Plecionki sumowe (opinie) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. -Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Plecionki sumowe (opinie)

Wojciech Sobieraj

Offline

Powiem szczerze,że nigdy nie łapałem na podwodny spławik i nie mam o tym pojęcia,ale tam też chyba się napina zestaw-ale to tak tylko mi się wydaję więc się nie sugeruj tym co pisze,poczekaj na wypowiedz chłopaków zaprawionych w bojuOkok na pewno lepiej Ci przybliżą temat,pozdro
 

Janusz Michalak

Offline

KUBA LAL napisał(a):
Myślę o podwodnym spławiku a mam zamiar wywozić ok150m, na moim zbiorniku można łapać w nocy i boję się żeby mi ktoś nie zwinął zestawu

To co piszesz powala. Jak założysz jakikolwiek sygnalizator to najwyżej złapiesz na hol złodzieja.
Ale wracając do tematu to Lockhead napisał ci gdzie szukać i że nie warto oszczędzać na plecionce. Też uważam że przy podwodnym spławiku nie ma znaczenia czy plecionka będzie tonąć czy nie. Ja ze swojej strony polecam plecionki Barkleya i Power Pro
 

KUBA LAL

Offline

Po prostu od tego roku można łapać w nocy z łódki( jak dla mnie głupota) i musiałem zmienić metodę z bojki na podwodny spławik. Dzięki za radę.Oklaski
 

Lukaszs

Offline

Przymierzam się do kupna pletki na mój nowy nabytek (Black Cat 680 FDX) szpula mieści 600m 0,40mm żyłki , podobno pletki w rozmiarze 0,65 wejdzie ok 230-240m wiec myślę nad Plecionką RHINO BLACK CAT Plecionka Catline XH 250m 0,65mm 80kg czy to dobry wybór ? może polecicie jakąś inną 0,50-0,65 sprzedawaną w szpulkach max 300m 0,50 mogło by być 500m
Metoda połowu podwodny spławik.
 

dragond500

Offline

Witam poszukuję plecionki bardzo jaksrawym kolorze z przeznaczeniem trollingu w granicach 50/70 kg fajnie było by w odcinku 300 m może ktoś z was ma ciekawą propozycję.

Pozdrawiam
C&R
 

Dawid Wojcik

Offline

Gofer dowiadywałem się i tej plecionki na ten młynek wchodzi ok 140 metyrów
 

Lukaszs

Offline

Sumiarz1980 napisał(a):
Gofer dowiadywałem się i tej plecionki na ten młynek wchodzi ok 140 metyrów

Mario mówił że weszło mu ponad 230m a ty skąd masz info ? bo 140m to bardzo mało :/
 

ebro

Offline

Witam, mam małe pytanie , czy Power Pro 0,32 40 lb [wytrzymałość około 18 kg na węźle] da rade na sumy ok 20 kg ,gdy w pobliżu można spodziewać sie wielu zawad ?
 

Arekp

Offline

Po pierwsze Twoje dane nie zgadzają się z nomenklaturą:

1500 yd / 40 lb
1370 m / 0,32 mm
wytrzymałość - 25 kg

Po drugie - plecionka jest jednym z elementów zestawu, więc inne elementy też muszą dać radę (wędka, odpowiednio duży kołowrotek).
Ale generalnie jeśli zasadzasz się na 20-to kilowe sumy to TAK, ale zakup plecionkę ze sprawdzonego źródła - zapłacisz drożej, a plecionka posłuży Ci 2 - 3 sezony i co najważniejsze nie będzie skuch.
 

ebro

Offline

Dzięki za odpowiedż .Chodziło mi o wytrzymałość na węźle a nie liniową .
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Plecionki MadCat Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 1 11 maja 2020 18:50
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,746,889 unikalne wizyty