Nęcenie Suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Prawda ma tylko jedną twarz, a kłamstwo ma ich wiele. -Monteskiusz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Nęcenie suma, Wabienie sumów.
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nęcenie Suma.

Marcin Skawinski

Offline

Robert Dubis napisał(a):

Koledzy, nęcenie wszystkim co jest jadalne ma sens,do wysypanej zanęty przypłynie dużo drobnicy zrobi się zamieszanie w wodzie ,jeżeli będzie sum w pobliżu i będzie żerował zbierze naszego żywca ,podkreślam żywca nie (rosówki,wątrobę). Żywa ryba jest najlepsza dlaczego ,sum widząc żerującą drobnice próbuje ataku ,ryby uciekają zostaję mu nasza przynęta- życzę sukcesów.


Święte słowa , tak jak Robert napisał najlepszym rozwiązaniem będzie nęcenie w pobliżu naszego zestawu tak aby stworzyć zamieszanie i ściągnąć dużo białej ryby wtedy wąsacz powinien się zainteresować co zwiększa szanse że wybierze naszego żywca.
Rybki
 

piwolub

Offline

Ja bym tam raczej wątróbką kurzą lub wieprzowymi wnętrznościami nie nęcił. Na wątróbkę w 99% siadają maluchy. Oczywiście komuś się trafi przyzwoita 180-tka, ale to raczej rzadkość.

Nęciłbym rybami z łowiska, zmieszanymi z, powiedzmy 1kg śledzi surowych. Wszystko do malaksera i na drobną papkę ! Trochę ziemi z kretowiska, a najlepiej znad danego łowiska, skleić mąką lub Bentonitem w zależności od uciągu i do wody. Mniej więcej takich proporcji bym się trzymał:
20% zmielonych ryb
80% ziemi/gliny

Oczywiście na hak żywiec/trupek.
No chyba, że ktoś chce z uporem łowić przedszkolaki.
pozd
 

Tomek Sztanka

Offline

piwolub napisał(a):

Ja bym tam raczej wątróbką kurzą lub wieprzowymi wnętrznościami nie nęcił. Na wątróbkę w 99% siadają maluchy. Oczywiście komuś się trafi przyzwoita 180-tka, ale to raczej rzadkość.

Nęciłbym rybami z łowiska, zmieszanymi z, powiedzmy 1kg śledzi surowych. Wszystko do malaksera i na drobną papkę ! Trochę ziemi z kretowiska, a najlepiej znad danego łowiska, skleić mąką lub Bentonitem w zależności od uciągu i do wody. Mniej więcej takich proporcji bym się trzymał:
20% zmielonych ryb
80% ziemi/gliny

Oczywiście na hak żywiec/trupek.
No chyba, że ktoś chce z uporem łowić przedszkolaki.
pozd


Popróbrobować protein i nie śledzie.
T.
 

Lukaszb

Offline

co sądzicie o zanęcie z ryby morskiej, wątróbki, krwi w proszku, mleka w proszku, płatków owsianych i mięsa mielonego (jakieś porcje rosołowe tak zwane czy coś w podobie) konkretnych proporcji nie mam jednak na większość idzie mięso mielone i wątróbka, co do ryby to halibut, śledź lub makrela surowa, którą niezmiernie ciężko dostać, jedynie w makro znalazłem
osobiście testowałem ją ale dopiero we wrześniu i niestety bez efektów... ale nie nęciłem miejsca wcześniej jedynie w dniu łowienia, mieszałem z gliną i kuleczki posłałem w pobliże zestawu z jętką
 

Wasak Pawel

Offline

Witam.
Ja na tydzień przed sezonem sumowym codziennie jeśli tylko mam czas jade nad zalew i lapie tyle leszcza ile się tylko da. U nas jest tego masa i kilka godzin można zlapac dużo zanęty. Po powrocie miele te leszcze w garażu w maszynce do mięsa z grubym sitkiem. Dodaje ziemi i pakuję w pojemniki po dużych litrowych lodach i do zamrazarki. Nastepnego dnia jak jade znów po leszcza biore te pojemniki. Szybko to rozmarza i do wody. Każda rybe tym da radę znęcić. Jednak łapie glównie na żywca. Czasami staram sie też zapolowac na wegorza zakladajac małe płoteczki lub filecik.
 

michal__

Offline

Paweł ja też mam zamiar troszkę podnęcić za Zembożyckim też będę mielił i mroził. Postawię bojkę jakieś 100 m od brzegu i tam będę łowiłUsmiech
 

ss20

Offline

Witam,

czytając dany temat bardzo zaintrygował mnie pomysł z butelką podziurawioną wrzuconą do wody. Kupiłem aromat z trapera o zapachu suszonej krwi i zanętę halibutową, chcę mieszankę tego umieść w łowisku(w podziurawionej butelce). Moje pytanie czy tą zanętę wsypać wraz z suszoną krwią na sucho do butelki czy też mam ją jakoś rozrobić z wodą i dopiero wtedy włożyć do butelki. Z góry dziękuję za pomocUsmiech
 

Bartosz Wasielewski

Offline

ss20 napisał(a):

Witam,

czytając dany temat bardzo zaintrygował mnie pomysł z butelką podziurawioną wrzuconą do wody. Kupiłem aromat z trapera o zapachu suszonej krwi i zanętę halibutową, chcę mieszankę tego umieść w łowisku(w podziurawionej butelce). Moje pytanie czy tą zanętę wsypać wraz z suszoną krwią na sucho do butelki czy też mam ją jakoś rozrobić z wodą i dopiero wtedy włożyć do butelki. Z góry dziękuję za pomocUsmiech


Witaj, twój pierwszy post powinien znaleźć się tutaj - http://www.forums...umowa.html Foch
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

ss20

Offline

Bartosz Wasielewski napisał(a):

ss20 napisał(a):

Witam,

czytając dany temat bardzo zaintrygował mnie pomysł z butelką podziurawioną wrzuconą do wody. Kupiłem aromat z trapera o zapachu suszonej krwi i zanętę halibutową, chcę mieszankę tego umieść w łowisku(w podziurawionej butelce). Moje pytanie czy tą zanętę wsypać wraz z suszoną krwią na sucho do butelki czy też mam ją jakoś rozrobić z wodą i dopiero wtedy włożyć do butelki. Z góry dziękuję za pomocUsmiech


Witaj, twój pierwszy post powinien znaleźć się tutaj - http://www.forums...umowa.html Foch


Ok, poprawię sięOczko
 

Damian Popiolek

Offline

witam,

w ubiegłym sezonie nęciłem suszoną krwią połączoną z 2kg gliny wiążącej i 1kg rozpraszającej; efekt - 3 sandacze 0 suma... w tym roku będę nęcił kawałkami ploci i okoni (dużo tego u mnie pływa) + zanęta płociowa; na hak żywa płoć, może tak uda się dobrać do suma
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,544,621 unikalne wizyty