Żyłka na suma na rzekę | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Mówi się szczęście w miłości - jakby szczęście nie było samo przez się pojęciem erotycznym. -Stefan Napierralski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Żyłka na suma na rzekę

Albert Kus

Offline

Jeżeli już decydujesz się na żyłkę 0,40 jako linkę główną ,to przypon możesz dać z żyłki 0,60 to wystarczy możesz dać pletkę przyponową np. Black Cat 80 o wytrzymałości 80kg.według twojego uznania.Okok
 

Filipka

Offline

Ja mam nawiniętą żyłkę Millenium Catfish z Dragona 0,60

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/5110f00c78f0d_zylka.jpg

Do tego mam plecionkę z Sufixa i jeszcze mnie to nie zawiodło. Nie mówię tu o rybach bo doświadczenie małe ale wyciągałem z Wisły od korzeni do konarów i nic nie puszczało. Jak będzie z sumem to napisze w tym rokuUsmiech

Przypon to Sufix Super Cat 60kg/25m
 

Skalmar76

Offline

Myślę że najlepszym wyznacznikiem wytrzymałości jaką można wycisnąć z żyłki jest niemiecki STROFT GTM * 0,600mm * 26,00 kg. Nylon to nylon i tylko jest kwestia obróbki
 

Witold Galewski

Offline

Marcin Skawinski napisał(a):

Koledzy , a jakie jest wasze zdanie na temat stosowania żyłek Big Game na suma , czy to ma sens czy raczej mija się z celem??


Pytanie co się rozumie przez Big Game ?
Panowie zależy o jakich sumach mówicie, ja używam fluorocarbonu o średnicy 0,7 mm firmy Seguar jest to jedna z najlepszych linek na świecie realna wytrzymałość na węźle to max 20 kilo !!!!!!!!
Ile żyłki o takiej średnicy zmieści się na wasz kręcioł ?
Na żyłkę o średnicy 0.4 mm można wyciągnąć suma nawet na 2m ale pod warunkiem że mamy godzinę czasu, zapas jakieś 400 m i nie musimy robić tego forsownie np z powodu zaczepu.
Drugą sprawą jest rozciągliwość żyłek, jeśli ktoś robił test to zaobserwował że z 50 cm kawałka robi się 60-70.
Im większy sum tym twardsza morda i trzeba dobrze przywalić żeby dobrze zahaczyć.
Zadajmy sobie pytanie co chcemy złowić sumika czy suma ?
 

Krzysztof Poniewierski

Offline

Witku trafiłeś w sedno.
 

Filipka

Offline

No to prawda na żyłkę dużego suma się nie wyciągnie. Żyłka się rozciąga tragicznie. Ale do czasu jak się nie ma pieniążków na plecionki to trzeba sobie radzićOczko Z tego co czytałem to plecionki poniżej 150 zł nie ma co kupować. A jak mam kupić za 60 zł jakiegoś "no name" i ma mi się plątać itp. to poczekać wole na więcej pieniążków i kupić coś porządnego
 

Lukasz Karasiewicz

Offline

Ja używam plecionek "no name" z dalekiego wschodu i nie narzekam. Plecionki o średnicach 0.32mm 40lb, 0.7mm 150lb i 0.15mm 15lb. Ostatnio zamówiłem 0.55mm 100lb.
 

Filipka

Offline

A jak to cenowo wygląda i skąd zamawiasz?
 

Robert Dubis

Offline

Dobrą płetkę można już kupić 0,75zł za metr.Haha
Pozdrawiam Robert
 

Filipka

Offline

Dobra panowie odchodzimy od tematuOczko Idę kopać w tematach o plecionkachUsmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,562,188 unikalne wizyty