Sygnalizatory - dzwonki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Doświadczenie to bilet kupiony na loterię po ciągnieniu. Autor: Querlin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sygnalizatory - dzwonki

marcinekxpl

Offline

Dobry pomysł z tymi sygnalizatorami . Muszę taki sobię zrobić jeden bo zamierzam spróbować połowu na wędce ustawionej na pion .
 

Bartekp

Offline

Dzięki za rady i filmik Oklaski mam już pierwszy zrobiony ! Zostawiłem ten metalowy klips jako uchwyt a wędzisko zabezpieczę taśmą izolacyjną,mam nadzieję że zabezpieczenie blanku zda egzamin Usmiech
 

Zbigniew Lewicki

Offline

Ja mam zamiar nakleić na klips od wewnątrz cienką gumę i powinno być ok.
 

Bartekp

Offline

To będzie najlepsze wyjście,tylko jaki klej dobrze złapie gumę z metalem?
 

Zbigniew Lewicki

Offline

Pewnie jakiś Pattex się znajdzie. Zauważyłem że nie wszystkie czujniki rtęciowe są tak samo czułe. Chciałem zrobić drugi sygnalizator na feedera ale miał o wiele większy zakres włącz wyłącz niż pierwszy i się nie nadawał. Muszę kupić jeszcze parę antydrzemek i popróbować. Dodatkowo trzeba wszystko robić delikatnie bo przewody w środku łatwo się urywają. No i robić to jak się jest samemu w domu bo żona już szału dostawała od ciągłego piszczenia gdy wieeeelokrotnie testowałem rożna opcje grin
 

Kazimierzp

Offline

Można w miejscu mocowania blank owinąć taśmą, ja takie rozwiazanie stosuje pod dzwoneczek żeby nie rysował blanku.
Zbyszku super sygnałek.
Zbyszek to pomyśl żeby takie porobić kolegą, a wpadnie trochę kasy to żonce zaproponuj żeby poszła na zakupy, to zawsze działa.
 

Bartekp

Offline

Znalazłem proste i skuteczne rozwiązanie,na wewnętrzną część klipsa naklejamy paseczek taśmy izolacyjnej Haha Nie trzeba nic naklejać na blank wędziska a taśma dobrze się trzyma i chroni przed rysami Oczko
 

Zbigniew Lewicki

Offline

Ponieważ dotarły następne alarmy kierowcy a wieczorami nudno postanowiłem zrobić następne prototypy sygnalizatorów:
- pierwszy na feedera, czyli dołożyłem diodę, przymocowałem do klipsa i gotowe
- do drugiego chciałem kupić jakieś małe plastikowe pudełko z kloszem w sklepie elektronicznym ale spróbowałem z pudelkiem po kremie nivea i efekt jest super, jedna niebieska dioda w środku rozświetla całe pudełko, na zdjęciu jest trochę zaciemnione jeszcze bo na próbę odciąłem tylko ucho od alarmu kierowcy , wystawiłem diodę i nowy włącznik i wszystko umieściłem w środku, w wersji ostatecznej wszystko będzie osobno i całe pudełko będzie się świeciło, tylko klips dodać który już jedzie do mnie.
Oto efekty nocno-łazienkowe:
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00425jpg_93699.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00426jpg_fd13c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00430jpg_58850.jpg
 

wojtek zdunik

Offline

Zbigniew Lewicki napisał(a):

Ponieważ dotarły następne alarmy kierowcy a wieczorami nudno postanowiłem zrobić następne prototypy sygnalizatorów:
- pierwszy na feedera, czyli dołożyłem diodę, przymocowałem do klipsa i gotowe
- do drugiego chciałem kupić jakieś małe plastikowe pudełko z kloszem w sklepie elektronicznym ale spróbowałem z pudelkiem po kremie nivea i efekt jest super, jedna niebieska dioda w środku rozświetla całe pudełko, na zdjęciu jest trochę zaciemnione jeszcze bo na próbę odciąłem tylko ucho od alarmu kierowcy , wystawiłem diodę i nowy włącznik i wszystko umieściłem w środku, w wersji ostatecznej wszystko będzie osobno i całe pudełko będzie się świeciło, tylko klips dodać który już jedzie do mnie.
Oto efekty nocno-łazienkowe:
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00425jpg_93699.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00426jpg_fd13c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00430jpg_58850.jpg




gdzie kupiłeś taki klips?
 

Zbigniew Lewicki

Offline

Na Allegro wpisz - klips do papieru. Ja zamówiłem 50 i 60.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sygnalizatory Cat Sounder XRS 2+1 z centralÄ… Sprzedam sprzęt wędkarski 1 03 marca 2023 16:18
Sprzedam sygnalizatory karpiowe Sanger Sprzedam sprzęt wędkarski 5 23 grudnia 2015 21:41
Karpiowe sygnalizatory na suma Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 6 01 lipca 2015 22:38
Sygnalizatory z Centralką - wady,zalety, marki. Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 85 30 maja 2015 23:47
Sprzedam sygnalizatory wychyłowe Sprzedam sprzęt wędkarski 2 14 kwietnia 2015 22:15
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,575,057 unikalne wizyty