szczupaków. Poza tym nieprawdą jest, że na duże żywce biorą duże szczupaki i na odwrót. Niekiedy na uklejkę złowisz metrowca.
 

marcinekxpl

Offline

Zgadzam się z tobą w 100 procentach . Zawsze biorę pierwszego wymiarowego i tak padło na metrowego . Widziałem już dużo nad wodą nawet jak sumy złowione wynosili na 10 metrów od brzegu i dawali je na smycz . Ja zapytalem . Co nie wpisujesz go ? A on odpowiedział . Nie bo musiałbym już zakończyć łowienie a jak będzie drugi to dwa uwędzę . Ja mu na to że jest limit . A on że jak mi nie pasuje to mam się zbierać bo taki grzeczny zaraz nie będę . Więc niech nie robią głupich przepisów bo ja każdego przestrzegam tylko więcej kontroli . Jak widzę jak zarybią karpiem i się barany zjeżdżają z całego miasta co mnie aż nosi . Po co Panowie wypuszczac ryby jak inni biorą co popadnie . Ja nie biorę ryb tylko sporadycznie szczupłego a inni to i karasie biora na klopsy
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
DAM Quick Combat 2014 Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 19 25 listopada 2018 17:58
Wisła okręg rzeszowski Łowiska sumowe 1 20 czerwca 2018 14:42
Zmiany w okręgu Katowice- 2016. PZW Federation Peche i inne organizmy 2 26 stycznia 2018 16:21
PZW Okręg Opole Łowiska sumowe 3 29 lipca 2017 22:05
Odra na odcinku PZW Katowice - wspólny spinning Umawialnia informator dot. imprez 1 25 maja 2017 18:59
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,745,156 unikalne wizyty