Gdzie te sumy z Wisły ??? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Być głupim, samolubnym i cieszyć się dobrym zdrowiem to trzy warunki szczęścia, ale gdy brak głupoty, wszystko inne nie ma znaczenia. Autor: Gustaw Flaubert


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Gdzie te sumy z Wisły ???

bigriver

Offline

Gdzie te sumy z Wisły?

Witam.
Zarejestrowałem się dzisiaj na forum i witam wszystkich użytkowników.
Nie jestem może zapalonym sumiarzem ...ale na pewno zapalonym [b]spinningistą[/b].
Wędkuje wyłącznie na spinning z brzegu i z łodzi na Wiśle od 780 do 820 km, czyli w okolicy Chełmna i Świecia. W poprzednich latach było widać czasami duże sumy spławiające się na środku rzeki za przykosami. Teraz tego nie ma.
Co roku PZW zarybia Wisłę sumami w ilości ok tony i ą to ryby takie od 50 do 80 cm i tak od 4 lat....byłem przy zarybieniach. Rybaków nie ma już od 4 lat.
Moje pytanie do kolegów wędkarzy : Gdzie są te ryby ?
Od kilkunastu lat ani ja ani nikt z moich kolegów nie złowił suma na spinning....a rozmawiałem z naprawdę dobrymi i doświadczonymi spinningistami. Faktem jest, że nikt nie nastawiał się celowo na sumy, ale żeby chociaż jakiś przypadkowy przyłów przy sandaczach. A tu NIC. Od 1998 roku 2 razy do roku organizowane są na Wiśle ogólnopolskie zawody spinningowe. Średnio 130 zawodników x 2 tury x 7 godzin = 50960 godzin łowienia..... a sumów złowiono ZERO.
Sam złowiłem sumy na Wiśle w Krakowie, w Tarnobrzegu w Sandomierzu i Kozienicach i były to przypadkowe ryby łowione jako przyłów.....a na własnej rzece NIC. Łowienie z łodzi nic nie pomogło.....jeśli chodzi o sumy, bo jeśli chodzi o sandacze czy szczupaki to już osobny temat.
Pozdrawiam i czekam na opinie.Yyyyy
 

Piotr K

Offline

Nie mam zbyt dużej praktyki na Wiśle. Za bardzo denerwują mnie warszawskie betonowe brzegi, jednak wiem o powtarzających się braniach. Dla przykładu w te wakacje padł 1 na żywca przy moście poniatowskiego. Muszę jednak zaznaczyć, że nie był najsłuszniejszych rozmiarów.
 

Zbyszek Grudner

Offline

Panu chyba o spinning chodziło..
 

bigriver

Offline

Tak ....mi chodzi o spinning.
Grunciarze nocni czasami coś złowią, słychać opowieści o połamanych w nocy wędkach i takie tam podobne ...ale też nie często.
 

Lukasz S

Offline

W ubiegłym roku w moich okolicach były na pewno 2 sumy na spining. Jednego miał mój sąsiad, a drugiego miał ktoś mi nieznajomy. Oba sumki wygrały walkę. Ale też nikt się na nie celowo nie nastawiał. A i jeszcze jeden z brzegu 26 kg. A jeśli chodzi o połowy stacjonarne to też było parę brań. Ogólnie sum się kręci, słychać cmokania w nocy.
 

Lulek

Offline

W zeszłym roku byłem kilka razy na środkowej Wiśle za sumkami i z tego co zaobserwowałem to tam gdzie łowię był to bardzo kiepski rok dla każdego gatunku ryb nie tylko dla suma.Złapały się same kijanki i tylko jeden ''patelniaczek''.Dwa lata temu widziałem spływy dużych okazów a w tym cisza... oby nowy sezon okazał się lepszy.
 

Piotr K

Offline

Moim zdaniem, jak wziął na żywca, może też na spining. Chodzi tutaj o to, aby ten sum był..
 

Lukasz S

Offline

Nie no oczywiście. Jest suma tylko trzeba wiedzieć gdzie go szukać. Wiem też, że 42 kg przy moście koło Góry Kalwarii został złapany. Ale też na grunt.
 

wislak sum

Offline

OkokKolego ''bigriver'' ja mieszkam w Bydgoszczy u mnie na Wiśle tez chyba kiedyś było więcej suma przynajmniej jak się często chodziło to można było zauważyć dość częste spławy. Od paru lat na tym samym odcinku mimo częstych wypadów nad brzeg Wisły zauważyłem dosłownie parę spławów. Nie mniej jednak mam kolegów którzy łowią z łodzi na Wiśle w tych okolicach tj. miedzy Bydgoszczą Solcem a Toruniem i regularnie łowią kilka sumów w sezonie jako przyłów nie nastawiając się specjalnie na te piękne rybki. Inni znajomi którzy robią nocne wypady po brzegach też mieli już parę razy kontakt z sumem w większości przypadków wygrywała ryba gdyż nie byli sprzętowo przygotowani. Ryby które były złowione o których słyszałem lub widziałem zdjęcia ich waga wahała się od 18kg do 28kg były na wędce też i większe sztuki ale z tej racji że ni mieli odpowiedniego sprzętu ryba wygrywała. Ja osobiście chcę w tym roku złowić mojego pierwszego suma z łodzi na Wiśle. Od dwóch lat kompletuje sprzęt i obiecałem sobie że w tym roku każdą większa chwile postaram się spędzić na Wiśle nawet jak bym miał tylko biczować wodę i tygodniami nic nie złowić. Moje odczucia są takie że są jeszcze te piękne wąsate ryby w naszej Wiśle tylko trzeba się na nie nastawić i sumiennie chodzić.
 

tytbdg83

Offline

Witam. Tutaj sumek 18kg złowiony w Twoich okolicach www.tpdw.pl/?sum-18-kg,99. Swoją drogą ciekawe Towarzystwo kiedyś chciałem się zapisać ale mają wpisowe za wysokieUsmiech Poważnie jeszcze na sumy na Wiśle nie polowałem z racji braku sprzętu ale w zeszłym roku byłem dwa razy na nocce leszczowo-piknikowej (że tak to nazwę) w okolicach mostu fodońskiego w Bydgoszczy. Małe sumy rzucały się na wszystko co było na haczyku, z kolei duże czy raczej ogromne sumy rzucały się za czymś na płyciznach. Musiały to być naprawdę wielkie ryby. Niesamowite wrażenie. Jestem przekonany, że w naszych rejonach czyli okolice Dolnej Wisły pływa bardzo dużo osobników powyżej 2m. Pozdrawiam
Tomorrow Never Die
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dwa duże sumy w tej samej chwili na haku Nasze filmy o sumach 1 25 września 2020 21:46
SUMY 2020 Forum ogólne o sumach 4 19 maja 2020 22:44
Sumy na tyczkę Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 28 października 2019 19:21
Gdzie są sumy. Powitalnia sumowa ;) 6 28 lipca 2018 10:47
Wyjazd na sumy do Paryża - propozycja Umawialnia informator dot. imprez 4 28 maja 2017 20:10
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,652,552 unikalne wizyty