Owocny Domaniów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

W życiu są tylko wierne trzy rzeczy: pieniądze, pies i stara kobieta. Z praw Murphy'ego


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Owocny Domaniów

Eothain1990

Offline

Marcin Fokt napisał(a):

Witam...
Udało mi się wygospodarowac tydzień wolnego w pracy, także postanowiłem wczoraj wybrac się na nockę na nasz piękny Domaniów. Znajomi co prawda odradzali mówiąc, że nic nie bierze ale nie zawsze jest czas jechac wtedy kiedy są brania... Jako, że pogoda była fajna postanowiłem spróbowac szczęścia. Objechałem cały zbiornik od wlotu Radomki po korty i nasłuchałem się w zasadzie jednej opowieści którą wszyscy powtarzali jak mantrę a która brzmiała coś na wzór "Panie, tydzień już tu stoję i złowiłem dwa małe leszcze, nic nie bierze, szkoda czasu". No i powiem Wam, że albo miałem fart albo coś się na Domaniowie ruszyło. Co prawda może jakiegoś wielkiego szału i u mnie nie było ale złowiłem 7 Leszczy z czego 5 takich naprawdę ładnych a w nocy miałem 4 strzały na sandacza. Jedno branie tradycyjnie musiałem zepsuc ale 3 mętnookie predatory zameldowały się na brzegu. Pierwszy tak na oko mógł miec może 45 cm ale o dziwo pięknie zapięty za wargę także nie był poza wodą dłużej jak 10 sekund. Dwa kolejne to równiutkie 52 cm, ale co ciekawe jeden był cięższy o dobre 30%. Cóż, może pochodził z bogatszego stada;-). Trochę odstawiłem wędki w tym sezonie bo był to dopiero mój 4 wypad, także może stąd te brania - tak na zachętę ;-)... Jakby nie było wyjazd zaliczam na plus...
Pozdrawiam i jeśli ktoś ma chwilę czasu to warto jechac, nawet jeśli wszyscy mówią, że nic nie bierze ;-)...

Gratuluję, ja byłem z wtorku na środę i nie licząc małych krąpi podczas łowienia drobnicy na nocnego sandacza, i "sznurówki" w postaci 30cm węgorza wróciłem o kiju.
 

Bartus1910

Offline

No moj wujek siedzial od dluzszego czasu, to przycial takiego ladnego wegorzyka, liczyl chyba 76 cm Haha. Heheh z moich wypadow nad domaniow, stwierdzam ze krap jest nienormalny Haha. Wychodzac w woderach, na wlocie radomki az do samego koryta, co jest to bardzo duzy wysilek, Czekam na wasatego lub jakiegos wegorza, a tu na wolnym normalnie leci jak zly, podlatuje do wedki zacinam, mysle ze to sum, albo wegorz, a tu nagle krap taki 35 cm na haczyk owner 1/0, oczywiscie rosowki Haha. Taka to jest wkurzajaca ryba .... !!
 

Kosiec Piotr

Offline

Sumów na Domaniowie to łowić jeszcze nie można jak chyba wiesz !!!!
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 

Filipka

Offline

No właśnie !! Kłusownik ??:[
 

Kuba Maj

Offline

Nie ma się co unosić. Bartek napisał to ze swojego doświadczenia a nie, że już siedzi i łowi sumy Usmiech
Żyj w zgodzie z naturą, złów i wypuść.
 

Kosiec Piotr

Offline

Nikt się nie unosi Usmiech Ale każdy z nas wie co się dzieje na końcu zalewu Usmiech Co na haczyku to wszystko do wora Usmiech
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 

Eothain1990

Offline

Kosiec Piotr napisał(a):

Nikt się nie unosi Usmiech Ale każdy z nas wie co się dzieje na końcu zalewu Usmiech Co na haczyku to wszystko do wora Usmiech


Jeśli Macie takie info, to czemu nie zgłaszacie?
 

Filipka

Offline

Bo tym co się zgłasza to największe zbieracze do wora
 

Bartus1910

Offline

Kosiec Piotr napisał(a):

Sumów na Domaniowie to łowić jeszcze nie można jak chyba wiesz !!!!


A czy ja napisalem ze lowilem sumy w tym roku, doskonale wiem kiedy zaczyna sie polowanie na sumy ?. Racja mialem juz w tym jednego na wedce, cos kolo 110 cm, i co z tego?, byl to przylow, poniewaz chcialem zapolowac na wegorzyka, czy tez na mega leszcza, a to ze on sie zaczepil na moim haczyku to juz chyba nie moja sprawa ... Troszzkiii myslenia. A tak mowicie ze kazdy bierze ryby do wora, nie jeden co sie tu wymadrza, bierze te rybki do wora ...., i jest to pewne . Ja nieukrywam, od czasu do czasu wezme sobie jakiegos sandacza, czy leszcza na wedzenie .. , po to oplacilem sobie karte zeby od czasu do czasu sobie wziasc ta rybe .... Niewiem jak mam mowic Haha, ale bede grzeczny Haha. Twierdzi Pan ze kazdy wedkarz, wedkujacy na koncu zalewu bierze ryby do wora... Musi chyba Pan Stac ciagle na koncu zalewu i widziec jak kazdy wrzuca ryby do worka, a co to za roznica czy to koniec zalewu czy to plaza, korty przerozne stanowiska, kazdy bierze ryby na calym zalewie, nie ma to ze na koncu zalewu ..
 

Kosiec Piotr

Offline

Bartus1910 napisał(a):

Kosiec Piotr napisał(a):

Sumów na Domaniowie to łowić jeszcze nie można jak chyba wiesz !!!!


