Wygraj kompleksową wyprawę do Hiszpanii | Forum sumowe


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Codziennie rano staraj się czytać listę najbogatszych. Jeśli cię na niej nie ma, idź do pracy. Autor: Robert Orben


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Wygraj kompleksową wyprawę do Hiszpanii

kwietnia 02 2014 Bez kategorii Artur Betcher
Wygraj kompleksową wyprawę do Hiszpanii

Wygraj kompleksową wyprawę do Hiszpanii nad rzekę EbroWitam.
Chciałbym Was zaprosić do udziału w dwóch konkursach.

Wygraj wyjazd wędkarski do Hiszpanii
Są one powiązane z tematem wyjazdów grupowych do Hiszpanii nad rzekę Ebro w sierpniu i we wrześniu tego roku którego szczegóły znajdują się tutaj: Wyjazd grupowy nad rzekę Ebro
Są one też powiązane z zawodami Ebro Challenge o puli nagród 30tyś zł o których można przeczytać tutaj: Zawody sumowe, karpiowe oraz sandaczowe Ebro Challenge

Nagrody są atrakcyjne, tak więc i wymagania dotyczące konkursów będą wysokie.
Nie chodzi o wymagania dotyczące ilości postów i aktywności na portalu, gdyż te według mnie będą jak najbardziej racjonalne.
Wkładając całą moją energię w organizowanie wyjazdów nad Ebro, po to żeby od 2015r sfinansowały one całe forum, rzeczywiście przez to może i nieco zaniedbałem tych, którzy najaktywniej budują ten portal razem ze mną ;). Postaram się teraz to naprawić.
Organizując teraz te konkursy chciałbym właśnie docenić tych, którzy najbardziej przykładają się do tworzenia i rozwoju tego portalu.
Do rzeczy zatem ale radzę bardzo dokładnie przeczytać co do słowa całość materiału żeby nie było niespodzianek.


Konkurs I
Konkurs pierwszy brzmi "Moja ryba życia"


Temat jest bardzo przystępny i wielu może napisać tu prawdziwe epopeje. Ja oczekuje od każdego, który się zgłosi ładnego opowiadania. Rybą życia może być największy sum, ale też i inna ryba z którą wiązała się ciekawa historia i przez to w sercu nazwaliśmy ją [b]rybą życia[/b]. Rozumiem, że te nasze największe rekordy zostają w wodzie, ale mimo wszystko proszę o opowiadanie na temat ryby życia, którą jednak złowiliśmy.
Jako, że dopiero niedawno popularne stało się "C&R", a sporo opowiadań będzie dotyczyć innych czasów, to nie pozwolę na jakiekolwiek docinki w tym przypadku. Poproszę więc hejterów o dozę zrozumienia :)
Nie wymyślać niestworzonych bajeczek, tylko opisywać prawdziwe historie.
Nagroda jest co prawda tylko jedna, ale za to konkretna, zatem ilość tekstu którą uznaje za całkowite minimum ( tak na granicy akceptacji, więc radzę więcej) ma być podobna do tej w tym tekście: Przykład minimalnej obszerności zgłaszanych materiałów lub znacznie więcej niż ja tu napisałem w tym temacie produkując się nad konkursem.
Jeśli dostanę materiały zawierające mniej to nie zakwalifikuje takiego czegoś do losowania nagrody lub autor dostanie info że tekst trzeba poprawić. Im obszerniejsze będzie tym lepiej.
Rozumiem też, że wielu może zdjęć ze złowienia ryby nie posiadać ,a tekst bez zdjęć wygląda kiepsko, zatem można używać do tego zdjęć z innych zasiadek, ale pod warunkiem, że jesteśmy ich autorami lub mamy do nich prawa autorskie i zgodę wszystkich na zdjęciu na jego publikację.
Minimalnie więc do tekstu wymagane jest 7 zdjęć, ale im więcej tym lepiej.
Jeśli komuś brakuje zdolności lub inwencji twórczej to zawsze może kogoś poprosić o poprawne zredagowanie swojej historii, tak żeby finalnie prace nie zawierały błędów i czytało się je przyjemnie.
Na koniec poematu wpisujemy: " Zgłaszam do konkursu "Moja ryba życia" "
Kiedy już napiszemy opowiadanie to dajemy go do specjalnie utworzonego działu na potrzeby tego konkursu który znajduje się tutaj: Opowiadania wędkarskie
Drugim krokiem jest skopiowanie całości i dodanie również poematu na newsa. Najciekawsze zatem będą publikowane w odstępie kilku dni jako newsy.
Pamiętajcie żeby tematy nazywać po swojemu, bo będzie milion tematów o tytule "Moja ryba życia". Jeśli kilku użytkowników tak napisze to OK, doda się końcówkę do tytułu i tyle. Jeśli wszyscy to zrobi się bajzel :)
Zdjęcia oczywiście dodajemy tylko przez nasz hosting.
Jeśli ktokolwiek będzie miał jakieś trudności to pisać w tym dziale, pomożemy.
Nikomu nie będziemy utrudniać, ale też niech nikt nie liczy na przywileje . Jeśli ktoś napisze zgodnie z wymogami to trafia na listę do losowania.
Do dzieła pasjonaci.

