Wędkarskie wakacje 2 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Być głupim, samolubnym i cieszyć się dobrym zdrowiem to trzy warunki szczęścia, ale gdy brak głupoty, wszystko inne nie ma znaczenia. Autor: Gustaw Flaubert


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędkarskie wakacje 2

Witold Galewski

Offline

Ciemno, zimno co robić w taką pogodę? Wypad na lód, a może morze no tak ale gdzie? Planowany wypad nad Bałtyk nie wypalił ( na szczęście ) no tak nasze kochane morze w styczniu beka trzeba mieć coś nie tak pod czaszką, całe szczęście że ktoś na górze się na to nie zgodził. Ale co można zrobić o tej porze roku może sprawdzić last minute zawsze marzył mi się marlin, był to nr 1 na liście którą sobie gdzieś stworzyłem i powoli realizuję. Tylko gdzie ? w Kenii kiedyś dał mi po nosie, pływałem za nim 3 dni i pokazał figępfft. Nie daruję mu tego tylko do Kenii przetrzepać mu grzbiet i odpłacić za wszystkie niepowodzeniazly.
Jestem na miejscu w pokoju hotelowym przywitał nas małpiszon który zżarł owoce które dostaliśmy na przywitanie

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_2577_resizer__1000x1000_969f5.jpg

Nie będę rozpisywał się na temat zgrabnych pośladków miejscowych dziewczyn Haha itp bo nie to jest najważniejsze........
Najważniejsze jest to że Kenia znowu mści się straszliwie i po dwóch rejsach znowu nic nie udaje mi się złapać poza jednym salfish który po krótkiej walce zrywa się macha ogonem i wysmiewacz .
Stawiam wszystko na jedną kartę, znajduję łódź oddaloną o jakieś 40 km od naszego hotelu facet pisze że jest dobry, jak oni wszyscy......
Jetem na miejscu ośrodek sprawia dobre wrażenie na ścianach wiszą piękne trofea marlina i to nie sztuczne gospodarz Peter wita nas nieoczekiwanym śniadaniem.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_0938_resizer__1000x1000_ced17.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_0935_resizer__1000x1000_5572d.jpg

Ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze wsiadamy na łódź i w drogę.
Łódź nie należy do najnowszych ale ma wszystko co trzeba jest specjalnie zaprojektowana do połowu na trolling i posiada wszystkie przynęty które nam potrzeba.

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0099_resizer__1000x1000_179df.jpg

Dla pokazania wielkości przynęt musiałem posłużyć się paczką papierosów.

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0100_resizer__1000x1000_42144.jpg

A to mały zapas żyłki Haha około parę tyś metrów

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0098_resizer__1000x1000_12a31.jpg

Nawet jest gdzie iść za potrzebą ......

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0097_resizer__1000x1000_8f833.jpg

Ale miało być o rybach i to nie byle jakich, po pół godziny po wyjściu z portu jest !!!!!!!!!! Lecz jest to tylko małe Dorado jak kto woli Koryfena, smagla, złota makrela (Coryphaena hippurus) - gatunek drapieżnej ryby okoniokształtnej z rodziny Coryphaenidae. Znana pod nazwą mahi-mahi (hawajski), dolphin-fish (angielski) lub lampuka (maltański)

forumsumowe.pl/h/fshzw_image_c7281.jpg

Trochę nie o to chodziło, ale jest jeszcze przecież tyle czasu jedna godzina, druga, trzecia, czwarta

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_0863_resizer__1000x1000_355b1.jpg

piąta, szósta, siódma ok porażka Kenia znowu mnie upokorzyła przychodzi do mnie człowiek z obsługi i tłumaczy mam pecha bo jak na warunki Kenijskie dziś jest za zimno. Trudno mi się z nim nie zgodzić wczoraj było 35 w cieniu a teraz chowam się przed wiatrem, morze to 3- 4 trzeba się dobrze trzymać.

Nagle Jahoooo nikt nie wie co się dzieje wszyscy zaczynają biec do wędek gra kołowrotek marlin wystrzeliwuje w powietrze....... ale brzęczą jeszcze dwa poplątał żyłkę ? Nie na dwu innych wędkach zameldowały się jeszcze dwa inne....Obsługa łodzi patrzy po sobie i na mnie nie może uwierzyć w to co się stało, trzy marliny ?????
Niestety ja nie mam czasu się nad tym zastanawiać siadam na stołek i zaczynam walkę z marlinem i falami, ledwo siedzę na stołku a co dopiero holować rybę zly biorę się w garść i zaczynam walkę

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0011_resizer__1000x1000_1fdb1.jpg

Krzyki na nic się nie zdadzą ale to już pół godziny holu i trzeba się jakoś zagrzewać do walki

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0015_resizer__1000x1000_a2908.jpg

Ryba jest już blisko bardzo blisko żeby tylko głupim ruchem nie stracić, jest wychodzi........

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_0836_resizer__1000x1000_845f3.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_0837_resizer__1000x1000_717d8.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_0990_resizer__1000x1000_0ca0b.jpg

Szyper ocenia ją na około 150 funtów oddaje mu wędkę z nadzieją że podwiąże ją za ogon i zrobimy sesję z trzema niestety dowiaduję się po jakimś czasie że pooglądam go na foto. Ale nie mam o to pretensji dostałem drugą wędkę i mam co robić, drugi idzie znacznie szybciej co nie znaczy że nie ma problemu tym razem 15 minut ciężkiej walki krzyku i potu Jahoooo jest piękny wspaniały marlin zdjęcia nie oddają rzeczywistości ....