A czy ja napisalem ze lowilem sumy w tym roku, doskonale wiem kiedy zaczyna sie polowanie na sumy ?. Racja mialem juz w tym jednego na wedce, cos kolo 110 cm, i co z tego?, byl to przylow, poniewaz chcialem zapolowac na wegorzyka, czy tez na mega leszcza, a to ze on sie zaczepil na moim haczyku to juz chyba nie moja sprawa ... Troszzkiii myslenia. A tak mowicie ze kazdy bierze ryby do wora, nie jeden co sie tu wymadrza, bierze te rybki do wora ...., i jest to pewne . Ja nieukrywam, od czasu do czasu wezme sobie jakiegos sandacza, czy leszcza na wedzenie .. , po to oplacilem sobie karte zeby od czasu do czasu sobie wziasc ta rybe .... Niewiem jak mam mowic Haha, ale bede grzeczny Haha. Twierdzi Pan ze kazdy wedkarz, wedkujacy na koncu zalewu bierze ryby do wora... Musi chyba Pan Stac ciagle na koncu zalewu i widziec jak kazdy wrzuca ryby do worka, a co to za roznica czy to koniec zalewu czy to plaza, korty przerozne stanowiska, kazdy bierze ryby na calym zalewie, nie ma to ze na koncu zalewu ..


Znam ten zalew jak własną kieszeń i nikt mi nie powie że na końcu zalewu nie ma samowolki. Przychodzi godzina 19 każdy bierze pontony i ostro robi wywózkę. Nawet w biały dzień każdy tam ostro wozi. W tamtym roku jak się dowiedzieli ze sandacze w maju biorą jak woda falowała raz w góre raz w dół to nie można było tam stanąć. I każdy walił na sandacza. W tym roku też większość już od maja ostro łowiła sandacze.
Nikt nikomu nie zwróci uwagi bo po co.

Na Domaniowie obowiązuje kategoryczny zakaz wywozu zestawów.
Jak by na Domaniowie nie zrobiło sie eldorado sandaczowe to kto by tam woził wogóle zestawy z rybkami, filetami, bądz innym dziadostwem Usmiech. Jedynie chyba karpiarze którzy by ostro nęcili misiaki, tak jak to miało miejsce od 2002 do 2007 roku.
Kto by pomyślał iż Domaniów zrobi sie mekką sandaczową.? Nikt!! Sandacz ładnie się rozrósł i brał wszędzie nawet z brzegu piękne sztuki podchodziły. i od 2008 roku każdy na Domaniowie ostro walił na sandacza aż do tej pory.
Zakaz wywózki obowiązuje od 2011 roku. Ale ii tak każdy wozi jak chce. i tylko modli sie aby spiningista nie nadpłynął bo ściągnie zestawy.
Na ktorach bądź przy Darku Barwickim również jest wywózka lecz tak oczo je***wa nie jest.

Na końcu zalewu jest tak iż nawet jak teraz łowią sandacze zgodnie z regulaminem to jak trafi się sum dajmy nawet 10 kg to go wypuszczą!!
Chyba kpisz.!!
Mi nie musisz tu tłumaczyć bronić sie czy też na mnie najeżdżać iż wyraziłem swoją opinie. Każdy wędkarz łowiący już długo na Domaniowie bądź od samego początku otwarcia zbiornika z przeznaczeniem do wędkowania wie co się tam dzieje.
Tak samo zobacz pod samą rybaczówką co się tam wyprawia.
Przykład prosty. Zostało wpuszczone 400kg karpia w tym roku na na samym końcu wszyscy siedzieli i jak złowili karpika bo brał jak głupi to od razu dostawał w łeb i do samochodu pod koło zapasowe aby nikt nie widział i żeby siatka była pusta. No bo przeciez jemu sie nalezy bo tżeba nałowić ryb aby karta sie opłaciła Usmiech
Na Domaniowie jest porostu chamstwo gburstwo i nic więcej.
Nikt nikomu nie zwróci uwagi bo po co.

Napisałeś również iż:
doskonale wiem kiedy zaczyna sie polowanie na sumy ?. Racja mialem juz w tym jednego na wedce, cos kolo 110 cm, i co z tego?, byl to przylow, poniewaz chcialem zapolowac na wegorzyka, czy tez na mega leszcza, a to ze on sie zaczepil na moim haczyku to juz chyba nie moja sprawa ... Troszzkiii myslenia.


Sum wrócił do wody? bo znając zycie 110 cm to już troszke mięsa jest. Usmiech
Mógłby przecież zaczepić się na sąsiada haczyku to wtedy bym faktycznie pomyślał że nie twoja sprawa.

Twierdzi Pan ze kazdy wedkarz, wedkujacy na koncu zalewu bierze ryby do wora... Musi chyba Pan Stac ciagle na koncu zalewu i widziec jak kazdy wrzuca ryby do worka, ....


Wiem widziałem. i powtórzę jeszcze raz kto już długo jeździ na Domaniów wie co się tam dzieje Usmiech

PoZdrawiam i życzę udanych łowów na DOmaniowie

Ps. Nie ciągnij już dalej tego tematu bo nie ma sensu. Ja wyraziłem zdanie i nikt mnie nie przekona i nie wytłumaczy co się wyprawia na Domaniowie. Usmiech
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zbiornik Zaporowy Domaniów Łowiska sumowe 5 05 listopada 2012 18:39
Wygenerowano w sekund: 2.06
51,739,564 unikalne wizyty