Wymagania Konkursu "Moja ryba życia".

1. Nie ma wymagań dotyczących stażu na portalu.
2. Osoba biorąca udział na dzień 01.04.2014r musi posiadać login w postaci imienia i nazwiska.
3. Uczestnik musiał napisać minimum 3 posty na forum w miesiącu Marzec 2014r. (nie wliczają się te z kosza i z działu moderacyjnego).
4. Uczestnik musiał posiadać na dzień 31.03.2014r minimum 100 punktów za aktywność na forum.
5. Osoba musi być pełnoletnia.
6. Moderatorzy forum również mogą w nim uczestniczyć, jeśli spełniają pozostałe wymagania, gdyż zwycięzców wyłaniać będzie publiczne losowanie.
7. Wszystkie wymagania dotyczą użytkowników i ich aktywności na forumsumowe.pl

Punkty można sprawdzić w profilu, tak jak i liczbę postów napisanych w miesiącu marcu. Jeśli ktoś nie wie jak - to pytać, pokażemy jak je samemu sprawdzić.
Wykonałem kopię punktacji na dzień dzisiejszy, tak żeby nie doszło do sytuacji, że ktoś pisząc teraz po tygodniu pomyśli, że ma wystarczająco, nie rozumiejąc tego, że liczymy te do końca marca 2014r.
Naprawdę nietrudno było w ciągu miesiąca napisać 3 posty ( słownie trzy posty ) i tym razem zaliczają się, jako ostatni raz, też te z Powitalni i z tematu Życzenia urodzinowe.
W przyszłości jednak premiować będziemy jedynie wiedzę merytoryczną bez względu na to, jakie i na jaką wartość konkursy będziemy organizować.
Konkurs II
Konkurs drugi brzmi "Przegląd metod sumowych oraz sposobów na wędkarstwo sumowe"


