Dryftkotwa | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. " Julian Tuwim


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Vertikal
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Dryftkotwa

Martink

Offline

Po rozmowie z jednym z userów na temat echosondy, napomknął mi o łapaniu w dryfie właśnie na dryftkotwe - Ktoś, coś więcej wie na ten temat ?. Jaka jest odpowiednia i jak tym się posługiwać.
 

Robertrs

Offline

Nie używałem ale zanim zaczniesz zgłębiać temat sprawdź czy tam gdzie zamierzasz łowić są dozwolone metody połowu z niezakotwiczonej jednostki pływającej.
 

Robert Pytka

Offline

Obejrzyj sobie to 3 - 7 minuta
YouTube Video


dryfkotwa prostokątna - większa na duży wiatr , mała lejkowata na mały wiatr . Chodzi o to aby dryf jednostki był jak najwolniejszy . Mocowanie może być z boku jak i z dziobu lub rufy . Wszystko zależy jak chcesz łowić . Dryfkotwa jest po przeciwnej stronie , jak łowisz na rufie to dryfkotwa na dziobie itd . Dryfkotwa sprawdza się tylko w wodzie stojącej w rzece raczej nie ma zastosowania . Rybki
 

Arkadiuszka

Offline

Jak dla mnie (łowię w dolnym, leniwym odcinku Odry) dryfkotwa to niewygodny, zbędny bajer. Próbowałem dwa razy i kompletnie nie mogłem się do niej przekonać, więcej pier....a niż korzyści Oczko Tak jak kolega napisał wyżej bardziej to chyba się sprawdza na wodach stojących przy dużym wietrze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do połowu w dryfie na rzece, jest sprawny i dobrze dobrany silnik elektryczny. Możesz dzięki niemu, odpowiednio sterując, spowolnić/ przyśpieszć dryf zmieniać kierunki, całkowićie zawisnąc w ciekawym miejscu.
 

gregor

Offline

Arku ,nigdy dryfkotwy nie używałem, ale czy ona ma jakiś sens na rzece ? śmiem wątpić . Według mnie ona służy do spowalniania pontonu czy też łodzi na wodach stojących.
 

Arkadiuszka

Offline

No tak jak napisałem, chciałem spróbować bo widziałem kolesi pływających u nas po Odrze z dryfkotwą, dopóki nie spróbowałem nie wiedziałem, że na rzece ni jak się nie sprawdza. Póżniej używałem już tylko silnika elektrycznego i jak dla mnie jest to jedyny pomocny sprzęt przy dryfie w rzece. Przy podejściu suma w danym miejscu, można odpowiednio manewrójąc stanąć w miejscu, spowolnić odpowiednio dryf itd.
 

gregor

Offline

Logicznie myśląc, to ten spadochron cię wyprzedzi i popłyniesz jeszcze szybciej. Oczywiście na rzece.
 

Arkadiuszka

Offline

Teraz czysto teoretycznie, bo nigdy nie sprawdzałem w praktyce Oczko Czy w przypadku gdy wieje silny wiatr przeciwny do kierunku nurtu, dryfkotwa nie stabilizowałaby łodzi i powodowała równomiernego spływu?? Lub boczny i przeciwny, dryfkotwa nie spowoliłaby spychania do brzegu??. Bo miałem często sytuacje gdzie przy przeciwnym do nurtu, silnym wietrze, pchało mi łajbę pod prąd (leniwy odcinek Odry) i w tym samym czasie prąd wciągał ciężarek nawet 200gr z prądem w przeciwnym kierunku i ciężko go było utrzymać w stożku echa. W takiej sytuacji jedyną pomocą była ciągła praca elektrykiem, bo łajbą miotało na wszystkie strony.Tak sobię teraz myślę, że w takich przypadkach dryfkotwa mogłaby być pomocna na rzece...
 

gregor

Offline

Tak teoretycznie to żeby wykożystać wiatr dryfkotwą to musiała by pracować nie w wodzie tylko w powietrzu , no chyba że wiatr spowoduje cofkę w rzece. Ale przypuszczam że wtedy będziesz chciał znowu w drugą stronę żeby cię hamowało.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,584,155 unikalne wizyty