Spinning, czy trupek (żywiec)? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Każdy gromadzi blizny w sercu. -Paulo Coelho


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Spinning, czy trupek (żywiec)?

Jarek Kozlowski

Offline

Umieściłem to jako poradnik gdyż nasza dyskusja będzie radą dla tych którzy nie mogą się zdecydować. Chodzi w szczególności o szczupak/sandacz/sum.
Otóż rozchodzi się o najskuteczniejszą metodę według was. Na oba gatunki tej ryby lepszy jest spinning czy żywiec bądź trupek?
Przyznam że spinningiem łowiłem wielokrotnie(szczupaki) i u mnie ta metoda bardziej się sprawdza a na żywca czy trupka nie miałem zbyt wielu okazji łowić. Spinning stał się po prostu sprawdzoną metodą dla mnie. Bo w lipcu szczupak podpływa bliżej powierzchni i nie umiem się zdecydować czy lepszy będzie spinning z małym kopytem czy też trupek/żywiec troszkę pod powierzchnią tuż przy trzcinach? Jakie preferujecie metody najbardziej? A jakie są wasze spostrzeżenia? Czy spinning jest skuteczniejszy od innych metod, czy to tylko osobiste przeświadczenie?
 

Piotr Jablonka

Offline

Wypowiem się na ten temat, bo metoda żywcowa bardzo mi się spodobała, w tamtym roku miałem zaledwie 3-4 szczupaki wymiarowe a teraz już takich 50cm-60cm złowiłem ponad 10.Metoda żywcowa z spławikiem , to u mnie przede wszystkim szczupak potem sum(w nocy). Na sandacza to najlepiej z gruntu jak i na suma (gdy jest w głębokich dołach) czy dużego węgorza.Bolenia na żywca złapałem tylko raz a na spining już kilkanaście wyciągnąłem.
 

Wojciech Turowski

Offline

Wszystko zależy od tego jakie warunki nad woda panują, jaki okres i często nawet od pogody. Jeżeli chodzi o szczupaki i sandacze, to można powiedzieć, że zjadłem na nich zęby. Niekiedy bywają dni, że żywiec wisi kilka godzin i nic, a wystarczy przeciągnąć w tym miejscu gumka żeby uwiesił się jakiś szczupły. Odwrotnie też często bywa. Spinning jest metoda szybsza. Obławiamy więcej łowisk w tym samym czasie. Mamy możliwość w każdym przeciągnięciu prowadzić przynętę inaczej. Latem preferuje spinn, wiosna i jesienią z reguły żywca ( na szczupaka ) i trupka na sandacza latem i jesienią w nocy, zaś w dzień spinn lub żywca. Ale jest tak wiele zależności, że nie da się jednoznacznie powiedzieć co jest lepsze.
Pozdrawiam WT
 

Piotr Jablonka

Offline

To prawda, bardzo dużo zależy od akwenu, i ilości wędkarzy którzy tam łapią. Ja uwielbiam łapa na żywca z 3 powodów, znam dobre miejscówki tzw. dołki w których mam szanse na wszystko, uwielbiam widok jak duży żywcowy spławik ucieka pod wodę, oraz zawsze jak stawiam żywcówkę to stawiam 2 wędkę za linem-karpiem. Ja na spining łowie tylko wtedy kiedy poluje na dużego bolenia, i jeśli mam tylko 2-4 h. wolnego czasu Usmiech
 

Wojtek Hanaczewski

Offline

Wszystkie metody są skuteczne. Nie raz bywa tak że na żywca nie ma efektów a na spining są a nie raz jest wręcz odwrotnie. Ja na przykład lubię obie metody bo nigdy nic nie wiadomo. A jak już się trafi to jest świetna zabawaOczko
 

Lukasz S

Offline

Ja osobiście preferuje spinning, ale co będzie skuteczniejsze nie da się konkretnie określić. Dużo zależy od łowiska, pogody oraz innych czynników jak i umiejętności i wiedzy wędkarza.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Trupek Przynęty martwe do łowienia sumów 1 23 kwietnia 2019 20:33
Żywiec na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 18 15 września 2017 21:21
Spinning na suma (wędzisko) dla początkującego do 200zł Wędziska spinningowe na suma 195 06 czerwca 2017 00:28
Odra na odcinku PZW Katowice - wspólny spinning Umawialnia informator dot. imprez 1 25 maja 2017 18:59
Pierwszy spinning. Prośba o poradę. Wędziska spinningowe na suma 2 22 lutego 2017 23:48
Wygenerowano w sekund: 1.52
51,545,217 unikalne wizyty