Środkowa Odra .Nie bierze Leszcz | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz. Autor: Marszałek Bassompierre de


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Środkowa Odra .Nie bierze Leszcz

Konrad Bartosik

Offline

A ja myśle, że to jest wina wędkarzy, kiedyś z Odry rzadko ktoś ryby jadł, bo śmierdziały fenolem i innym świnstwem, wtedy gdzie kolwiek zarzuciłeś leszcze brały, mój wuja przyjerzdzał nad Warte, bo ryby były smaczne, co stego że mniej się łapało ale były dobre. Teraz już Odra i Wisła się oczyściły i ryby są zabierane. Na Odrze to nawet krąpia Ci nie sprzedadzą dziadki na żywca. Usmiech
 

Daniel Strozyk

Offline

Wędkarze to za dużo powiedziane o takich osobach. Co innego zabrać 2 albo 3 leszcze z zasiadki a co innego 10 kg. Jak mi ostatnio gościu w sklepie wędkarskim wyliczył że on 17 lat kartę opłaca i doliczając sprzęt paliwo ledwo mu się zwraca. Powiedziałem tylko że może całe pieniądze które wydaje na wędkarstwo zanosić do rybnego bo wyjdzie go taniej i mięso sobie już wypatroszone kupi bez "strat" w postaci głowy, ogona itp. Potem dodał tylko że gdyby on złowił takiego sumka 50 kg to razy 20 zł/kg i sprzedał miałby kasę na kilka zezwoleń. Ręce mi opadłySmutny
 

Mariuszkk

Offline

No niestety musi się zmienić mentalność i muszą się zmienić zarobki.Nie chce tu nikogo bronić ,ale gdyby ludzie zarabiali tak jak na zachodzie ,to nie bawili by się w takie kombinacje.Komuna nas spaczyła i nauczyła kombinatorstwa ,a obecna żydokomuna okrada i robi z nas niewolników-cienko to widzę.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz Kulinski napisał(a):

No niestety musi się zmienić mentalność i muszą się zmienić zarobki.Nie chce tu nikogo bronić ,ale gdyby ludzie zarabiali tak jak na zachodzie ,to nie bawili by się w takie kombinacje.Komuna nas spaczyła i nauczyła kombinatorstwa ,a obecna żydokomuna okrada i robi z nas niewolników-cienko to widzę.


A co mają zarobki do kultury i wychowania?????????? spora większość wędkarzy to niewychowane chamy, zostawiają po sobie tylko mnóstwo śmieci , mieszkam niedaleko Odry a na rybkach jestem bardzo często nie tylko od niedzieli i widzę co się dzieje , puszki po piwie , butelki rożne reklamówki foliowe i cała masa innych śmieci tak po sobie zostawiają miejsce!!!! a w najlepszym wypadku wszystko ląduje w pobliskich krzakach jak na wiosnę jadę nad wodę wszystko widać! to jest przerażające! jedno wielkie śmietnisko, taka jest kultura, a co do rybek, w rejonie między Wrocławiem a stopniem wodnym Wały śląskie brak ryb dało się zauważyć nagle z roku na rok, właśnie po ostatniej powodzi a wybieranie ryb z wody też pewno jest przyczyną ale myślę że nie bezpośrednią
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Leszek P

Offline

Racja, Darku.
Ludziska dziwią się, jak widzą, że na rybach (co u mnie z reguły oznacza zasiadkę, bo na jednodniowe wypady nie chce mi się jeździć z całym majdanem) mam własny kosz na śmieci, a na koniec pakuję to do auta/przyczepy i zabieram ze sobą.
Hehehe, nawet popielniczkę ze sobą wożę, bo nie lubię terenu upstrzonego petami. Haha

No ale co z tego, jak wszędzie widzisz syf. Tego nie robi "ktoś tam" miejscowy, tylko my-wędkarze. Smutny
 

Daniel Strozyk

Offline

Co do śmieci nad wodą to zupełnie inna sprawa ale też bardzo ważna. Nie rozumiem jak można najpierw zostawiać syf po sobie a potem mieć pretensje gdy pójdzie się w inne miejsce że jest bałagan. Znam niestety takie przypadki.
 

Dobromir Jedrzejak

Offline

Ten bałagan tylko świadczy o tym kto był przed nami na łowisku .My jak jedziemy na rybki to po zajęciu miejsca zazwyczaj jeszcze z 10 min sprzątamy nim wyjmiemy wędki i zaczniemy stanowisko rozkładać.Tak jak Leszek napisał wystarczy worek na śmieci wziąć z domu i potem do worka a pod domem do śmietnika.To niestety świadczy o wychowaniu bo jak kto w domu wychowany tak postępuje.


Panowie, trzymajmy się tematu. Januszw6666
 

Dariusz Kucharski

Offline

Niejednokrotnie jest tak że ryba jest spławia się i to całe mnóstwo, ale nie żeruje próbowałem na wszelkie przynęty, biały robaczek , pinka czerwony czy rosówka, kukurydza i kulki i nic tak jak bym na łąkę zarzucił, nawet wszędobylskie jazgarze nie skubały,tak jakby w wodzie nie było ani jednej rybki wracając wstąpiłem do znajomego on ma stawy komercyjne tak z ciekawości zapytałem czy coś łowią i u niego też ani brania nikt nie miał w stawie 2 tony karpiawysmiewacz i nikt nie wyciągnął ani sztuki
ciśnienie wysokie pogoda ładna a rybki nie biorąSmutny
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mariuszkk

Offline

Darku ,chodziło mi o zabieranie ryb z łowiska-śmiecenie i chamstwo nad wodą to osobna sprawa.Jeśli chodzi o brania ryb ,to zeszły rok był bardzo nietypowy ,bardzo późna wiosna trochę chyba namieszała w przyrodzie.Wszędzie słyszało się,że ryba się spławia i widać ,że jest ,a nie bierze.Może ten sezon będzie lepszy.
 

Zbigniew Lewicki

Offline

To samo było na Wiśle w zeszłym roku, czasami woda się gotowała a ryby przez cały rok mizernie w porównaniu z 2012. I niezależnie od pogody i od przynęty, czasami samemu by się chciało zjeść zanętę tak apetycznie pachniała a ryby nic ! Ciekaw jak będzie w tym roku bo wiosna wydaje się że przyjdzie o wiele wcześniej.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Odra na odcinku PZW Katowice - wspólny spinning Umawialnia informator dot. imprez 1 25 maja 2017 18:59
Witam wszystkich z moich okolic(Kostrzyn nad Odra) i nie tylko. Powitalnia sumowa ;) 11 29 marca 2017 08:51
Odra - Uraz Umawialnia informator dot. imprez 11 24 sierpnia 2015 13:02
O kaczkach i nie tylko. Odra - fotorelacja Relacje z wypraw na suma 14 19 sierpnia 2014 08:24
Zlot ForumSumowe Odra 2014 Zloty i forumowe imprezy 637 13 lipca 2014 12:13
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,664,301 unikalne wizyty