Spławik podwodny bez wywózki. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Są na świecie rzeczy, o których się nawet fizjologom nie śniło" - Ferdek Kiepski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Spławik podwodny bez wywózki.

Jacek Gebala

Offline

Pewno że można używać zwykłego zestawu - ale zarzuć Zmeczony daleko np."sumowym" pęczkiem rosówek, tak aby wszystkie doleciały. Jak któraś doleci - to na końcu, w momencie uderzenia o wodę odpadnie z kotwiczki czy haka. I dlatego właśnie tak jak opisałem - wyciągam rosówki, też się nic nie plącze ! Okok i jestem pewny że dwadzieścia rosówek nadal jest na haku !
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Filipka

Offline

Pomyśl rewelacja. Mam już jednak wizję jak po tym wszystkim próbuje wyciągnąć przynętę w docelowe miejsce i łapię zaczep OkokOkok Pewnie osiwieje w 15 minut hheeh Usmiech Ale spróbuje Usmiech
 

Jacek Gebala

Offline

No to proponuje Zmeczony sposób - na pieska ! Nono Przypon bierzemy w zęby - nie za haczyk, mięska nie jemy i "pieskiem" HahaHahaHaha płyniemy na upatrzone miejsce.Przynętę zostawiamy i wracamy. Po wyjściu z wody należy się otrząsnąć (właśnie jak piesek) !Haha
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Mariuszkk

Offline

Są w sprzedaży rurki antysplątaniowe z podwodnym spławikiem-pewnie też by można zastosować?Mamy wtedy 2w1Oczko

forumsumowe.pl/h/fshzw_rurka_ze_splawikiem_0f605.jpg
 

Marcin Magdziarz

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

Szymon Kabacinski napisał(a):

Witam, nie mam jak wywozić swoich zestawów, a chciałbym, aby przynęta typu wątroba czy rosówka czy jelita unosiła się nad dnem ( ŻYWIEC MNIE NIE INTERESUJE, chyba że P. Zbyszka Piwko Haha). Pytanie do Was, czy macie jakieś sprawdzone zestawy, które najmniej się plączą ? Wymyśliłem cuś takiego, ale nie wiem czy się nie będzie plątać, lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie ciężarka na końcu zestawu tak mi się wydaję. Tylko jak wtedy umocować spławik i kotwicę/ hak.

forumsumowe.pl/h/fshzw_beztytulu_125b4.jpg


Szymon, istnieje możliwość zarzucenia przynęty takiej jak wątróbka czy pęczek rosówek na znaczną odległość i to bez jej uszkodzenia. Ale....- no właśnie ma to swoje ograniczenia i warunki.

1.- Potrzebujesz drugą wędkę(może być zwykły feeder albo karpiówka) z kołowrotkiem i żyłką
2.- Spokojna albo wolno/leniwie płynąca woda
3.- Dużej i mocnej ryby w ten sposób nie "wyrzucisz"
4.- Zestaw zawiera ciężarek gruntowy założony przelotowo na głównej plecionce np. przy pomocy "See Boom´a" i spławika podwodnego.

Jak cię dotąd nie zniechęciłem to czytaj dalej ! - bowiem sposób jest - powiedziałbym - prawie banalny.

A. - Uzbrajasz wędkę sumową nie zakładając przyponu - na plecionce na "See Boom´ie" (sorry, nie wiem jak się na to mówi po polskiemu) ciężarek , potem normalny gumowy stoper i coś(np. karabińczyk) aby w miarę łatwy sposób "dołączyć" przypon z przynętą.

B. - Z boku na widełkach ustawiasz drugą(karpiówka, feeder) wędkę pochyloną w kierunku rzutu tej pierwszej(sumówka). Naturalnie żyłka/plecionka tej drugiej przepleciona jest przez przelotki. Po otwarciu kabłąka kołowrotka na drugiej wędce mocujesz jej żyłkę do karabińczyka na sumówce.

C. - Rzucasz sumówką tam gdzie ma być położony zestaw , odkładasz wędkę sumową na widełki i na kołowrotku sumowym otwierasz kabłąk. Bierzesz karpiówkę/feedera zamykasz kołowrotek i zaczynasz "delikatnie" ściągać żyłkę. Powoduje to, że z kołowrotka sumowego odwija się plecionka, ciężarek - ponieważ zestaw jest przelotowy - zostaje w miejscu gdzie go zarzuciłeś a ty wkrótce masz na brzegu twój "karabińczyk" na końcu plecionki z sumowki. Odczepiasz żyłkę z innej wędki(karpiówka, feeder).

D. - Zakładasz przypon ze spławikiem podwodnym i przynętą(robaki, kalamaris, wątróbka - co tam chcesz), wrzucasz do wody(kolo brzegu), zamykasz kabłąk na kołowrotku sumowym, zwijasz dociągając przypon tam gdzie leży twój ciężarek.

E. - Odkładasz sumówke na stojak, napinasz i czekasz na branie ! Okok

No i co ty na to? Jak dojdziesz na stawie do wprawy to i na wolno płynącej rzece się udaje !!!!

To jest - przykładowy -"See Boom" !

forumsumowe.pl/h/fshzw_see_boom_b47bb.jpg


Trzeba przyznać,że super sposób na podanie przynęty w łowisko Okok Okok
Jacek,rozumiem,że małego lub średniej wielkości żywca również możemy w ten sposób "transportować" pod wodę ? Usmiech
marlinek8Rybki
 

Maciek Nawrocki

Offline

Pewnie to zależy od obciążenia. Im lżejszy tym mniejsza przynętę będziesz mógł ściągnąć bez przesuwania ciężarka. Jak wyrzucisz ciężki to pewnie i nie dużego krąpia da się ściągnąć w to miejsce Oczko. Sposób genialny...dzięki Jacek !Okok
 

Jacek Gebala

Offline

Raczej nie próbowałbym Nono z rybą. To że przynęta unoszona jest przez spławik do/przy powierzchni zapobiega zaplataniu się wszystkiego przy ściąganiu. Ryba ma tendencje ciągnięcia w dół, a im bliżej ciężarka tym plecionka może łatwiej się zaplątać. Jeśli koniecznie chcecie spróbować to może jakiś mały półżywy leszczyk, krąp by się do tego nadawał. Brzanę, karpia i karasia zostawcie raczej w spokoju. No i dajcie znać jak wam poszło Okok
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Szymon Kabacinski

Offline

Ewentualnie trupek Usmiech Jacek pomysł jeszcze raz mówię ZARĄBISTY ! Usmiech Już się wziąłem za odlewanie 500 g. ciężarków.pfft
 

daddax

Offline

500 g. Szymku, to trzeba konkretnej pały, żeby rzucić takim zestawem 100m.Haha
 

Norbert Jeziorek

Offline

Bo Szymon najpierw chce "zbombardować" łowisko Haha A tak poważnie nie wyobrażam sobie rzutu 500g ciężarkiem na jakąś dalszą odległość max używałem 200g.
ZŁÓW I WYPUŚĆ ; >

Fishing is life... ; >
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma. Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 537 27 stycznia 2019 20:11
podwodny spławik Przynęty martwe do łowienia sumów 2 13 lutego 2018 21:05
Ponton do wywózki STRIŻ 1. Dobry wybór za 400zł? Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 13 lipca 2017 16:51
Zakaz wywózki i korzystania ze środków pływających Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 5 06 czerwca 2017 17:34
Spławik Spro do bojki Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 15 22 grudnia 2016 11:54
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,666,925 unikalne wizyty