Wędzisko + Kołowrotek do 450zł za komplet | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Głównym urokiem żon jest to, że z biegiem czasu zaczynają nam przypominać nasze matki. Autor: Jane Fonda.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ MINI DZIAŁ KARPIOWY / Sprzęt karpiowy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędzisko + Kołowrotek do 450zł za komplet

Michal Rozwag

Offline

Witam chcę zrobić tacie udany prezent urodzinowy (50) który jest zapalonym wędkarzem, kwota jaką chce przeznaczyć to 450zł max 500zł za wszystko. Chciałbym w tej cenie kupić wędke, kołowrotek i ewentualnie jakieś krzesło bądź coś innego ale nie koniecznie.
Najbardziej zależy mi na wędce+ kręcioł do połowu głownie karpia z gruntu w jeziorach i stawach. Jeśli polecicie coś dobrego a w niższej cenie również bedę wdzięczny. Pozdrawiam
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

Mam taki wędka black widow 3,25 lbs cena ok 190 zł i okumę TRB 55 cena ok 160 zł mnie ten zestaw zadawala
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Daiwa jest miękka o akcji parabolicznej więc jak twój tato lubi takie wędziska to możesz brac. Co do kołowrotka zależy, czy chcesz sprzęt typowo karpiowy z większą szpulą do wywózki, czy może zwykły kręcioł do rzucania z brzegu? Kołowrotek z wolnym biegiem czy bez? Usmiech
C&R
 

Waldemar Kowalski

Offline

Choć doświadczenie mam niewielkie to pozwolę sobie zasugerować, żeby jednak ten wolny bieg był.
Przymusu włączania nie ma, ale jakby co jest.
Gdy siedzę za dnia przy kijach to nie używam, ale w nocy gdy jest ryzyko kimnięcia (tudzież spanie z premedytacją Usmiech ), ewentualnie gdy idę do samochodu/namiotu robić kawę czy coś to podnoszę wajchę od wolnego biegu i wiem, że wędki gonił nie będę
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Moi koledzy w ogóle wolnych biegów nie używają, wystarczy wyregulowac hamulec i nie wciągnie ci wędki, jedynie trzeba uważac przy zacinaniu żeby przytrzymac szpulę Usmiech
C&R
 

Leszek P

Offline

Michal Rozwag napisał(a):

Witam chcę zrobić tacie udany prezent urodzinowy (50) który jest zapalonym wędkarzem, kwota jaką chce przeznaczyć to 450zł max 500zł za wszystko. Chciałbym w tej cenie kupić wędke, kołowrotek i ewentualnie jakieś krzesło bądź coś innego ale nie koniecznie.
Najbardziej zależy mi na wędce+ kręcioł do połowu głownie karpia z gruntu w jeziorach i stawach. Jeśli polecicie coś dobrego a w niższej cenie również bedę wdzięczny. Pozdrawiam


To będzie trudne. Na Twoim miejscu kupiłbym jedną, a w miarę porządną rzecz, zamiast kilku o wątpliwej jakości.
Kupiłbym sam kołowrotek, gdyż wędzisko najlepiej jeśli ojciec wybierze sobie sam - weźmie do ręki, pomacha czy mu taki kij leży. Nie wiesz też czy wolałby kij o akcji szczytowej, parabolicznej czy półparabolicznej.
Jeśli jest początkujący w tej kwestii, to z tanich dobrych kijaszków mógłby poszperać w czymś w rodzaju Prologic C1
Natomiast Ty skup się na kołowrotku. Wg mnie jedną z najlepszych opcji są kręciołki Shimano.
Możesz kupić używany, np. taki jak ten Shimano Ultegra 14000 XTB, świetny młynek, który nada się nie tylko do łowienia karpi, ale - jeśli przyjdzie tacie ochota - także na sumy.
Nie ma on wolnego biegu, ale nie jest on niezbędny do karpiowania. Po prostu - przy zacinaniu łapiesz za szpulę, a potem dokręcasz w trakcie holu wedle uznania.
Ale jeśli już chcesz koniecznie z wolnym biegiem, to pamiętaj, że wolny bieg to dodatkowy mechanizm, za który trzeba zapłacić. Kupując, trzymaj się uznanej marki (np. Shimano). Na młynek typu big pit (BBLC) tej firmy nie masz kasy, więc kup największy z baitrunnerów, na jaki Cię stać, np. taki BAITRUNNER XT 10000 RA
 

Marcin Skawinski

Offline

Ja używam wolnego , dla mnie bardzo przydatna rzecz . Jedynie na mętnookiego otwieram kabłąk.
Rybki
 

teamdragon pl

Offline

Moja propozycja Wędka DRAGON Thytan Carp 3.0 3.60 m 3 lbs - cena około 228 zł + Koł. DRAGON MANTA Baitfeeder FR750i szp.alum.+ zap. 50 6BB+Inf.AR -231 zł .
Zestaw spokojnie powinien dać radę , wędka 2 lata gwarancji
kołowrotek 5 lat .

Pozdrawiam
 

Leszek P

Offline

teamdragon pl napisał(a):

Moja propozycja Wędka DRAGON Thytan Carp 3.0 3.60 m 3 lbs - cena około 228 zł + Koł. DRAGON MANTA Baitfeeder FR750i szp.alum.+ zap. 50 6BB+Inf.AR -231 zł .
Zestaw spokojnie powinien dać radę , wędka 2 lata gwarancji
kołowrotek 5 lat .

Pozdrawiam


Hmmm... dziwne. Polecasz do karpiowania wędzisko 3-częściowe. Łowiłeś kiedyś karpie na zestawy włosowe? Jeśli będzie łowił z wywózki, to i taki 3-częściowy składak wystarczy, ale może tata będzie musiał łowić z rzutu i nieźle machnąć...
Kołowrotek wystarczy? A skąd wiesz do czego on wystarczy?
Bo może tatuś będzie chciał łowić z wywózki, na 150 czy 200 metrach odległości. Tego nie wiesz, a gwarantujesz, że "zestaw spokojnie powinien dać radę".
Mam mieszane uczucia czy chcesz koledze pomóc, czy chcesz pomóc sobie...
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Kolega Michał określił swój budżet, więc dawajcie propozycje zestawu w tym przedziale. Nie każdy musi miec sprzęt z wysokiej półki, a za 500zł można spokojnie dobrac ciekawy zestawik, który ojca zadowoli na parę ładnych lat Usmiech
C&R
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Tani kołowrotek Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 04 czerwca 2020 08:59
Wędka sumowa Black Cat 600g + kołowrotek Dam Quick Combat Sprzedam sprzęt wędkarski 3 01 kwietnia 2020 07:00
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,603,801 unikalne wizyty