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0044_resizer__1000x1000_2ac14.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0043_resizer__1000x1000_8d4b1.jpg

Podprowadzam rybkę do burty oglądam ale nie ma czasu na moje fanaberie zachciało ci się chłopie ryb w Kenii to masz wędkę do ręki i z...... to znaczy w ich języku dasz radę. Jak im wytłumaczyć że nie mam siły na trzeciego, że przestawić się na korbę z prawej strony jest ciężkie do zrobienia, oni korbą z prawej nie potrafią nawet zwijać na pusto !!!!!!!!
No nic twardym trzeba być biorę się do roboty, na szczęście trzeci już trochę rozmiękł przez prawię godzinę i początek jest nawet ok ale jest do zwinięcia jakieś 300m żyłki a ręki już prawie nie mam tylko jakiś sztywny patyk przytwierdzony do barku. "Niestety" ostatni okazuje się największy i nawet podholowanie do łodzi to nie prosta sprawa, ryba walczy do ostatniej chwili

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0074_resizer__1000x1000_fc6aa.jpg

Teraz mam czas na bliższą znajomość z moim przeciwnikiem, krutkie chwile czułości pamiątkowa sesja i do wody.

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0076_resizer__1000x1000_6b706.jpg

No nic wszystko co dobre szybko się kończy odpalamy silniki i wracamy powoli do portu oczywiście wędki z powrotem lądują do wody.
Ja już szczerze nie mam siły na więcej ale nie dane mi było odpocząć na sam koniec łupem pada piękne Dorado

forumsumowe.pl/h/fshzw_image_dce5a.jpg

Tak można wracać

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_0865_resizer__1000x1000_ae6a4.jpg

Wszystkie ryby (mówimy o marlinach) wracają do wody w jak najlepszej kondycji, dodatkowo są znakowane i katalogowane.
Peter w odróżnieniu od innych właścicieli łodzi szczególnie tych przyhotelowych przykłada do tego szczególną uwagę.
Na koniec spotyka mnie niespodzianka, dowiaduję się że dokonałem rzeczy na skalę w Kenii nie spotykaną łowie na raz trzy marliny za jednym razem co jest nie spotykanym osiągnięciem.
Dostaję stosowny certyfikat i czapkę które zaświadczają o moich dokonaniach na Kenijskim lądzie.

forumsumowe.pl/h/fshzw_zdjeciejpg_4c66e.jpg


Peter thank you very much for the wonderful moments you and the crew of the ship.
Thank you very much and see you next year.
 

Mariusz Kowalski

Offline

Super się czyta i ogląda,gratulacje Oklaski
 

Maciek Nawrocki

Offline

Można zacząć sezon....można. 3 x Marlin Oklaski Jedno marzenie mniej, to co teraz rekin, tuńczyk gigant czy Arapaima? Gratuluję wyjazdu, ryb, wszystkiego ! O tym jak bardzo Ci zazdroszczę pisać nie będę bo znaków zabraknieOczkoHaha.
 

daddax

Offline

Relacja superOkok Jest 01.04 i jak ja mam teraz zasnąć. Może mi się przyśnią marliny.Rybki
 

Lukasz S

Offline

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu. Świetna wyprawa, marzenie nie jednego wędkarza. Gratulacje Usmiech Świetna wyprawa! Miło chociaż nacieszyć oko Usmiech
 

Witold Galewski

Offline

Maciek Nawrocki napisał(a):

Można zacząć sezon....można. 3 x Marlin Oklaski Jedno marzenie mniej, to co teraz rekin, tuńczyk gigant czy Arapaima? Gratuluję wyjazdu, ryb, wszystkiego ! O tym jak bardzo Ci zazdroszczę pisać nie będę bo znaków zabraknieOczkoHaha.


Rekin jak najbardziej ale też szczuply i mętnooki ale powyżej 1 mFoto
 

Witold Galewski

Offline

Lukasz Sieranski napisał(a):

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu. Świetna wyprawa, marzenie nie jednego wędkarza. Gratulacje Usmiech Świetna wyprawa! Miło chociaż nacieszyć oko Usmiech


Dzięki Łukasz nawet nie zauważyłem Okok
 

Lukasz S

Offline

Nie ma za co. Mi się od razu rzuciło w oczy bo był w Rodbuildingu Haha
 

Marcin Szajda

Offline

Witek gratuluję spełnionego marzenia Okok
Piękne ryby Oczko
 

Przemek Sek

Offline

Super relacjia i piękne ryby tylko pozazdrościć i pogratulować oczywiście. Teraz może jakiś tuńczyk błękitny taki ponad 200kg bo większego to już Ci nie życze bo pewnie ręce powyrywaUsmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zakupy wędkarskie 2017 Forum ogólne o sumach 91 07 marca 2018 12:49
Zakupy wędkarskie 2016 Forum ogólne o sumach 342 03 stycznia 2017 22:57
Rękodzieło wędkarskie - dyskusja ogólna 2015 Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 01 grudnia 2016 15:51
Odstapie wakacje w Mielnie od 1 do 7 sierpnia Hyde Park 2 23 lipca 2016 21:07
Wakacje 2016 :) Nad jeziorkiem tylko gdzie ? Forum ogólne o sumach 5 10 czerwca 2016 12:50
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,575,572 unikalne wizyty