Rosówka- zbieranie, przechowywanie itp. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ma na świecie nic równie potężnego jak pomysł, którego czas właśnie nadszedł. -Wiktor Hugo


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty żywe używane żeby złowić suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Rosówka- zbieranie, przechowywanie itp.

Jacek Skupien

Offline

Filip , rosówki zjedzą wszystkie odpady spożywcze byle były w drobnej konsystencji i w niewielkich porcjach - dobrze jest też dać do pojemnika kawałek mokrej szaty i przykryć ziemią by miały schronienie i wilgoć oraz nie zapomnieć przykryć góry drobną siatką w ostateczności może być pończocha.
 

Daniel Strozyk

Offline

Nie jestem zwolennikiem takich hodowli , co nie znaczy że Cię krytykuję. Moim zdaniem łatwiej jest wyjść w nocy z latarką i nazbierać rosówek na bieżąco w razie potrzeb a nie męczyć się z ich karmieniem ,przetrzymywaniem i wszystkim innym.
Na pewno tez kondycja i jakość tych "dzikich" jest o wiele lepsza.
Nie piszę tego tak sobie, robię to w oparciu o wieloletnie doświadczenia hehe ( od urodzenia mieszkam na wsi i jako młody chłopak hodowałem już chyba wszystko co tylko dało się złapać i gdzieś przetrzymać )
pozdrawiam Usmiech
 

Piotr Jablonka

Offline

Wiadomo że rosówki zebrane na bieżąco, będą lepsze od tych z hodowli,ale jak są upały, nie pada przez kilka dni to nie najmniejszych szans by je znaleźć, u mnie rosówy wychodzą tylko po bardzo obfitym deszczu, zawsze zbierałem na bieżąco jak mówisz, ale od dzisiaj hodowla, obecnie wole mieć zapas w razie upałów.
 

Zbyszek Zablocki

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

Halo ,halo ludzie. Rosówki wychodzą po deszczu ? Czy w deszcz ? I właściwie to po co one wychodzą ?Haha


Rosówki wychodzą nocą po deszczu. Najlepiej jak w nocy pada, jak najmocniej. Wtedy wychodzą wszystkie jakie sąUsmiech Można także po mocnym deszczu jak w nocy nie pada, ale lepsze efekty są jak cały czas leje. Natomiast gdy wyjdziesz w nocy, jak nie padało załóżmy 3-5 dni to żadnej rosówki nie złapiesz. To samo w dzień, a latarką trzeba świecić delikatnie, nie prosto na nie bo też uciekają.
forumsumowe.pl/h/fshzw_3_2fe5e.jpg
 

Tomasz Kalaska

Offline

U nas w mazowieckim pada już od kilku dni....Wczoraj z latarką na czole chodziłem godzinkę po trawniku,nazbierałem z 1,5 kg rosówek zrobiłem im domek i zobaczymy co i jak. P.S. jest ich masa,ogrom teraz po dych deszczach....jeszcze z godzinę i ruszam na kolejne łowy....
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Zawsze zastanawiałem się jak się rosówki rozmnażają Usmiech

Teraz już wiem:
forumsumowe.pl/h/fshzw_2013_05_29_233512_53747.jpg
C&R
 

Marcin Zakrzewski

Offline

Kamil aby więcej takich i masz kilogram w kilka minUsmiech
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Powiedźcie mi czy rosówki trzeba przykrywac? Bo złapałem jakieś 20 sztuk, wrzuciłem ziemie z kretowiska na wierzch rzuciłem trawę, i się zastanawiam czy czasem nie wypełzną Usmiech
C&R
 

Marcin Zakrzewski

Offline

Ja zawsze je przykrywam, trzymam w starej lodówce na samym dole w wiadrze z dodatkiem ziemi i darniny. Kilka lat temu dochowałem je do lutego nawet hehe
 

Damian Wasylik

Offline

Bardzo możliwe, że wypełzną. Ja zawsze jak łapię rosówki to potem je daje razem z ziemią do słoika, w nakrętce robię kilkanaście dziur i zakręcam.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pychówka - konserwacja i przechowywanie Łodzie, pontony i inne środki pływające 15 10 marca 2017 11:51
Przypony z podwodnym spławikiem - przechowywanie Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 5 30 stycznia 2015 01:30
Przechowywanie żywca Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 29 27 stycznia 2013 19:45
Rosówka fluo Przynęty żywe używane żeby złowić suma 19 31 października 2012 23:40
Przechowywanie plecionki. Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 7 04 września 2012 08:33
Wygenerowano w sekund: 1.74
51,736,682 unikalne wizyty