Spławik podwodny bez wywózki. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie być kochaną - to nieszczęŚcie; nie być już kochaną - to zniewaga. -Monteskiusz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Spławik podwodny bez wywózki.

Jacek Gebala

Offline

Jozef Pojedyniec napisał(a):

Kurde mi też się podoba pomysł JackaOklaski Już będę wiedział jak zarzucić wątrobę na środek Wisły Jahoooo


Norbert Jeziorek napisał(a):

Jacku to też jest świetny pomysł i łatwy do wykonania. Po prostu cięższy ciężarek przelotowy koło 200g załatwi sprawę ( zależy na co chcecie łowić ). Takiego sposobu nawet bym nie wymyślił Okok


"Panowie" - nadal chętnie stroił bym się w aureole wielkiego Nono odkrywcy/wynalazcy, ale niestety muszę z Placze sprostować - nie ja ten sposób wynalazłem, ja - go tylko używamOkok . Dobrze że udało mi się go tak opisać że został zrozumiany Oczko !
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Szymon Kabacinski

Offline

Piękny pomysł, wielkie dzięki, a czy dało by radę to samo zrobić z ciężarkiem z agrafką ?
 

Jacek Gebala

Offline

Szymon Kabacinski napisał(a):

Piękny pomysł, wielkie dzięki, a czy dało by radę to samo zrobić z ciężarkiem z agrafką ?


A gdzie widzisz problem !? Żeby sposób funkcjonował trzeba - w jakiś sposób - przelotowo zamocować obciążenie i tyle !
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Szymon Kabacinski

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

Szymon Kabacinski napisał(a):

Piękny pomysł, wielkie dzięki, a czy dało by radę to samo zrobić z ciężarkiem z agrafką ?


A gdzie widzisz problem !? Żeby sposób funkcjonował trzeba - w jakiś sposób - przelotowo zamocować obciążenie i tyle !


Piękna sprawa i sumówki nie muszę ruszać, chyba, że będzie branie Haha
 

daddax

Offline

Czy jak jestem w stanie sobie to wyobrazić, to już przy ściąganiu powolnym sumówki z dopiętym zestawem końcowym, spławik podwodny początkowo chyba płynie wierzchem wody i po dopłynięciu do miejsca z zarzuconym ciężarkiem, należy go zanurzyć, aż do uzyskania większego oporu, który będzie stawiał wyrzucony ciężarek???Zmeczony
 

Jacek Gebala

Offline

Dokladnie tak ! OkokOkok
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

daddax

Offline

Udało mi się to wykoncypować, jak to Jacku działa, ale się cieszęJahoooo A poza tym, jest to niegłupie. Jest trochę chyba z tym zachodu, a może nie, ale przynajmniej przynęta nie fruwa w różne strony w powietrzu, przy mocnym wyrzucie. Okok
 

salto

Offline

Szymon Kabacinski napisał(a):

Witam, nie mam jak wywozić swoich zestawów, a chciałbym, aby przynęta typu wątroba czy rosówka czy jelita unosiła się nad dnem ( ŻYWIEC MNIE NIE INTERESUJE, chyba że P. Zbyszka Piwko Haha). Pytanie do Was, czy macie jakieś sprawdzone zestawy, które najmniej się plączą ? Wymyśliłem cuś takiego, ale nie wiem czy się nie będzie plątać, lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie ciężarka na końcu zestawu tak mi się wydaję. Tylko jak wtedy umocować spławik i kotwicę/ hak.

forumsumowe.pl/h/fshzw_beztytulu_125b4.jpg


Ja zamiast ciężarka przelotowego stosuję ciężarek z krętlikiem.Jeszcze mi się nie zdarzyło aby zestaw się poplątał.Nie zakładam też stopera przed ciężarkiem.
 

Szymon Kabacinski

Offline

salto napisał(a):

Szymon Kabacinski napisał(a):

Witam, nie mam jak wywozić swoich zestawów, a chciałbym, aby przynęta typu wątroba czy rosówka czy jelita unosiła się nad dnem ( ŻYWIEC MNIE NIE INTERESUJE, chyba że P. Zbyszka Piwko Haha). Pytanie do Was, czy macie jakieś sprawdzone zestawy, które najmniej się plączą ? Wymyśliłem cuś takiego, ale nie wiem czy się nie będzie plątać, lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie ciężarka na końcu zestawu tak mi się wydaję. Tylko jak wtedy umocować spławik i kotwicę/ hak.

forumsumowe.pl/h/fshzw_beztytulu_125b4.jpg


Ja zamiast ciężarka przelotowego stosuję ciężarek z krętlikiem.Jeszcze mi się nie zdarzyło aby zestaw się poplątał.Nie zakładam też stopera przed ciężarkiem.


A jak daleko rzucasz ?
 

salto

Offline

Na Wiśle gdzie łowię to do 20 metrów od brzegu spokojnie rzucam i nic się nie plącze,natomiast podobny zestaw tylko bez spławika używam do połowu sandaczy na wodach stojących i tu odległosci są znacznie większe,używam też dłuższych wędek
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma. Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 537 27 stycznia 2019 20:11
podwodny spławik Przynęty martwe do łowienia sumów 2 13 lutego 2018 21:05
Ponton do wywózki STRIŻ 1. Dobry wybór za 400zł? Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 13 lipca 2017 16:51
Zakaz wywózki i korzystania ze środków pływających Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 5 06 czerwca 2017 17:34
Spławik Spro do bojki Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 15 22 grudnia 2016 11:54
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,670,568 unikalne wizyty