Duże multiplikatory | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Człowiek mądry więcej uczy się od swoich wrogów, niż głupiec od przyjaciół - Benjamin Franklin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Duże multiplikatory

Arkadiusz Klasa

Offline

Witam cała brać wędkarską z racji tego iż na nowy sezon szukam dużego multplikatora zakładam taki watek jest to mój pierwszy watek na forum wiec proszę o wyrozumiałość . Szukam maszynki w cenie do ok 1000zł nastepnie pojemność szpuli powyżej 300 metrów plecionki 0,60 . Jestem użytkownikiem Okumy soltery 15 i na moja Wisłę jest po prostu za mała. Na rynku jest tylko okuma soltera 50 i penn senator który spełnia moje wymagania ,a może jest coś jeszcze dlatego pytam się was dziękuje i pozdrawiam .
 

Jacek Gebala

Offline

No w tej klasie cenowej nie powinno być z tym problemu. Miałby to być multik z czy bez wodzika ?
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Arkadiusz Klasa

Offline

Wolał bym bez wodzika bo już się przyzwyczaiłem do zwijania i ustawiania plecionki palcem
 

Zbigniew Kapustynski

Offline

Multplikatory w cenie około 1000 zł godne polecenia to Avet i Penn.
Trzeba tylko wybrać odpowiedni model w zależności od pojemności szpuli i położenia korbki.Okok

Np Avet HX 5/2 lub mniejszy HXJ 5/2 cena około 420 euro.
Dane HX 5/2 HXJ 5/2
Przełożenie 5.4:1 / 2,4:1 5.4:1 / 2,4:1
Waga 798g 733g
Pojemność (mm / m *) 0,50 mm/500m 0,50 mm/325 m
Siła hamowania strajk / max. (lbs) 20/27 20/27
Dostępny jako prawej lub lewej strony modelu: tak tak
Kolor: aluminium srebrny, złoty, niebieski - Lewa tylko w aluminium srebrny tak tak
Nawijanie na 1 obrót 115cm 115cm

Avet HX 5/2
forumsumowe.pl/h/fshzw_avet_hx_5_2_5a9cb.jpg

Avet HXJ 5/2
forumsumowe.pl/h/fshzw_avet_hxj_5_2_49724.jpg
Pozdrawiam Zibibinio Usmiech
 

Jozefp

Offline

Sam mam smaka na AVETa tylko trochę mniejszy model Okok
 

Marcin Skawinski

Offline

Ja używałem senatorów z penna , jeżeli nie przeszkadza ci brak wodzika to polecam mocne pojemne maszynki (miałem 6/0 i 4/0)
Rybki
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

W miarę tanio można wyrwać Penna GTi 330 to naprawdę niezła i mocna maszyna. Widziałem w USA jak wędkują nim w oceanie.
 

Zbigniew Kapustynski

Offline

Ja używam Penn 320 GT 2 LC.
Przeżył bez problemu Norwegię.
Używałem na Ebro do trolingu. Nie brały,więc testu nie było.
Ale da radę.Okok
forumsumowe.pl/h/fshzw_hpim6079jpg_c5128.jpg
Jak widać wchodzi spoko 270 metrów tej linki co na zdjęciu.
Pozdrawiam Zibibinio Usmiech
 

Jacek Gebala

Offline

Kołowrotki takie jak AVET produkuje tez Omoto. Zobaczcie sobie Omoto VS10LH i 12. Cena -jaką znalazłem na necie - tego pierwszego to 199$(USA). Różnice(istotne) są prawie niezauważalne - no dobra, taką korbkę to też bym chciał mieć przy AVET - za to cenowo to i owszem.

forumsumowe.pl/h/fshzw_omoto_vs10lh_d066c.jpg

Poniżej to Omoto GTR-T30 o pojemności szpuli 550m/0.55 a są jeszcze T40 i T50
forumsumowe.pl/h/fshzw_omoto_gtr_t30_be2a9.jpg

Cena jaką znalazłem na necie to: 135 $(Australijski). Uwaga- ten ma obudowę/skrzynkę z grafitu, producent podaje ze reszta to metal i przeznaczenie - trolling.

Trzeba dodać, ze aktualnie jest dobry czas na uzupełnienie sprzętu. Rzeczy które jeszcze do niedawna kosztowały krocie - 300 Euro są teraz "tylko" za 180 i mowa tu o niczym innym tylko o multiku "Penn Fathom Full Metal 60LV" o pojemności 400m/0.67, przełożeniu 4.3:1 i wadze 700g. Tak to z wodzikiem.

Bezwodzikowy to np OKUMA TITUS 20 II-Speeds .Pojemność szpuli520m/0.50; przełożenie 3,8:1 i waga(uwaga) 1010g bez plecionki. Przecena z 280 na 149 Euro. Jednym słowem można poszaleć i kupić tanio coś bardzo sensownego, jest w czym wybierać i zachęcam do tego.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Jacek Gebala

Offline

Dodam jeszcze jednego "rodzynka" - Duraluminium/Aluminium bez wodzika.
To Shimano Tyrnos - TYR30.

Pojemność(podana) 600m/0,55 Dacron;
Waga 1080g
Przełożenie 5.0:1
Łożyska : 4
Cena na Necie - 224 Euro

forumsumowe.pl/h/fshzw_shimano_tyrnos_20_f503c.jpg
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dwa duże sumy w tej samej chwili na haku Nasze filmy o sumach 1 25 września 2020 21:46
Multiplikatory na suma Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 210 20 listopada 2019 23:03
Multiplikatory podwieszane Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 9 13 lutego 2016 13:58
Multiplikatory Abu - Garcia Ambassadeur Kołowrotki sumowe spinningowe 11 10 stycznia 2015 21:48
Multiplikatory na suma. Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 21 października 2013 21:31
Wygenerowano w sekund: 1.66
51,650,024 unikalne wizyty