Przyrost suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Sum europejski biografia
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przyrost suma

Jozefp

Offline

Czyli te co ja złowiłem w tym roku musiały mieć już po 10 lat Haha
 

Hubert Chamczyk

Offline

U mnie jest jeziorko gdzie sumy pływają już ok. 25lat w tym roku złowiono suma 45kg więc jestem dobrej myśli i już szykuje się na kolejny sezon Haha
No Kill
C&R
 

Marcin Szajda

Offline

Jan Brzozowski napisał(a):

Przyrost suma zależy między innymi od rodzaju wody, jej temperatury, ilości pożywienia, również od ilości sumów w danej wodzie.


Dokładnie tak jak kolega Janek napisał, np. temperatura wody na duży wpływ na przemianę materii w żołądkach sumów, czym cieplejsza woda tym szybciej trawi pokarm i szybciej staje się głodny, częściej żeruje i przyrosty ma większe.
 

Hubert Chamczyk

Offline

Gdzieś w sieci znalazłem taki materiał: " Zmiana temperatury otoczenia ma ogromny wpływ na częstotliwość żerowania suma. A biorąc pod uwagę to że ma tendencję do jednorazowego zaspokajania głodu śmiało można napisać że na żer wychodzi pod koniec trawienia porcji pokarmu. Można przyjąć że przy temperaturze 10 stopni celsjusza żeruje raz na 3 doby, przy temperaturze 15 stopni co 2 doby, a przy temperaturze 20-25 stopni co najmniej raz na dobę. W temperaturze 5 stopni. Ten czas wydłuża się do 8. dób, poniżej tej temperatury sum przestaje żerować."
No Kill
C&R
 

zbyrys

Offline

Mam to szczęście posiadania własnego stawu w którym mam suma i inne ryby oczywiście. Wyhodowałem go z kijanki długości 18 cm kupionej na giełdzie w Słomczynie za 8 zł.
Po roku urósł do 69 cm
www.forumsumowe.pl/h/fshzw_dscn1039_3b73a.jpg

W tym roku go nie mierzyłem ale wyglądał tak.

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_dscn1700_61007.jpg
Zobaczymy jak będzie wyglądał za rok, jeśli oczywiście przezimuje. Przez suszę jest bardzo niski stan wody w moim stawie.
Lubię naleśniki z dżemem, piwo i takie okrągłe ciasteczka z okruchami czekolady w środku. Nie lubię buractwa, którego jest coraz więcej, w przeciwieństwie do naleśników z dżemem. Aha, i wiem co to jest bolerko.
 

Mateusz Harezlak

Offline

Widać sumek ma dobre warunki bo przyrosty są wyraźne Oczko
 

Jozefp

Offline

A ja się zastanawiam ile musi żyć taki sum by osiągnąć 2,5 metra długości....pewnie ze sto lat Yyyyy
 

Hubert Chamczyk

Offline

W Polskich warunkach możliwe że rosną ok. 100lat w cieplejszych krajach na pewno szybciej im to idzie.
No Kill
C&R
 

Jozefp

Offline

Takie sumisko to by mogło opowiedzieć ile zestawów potargało i jakie cuda ludziska wrzucają do wody by je przechytrzyć Haha
 

Marcin Skawinski

Offline

Tyle to może nie bo maksymalny wiek suma oscyluje w okolicach 70-80 lat chociaż to też nie potwierdzone na 100%.
Rybki
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,585,414 unikalne wizyty