Żyłka na suma na rzekę | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Oprócz optymistów i pesymistów istnieje jeszcze trzeci gatunek - przewidujący. -Magdalena Samozwaniec


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Żyłka na suma na rzekę

Leszek P

Offline

Tomek, przesadzasz. Facet chce łowić na 50 metrach, a Ty piszesz, że absolutnie nie zatnie suma, "chyba że weźmie wędkę na plecy i 20 m w tył, a i tak dupa".
50 metrów to nie aż takie wielkie halo, a zestaw jest napięty jak struna, co oznacza, że żyłka jest już rozciągnięta i działa jak rozciągnięta sprężyna, co jest zaletą Oczko
W łowieniu na zrywkę zacięcie odbywa się przeważnie bez udziału wędkarza, który co najwyżej docina rybę, jak już się połapie, że ma branie. Inna bajka jeśli chodzi o łowienie aktywne, ale do stacjonarnego, na krótkich dystansach nie obawiałbym się zastosować żyłkę. Sam sobie zrobię wstawkę z fluorocarbonu - właśnie dlatego, że się rozciąga i nie wbija w patyki.
 

Tomek Sztanka

Offline

Leszek Piatkowski napisał(a):

Tomek, przesadzasz. Facet chce łowić na 50 metrach, a Ty piszesz, że absolutnie nie zatnie suma, "chyba że weźmie wędkę na plecy i 20 m w tył, a i tak dupa".
50 metrów to nie aż takie wielkie halo, a zestaw jest napięty jak struna, co oznacza, że żyłka jest już rozciągnięta i działa jak rozciągnięta sprężyna, co jest zaletą Oczko
W łowieniu na zrywkę zacięcie odbywa się przeważnie bez udziału wędkarza, który co najwyżej docina rybę, jak już się połapie, że ma branie. Inna bajka jeśli chodzi o łowienie aktywne, ale do stacjonarnego, na krótkich dystansach nie obawiałbym się zastosować żyłkę. Sam sobie zrobię wstawkę z fluorocarbonu - właśnie dlatego, że się rozciąga i nie wbija w patyki.

Na zrywke to tnie, nieraz nie zerwie a piszesz docina rybę czyli co wbijasz głębiej...nie morduj mnie wiesz jaki łuk żyłki jest na rzece, nieraz trzy razy zacinałem a im dalej tym gorzej. Pokażesz mi zacinanie żyłką z 50 metrów, ja to robiłem na sucho, czytaj posty, to SUM a nie karp. Myślisz,że ja nie łowię na żyłki ale fluorocarbon dla mnie za sztywny, to takie pośrednie między żyłką a pletką, taki mało przydatny w zastosowaniu jak swingtip, na przypony karpiowe tak a na sumowe to 0,8 do 1,2 a nawet w otulinie i linka.
Każdy kto łowi sumy to ma pustaki.
Chciałem pomóc ale mi śrubkę przykręciłeś i mi ręce opadły. Masz rację, wypadam z tematu
Hej
T.
 

Leszek P

Offline

Tomek, nie spinaj się, to tylko dyskusja na forum, a nie walka o żywot. Oczko

Jesteś niekonsekwentny. Wiesz czyje to słowa? - "Pomyśl o opcji mieszanej /żyłka i plecionka/ jeśli łowisz na małych odległościach."

Fluorocarbon. Masz jakieś doświadczenie z fluorocarbonem, jako linką główną? Bo ja mam (Carp'Rus) i mógłbym wiele na ten temat jeszcze napisać. Na pewno się nie zgodzę, że to linka przede wszystkim na przypony, aczkolwiek przydatna i u nas tak stosowana. Warto jednak z niej korzystać na kołowrotku, zwłaszcza kiedy np. łowimy między patykami. No i tonie jak ołowiany drut.

Ale co do połowu sumów, to masz rację - fc musi być b. gruby. No i teraz zastanawiam się, gdzie ja znajdę taki gruby fluorocarbon?
Pozdrawiam Usmiech
 

Maries

Offline

Panowie i Panie ma ktoś pewne źródło ze świeżymi żyłkami fi ok. 0,5 mm?
To, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - się nie liczy.
 

Lukaszb

Offline

Dragon ma hermetycznie pakowane żyłki z serii milenium. Ja kupuje albo je, albo ze sklepu trabucco, tam mają zazwyczaj świeże żyłki, ale najgrubsza trabucco ma 0,405.
 

Damian C

Offline

Lukasz Bieniawski napisał(a):

Dragon ma hermetycznie pakowane żyłki z serii milenium. Ja kupuje albo je, albo ze sklepu trabucco, tam mają zazwyczaj świeże żyłki, ale najgrubsza trabucco ma 0,405.


Dragon milenium wg mnie to tragedia strasznie się skręcają nie polecam ich.
 

Lukaszb

Offline

Ja póki co nie narzekam na nie. Średnia półka, Używam ich do lekkiego spina i bolonki, mogą być jak dla mnie, chociaż wiadomo, że lepsze są sufixy albo trabucco Usmiech Na suma najlepszą żyłkę jaką znalazłem to trabucco pro carp 0,405. Co prawda jest nieco pogrubiona, ale nie skraca tak wyrzutów jak 0,50 i 0,60 innych firm, a jest na prawdę wytrzymała i jak dla mnie no1.
 

Piotr Stec

Offline

Mam takie pytanie, zdecydowałem że na mój pierwszy sezon sumowania wyposażę swój zestaw w żyłkę (ze względów finansowych między innymi, ale też nie zamierzam łowić na dużych odległościach). Pojemność szpuli kołowrotka, którym najprawdopodobniej będę łowił to: 0.40/280 0.45/225 0.55/185.
Jaką grubość żyłki powinienem wybrać? Do trabucco mam zaufanie, bo używam jej do feedera i w okoniówce i nie mam zastrzeżeń do tej żyłki, ale maksymalna grubość to 0.405. Ale tak ogólnie: lepiej wziąć więcej cieńszej żyłki czy mniej grubszej? Będę łowił głównie w Warcie na grunt/podwodny spławik(bez zrywki).
 

salto

Offline

Ja kupiłem ostatnio żyłkę Trabucco Carp Enduro 0,405mm.Na razie na sucho żyłka sprawia dobre wrażenie, zrobiłem mały teścik i bez problemu podniosłem zgrzewkę wody mineralnej(6 x 1,8l.)
Pierwsze testy nad wodą za tydzień, fajnie jakby się coś trafiłoUsmiech
 

Piotr Stec

Offline

Zdecydowałem się na trabucco .405. Czy wie ktoś jaka jest różnica między Pro Carp a Carp Enduro (obie trabucco, wytrzymałość według producenta taka sama)?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,560,658 unikalne wizyty