Testy plecionek na suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Są na świecie rzeczy, o których się nawet fizjologom nie śniło" - Ferdek Kiepski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Testy sprzętu wędkarskiego
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Testy plecionek na suma

Pawel Molasy

Offline

wczoraj nabyłem na portalu aukcyjnym CORMORAN Corastrong zielona 0,40mm 135m jestem ciekaw jak będzie z jej wytrzymałością na opakowaniu jest napisane 32 kg może z 15 wytrzyma Usmiech Jak tylko dostanę zrobię testy i opowiem o nich na forum.
 

balcerek82

Offline

Mi plecionka Power Pro 0.32 wytrzymuje od 8kg do max 10kg zalezy od węzła. Plecionka kupiona na szpuli 1370m z dystrybucji normarku. Plecionka Power Pro 0.46 zakupiona na suma również na szpuli 1370m z tym ze ta pochodzi podobno ze stanów wytrzymuje max 15kg. Jakość plecionki 0.32 pod względem splotu rewelacja, troche sztywna wytrzymałość kiepska. 0.46 ma splot troszke luzniejszy ale okrągły, wytrzymałość mizerna. Jak dla mnie jestem zawiedziony tymi plecionkami. Butterfly Dyneema 0.30mm to już całkowita tragedia, po nawinięciu 250m na big baitrunnera zajęła prawie całą szpule, płaska jak wstążka i wdodatku jakoś dziwnie sie klei. Zakupiłem też w celu sprawdzenia Shiro Mistralla 0,23, w rzeczywistości ma 0.33 czyli przegrubiona wytrzymywała mi do 13kg splot dość luzny podczas zrywania potrafi sie rozplątywać. Szkoda że sprzedawcy oferujący plecionki na metry nie chcą sprzedawać krótkich odcinków do testów. Jak dla mnie lepiej stracić więcej na kupno takich krótszych odcinków do testów i kupić sobie coś z czego człowiek bedzie zadowolony. ps. Plecionka Butterfly Dyneema przydała sie bratu na budowie jako sznurek murarski jak dla mnie jedyne zastosowanie tej plecionki Usmiech
 

Jacek Golebiewski

Offline

Odnośnie PP to kupiłeś podróbę, albo jest inna przyczyna.
Jako, że kupiłem ostatnio szpuleczkę 275 m 0,46 PP w renomowanym sklepie w W-wie , która pięknie cała weszła na ssv8500, zrobiłem szybki test łazienkowy przed chwilą...Dla żartu 15 kg na początekwysmiewacz, pół lodówki turystycznej wody,oczywiście do górę i nic, dolewka do pełna do 30 kg i w górę - oczywiście nic. Nie miałem nic cięższego pod ręką , pewnie by jeszcze parę kilo wytrzymała ...
Gołąb
 

balcerek82

Offline

Jeśli chodzi o PP 0.32 to napewno orginal bo kupowałem w hurtowni która bierze bezpośrednio od normarku na takiej szpuli
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/51c45affccef7_4792-1.jpg
Jeśli chodzi o tą 0.46 to już nie mam pewności gdyż ta już była na mniejszej szpuli niż ta 0.32 i została zakupiona na allegro
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/51c45b28cbc76_t2ec16nhjgiffotmffwzbrvndyvdow-60-57.jpg
Dodam że porównywałem moje plecionki z innymi dostępnymi w sklepach i wyglądają identycznie
 

Jacek Golebiewski

Offline

Dlatego osobiście testuję wszystko co kupię - nie można ufać deklaracjom Producentów a tym bardziej nieuczciwym sprzedawcom. Test PP 0,46 który wykonałem na szybko pokazuje ile mniej więcej powinna wytrzymać - jeżeli Twoja wytrzymuje 15 kg i wynik jest powtarzalny to ktoś Cię nabił w butelkę - głośno było swego czasu o podrabianej PP....
Gołąb
 

balcerek82

Offline

Ponowiłem testy i na węzle bez węzła wytrzymała ponad 40kg więcej nie dały rady kotwiczki na których bya zawiązana. Na innych węzłach pęka zawsze na węzle, to samo mam z pp 0.32. Mój wniosek to taki że musze się nauczyć wiązać węzły.
 

Pawel Molasy

Offline

Zrobiłem test plecionki CORMORAN Corastrong zielona 0,40mm teoretycznie miała wytrzymywać 32 kg. W praktyce strzela na węźle przy obciążeniu 15 kg ( 3 próby ). Węzeł palomar. Fotek niestety nie zrobiłem bo test był przy kiepskim świetle i w dodatku byłem sam.
 

Filipka

Offline

Lukasz Sieranski napisał(a):

Testowałem właśnie plecionkę Dream Fish sangera. 0,55 mm. I chyba trzeba będzie ją sprzedać... Bo mnie coś chole... wciągnie do tej wody beka Test był na odcinku powyżej metra.
Oto ona
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_10751_0adf0.jpg

Co mogę o niej napisać, splot zbliżony do okrągłego, luźny też nie jest. Wydaje mi się że spisała się bardzo dobrze. Na węźle osłabiającym - palomar strzeliła mi przy 35 kg. Podnosiłem bez problemu 32 kg, jak ktoś podniesie to na wędce ma u mnie flaszkę. Na 35 kg strzeliła dwa razy, innych węzłów nie próbowałem. Przy ponad 20 kg rozgiął się krętlik, który kiedyś tam kupiłem razem z agrafkami i ucięło mi plecionkę, chyba jakoś się uszczypała czy coś..

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_1082_547e9.jpg

Zmieniłem zatem krętlik z agrafką na godnych rywali Usmiech

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_1083_08cfa.jpg

No i ciężarki:
www.forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_1086_f4d2d.jpg

W inne węzły się nie bawiłem, inne plecionki sprawdzałem na tym samym z tego co pamiętam. Michał uzupełni wpis o makro zdjęcia-z góry dzięki.


Kurde nie spodziewałem się po tej plecionce cudów ale widzę ,że albo sum mi wyrwie kołowrotek albo Ja wyląduje w wodzie HahaHaha
 

Grzegorz Dudek

Offline

Filip gdzie kupowałeś tą szpulę?
Na askari nie mają, szukam 4x sanger deam fish 0.30 lub jedną szpulę 1000m.

Wybiorę tą lub Power Pro 8 slick. Jakiego sprzedawce Power Pro byście polecili ? Dawniej zamawiałem u aspiusa, nie popsuł się ? Wie ktoś coś o tym?
https://www.grzeg...
Blog inwestora w nieruchomości w U.K
 

MarcinMistkowski

Offline

Cześć,zrobiłem dzisiaj mały teścik plecionki Dragon Giant Cat 8x /120lb. Test na odcinku 1m węzeł jaki robie to nawet nie wiem jak się nazywa.

forumsumowe.pl/h/fshzw_cam00151_6af04.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_cam00152_b9416.jpg

Krętlik z agrafką to Black cat 3/0 70kg . Przy 23kg agrafka zaczęła się prostować i kółka w krętliku się lekko spłaszczyły ale wytrzymała do końca testu.

Drugi krętlik bez agrafki to black cat 4/0 135kg . Ten krętlik wytrzymał test i wygląda jak nówka

Plecionka strzeliła na węźle przy obciążeniu około 28-30kg,piszę około ponieważ ciężar był warzony na wadze łazienkowej.

Średnica około 0,55 mierzone suwmiarką bez elektronicznego wskaźnika.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,594,832 unikalne wizyty