W tym konkursie będzie już nieco bardziej technicznie oraz troszeczkę o wędkarstwie rodzinnym.
Przygotowałem listę tego co nas interesuje i w tych obszarach należy się poruszać nie zapominając, że materiał ma być kompleksowy oraz tego, że [b]w żadnym materiale nie mają prawa się znaleźć jakiekolwiek marki i ich reklama[/b]. Ma to być materiał ,który dostarczy czystej wiedzy, a nie taki który będzie kolejny już raz reklamował jakieś firmy.
Tutaj też oczekuję czegoś tak samo obszernego, a nawet i bardziej, bo jest to szerokie pole do popisu.
Tak samo też minimum 7 zdjęć każdy materiał ma zawierać.
Lista zainteresowań:
1. Wędkarstwo rodzinne czyli aktywny wypoczynek z rodziną na łonie natury
Temat kieruje wyłącznie do tych, którzy rzeczywiście tak spędzają czas nad wodą. Nie ma być to tylko opis z jakiejś zasiadki, bo nie o to chodzi. Tu chodzi, aby pokazać plusy i to jak to wpływa na nasze życie, bo znacząco się to różni od wędkowania z kolegami. Ma to być naprawę kompleksowy materiał poruszający sprawy organizacyjne, jak i wpływ łowienia rodzinnego na nasze samopoczucie. Niech nawet mi tego tematu nie ruszają ci, co z bratem czy kuzynem jadą walić browary nad wodą, bo to nie tego oczekuję :)
2. Nowatorskie metody połowu suma - vertical i inne mało znane metody.
Temat kieruję do tych, którzy łowią na te metody, które u nas są mało znane na forum. Ma być on obszerny, kompleksowy ( lanie wody wyklucza z konkursu) i przede wszystkim oparty na własnych doświadczeniach, a nie zerżnięty z sieci lub z zagranicznej strony. Nie tylko Vertical jest mało opisany ,ale także i dryf oraz inne metody. Tylko konkretne materiały podparte własnym doświadczeniem.
3. Belle Boat - praktyczne wykorzystanie przy połowie sumów
Również proszę jedynie o kompleksowe i solidne materiały podparte własnymi ,a nie cudzymi dokonaniami i doświadczeniami.
4. Nęcenie suma - skuteczność, czym, gdzie i jak nęcić.
Materiał musi tak samo jak i inne być podparty własnymi doświadczeniami oraz zawierać więcej niż opis skutecznego nęcenia jedną zanętą. Musi być więc tak jak i inne kompleksowy.
5. Łowienia na Kwok, skuteczność, technika oraz praktyczne zastosowanie.
Tu oczekuje konkretnego poradnika dotyczącego łowienia na kwok i wszystkiego co z tym związane.
Materiał ma więc tak samo jak i reszta konkretnym poradnikiem podpartym skutecznością piszącego.
6. Vademecum o połowach nad rzeką Ebro
To powinna być prawdziwa epopeja dotycząca wszystkiego. Metody połowu, dozwolone przynęty, jak wybrać miejscówkę, jak nęcić, co wolno, a co nie w Aragon i Katalonii. Jakie są kary i za co. Jakie występują tam ryby i na jakie przynęty się łowi oraz wszystko co potrzebne żeby przetrwać nad rzeką. Kierowany jest tylko dla tych, którzy już nad Ebro sporo połowili, więc mają realne pojęcie. Ważna jest kompleksowość oraz podparcie własnym doświadczeniem.
7. Planner (piesek, planer) - praktyczne wykorzystanie przy połowach suma.
Wszystko co tyczy planera oraz jego skuteczność, jak go używać i wszystko co z tym związane podpierając to własnymi osiągnięciami.
8. Spinning za sumem - Wybór miejscówek, przynęt i technik prowadzenia.
Materiał ma być kompleksowy oraz podparty znajomością więcej niż jednego typu przynęty ze skutecznym jej zastosowaniem. Potwierdzone musi być własne doświadczenie.
9. Vademecum trollingu sumowego.
Jak i w przypadku spinningu oczekuję konkretnego materiału. Kompleksowy, dokładny jak i również podparty własnymi osiągnięciami jak reszta materiałów.
10. Porównanie najpopularniejszych metod sumowych.
Ten temat może napisać tylko osoba, która ma wymierne wyniki w czterech najpopularniejszych metodach połowu suma czyli: bojka, podwodny spławik, trolling, spinning. Sam wielokrotnie łowiłem sztuki pow 40kg każdą z tych metod, więc jak zauważę teoretyka, który info będzie zbierał z tematów na forum to automatycznie go zdyskwalifikuję. Już poza tym i tak będzie trzeba udowodnić że ma się te wyniki. Temat więc prosty a do tego ciekawy gdyż finalnie ładnie idzie porównać metody stacjonarne z tymi gdzie wykorzystujemy pływadełko ;)
11. Własna propozycja na jakieś opracowanie
Coś w czym jesteście bardzo silni, macie doświadczenie i może to być przydatne dla innych użytkowników. Materiał musi być kompleksowy, wyczerpujący oraz podparty własnymi osiągnięciami. Przed napisaniem opracowania należy skontaktować się ze mną w celu omówienia i oceny przydatności takiego materiału na forum

Nie wymyślać historyjek tylko posiłkować się własną i gruntową w danym temacie wiedzą.
Nagroda jest co prawda tylko jedna, ale za to konkretna, zatem ilość tekstu którą uznaje za minimum ma wynosić znacznie więcej niż ja tu napisałem w tym temacie produkując się nad konkursem.
Jeśli dostanę materiały zawierające mniej to nie zakwalifikuje takiego czegoś do losowania nagrody lub autor dostanie info że tekst trzeba poprawić. Im obszerniejsze będzie tym lepiej.
W każdym materiale wymagane jest minimum 7 zdjęć, ale im więcej tym lepiej.
Jeśli komuś brakuje zdolności lub inwencji twórczej to zawsze może kogoś poprosić o poprawne zredagowanie swojego opracowania tak żeby finalnie prace nie zawierały błędów i czytało się je przyjemnie.
Na koniec poematu wpisujemy: " Zgłaszam do konkursu "Przegląd metod sumowych oraz sposobów na wędkarstwo sumowe" "
Kiedy już napiszemy materiał to dajemy go do specjalnie utworzonego działu na potrzeby tego konkursu który znajduje się tutaj: Wędkarskie opowiadania
To dział Opowiadania i materiały po zaakceptowaniu trafią do właściwych sobie działów.
Drugim krokiem jest skopiowanie całości i dodanie również materiału na newsa. Najciekawsze zatem będą publikowane w odstępie kilku dni jako newsy.
Zdjęcia oczywiście dodajemy tylko przez nasz hosting.
Jeśli ktokolwiek będzie miał jakieś trudności to pisać w tym dziale, pomożemy.
Nikomu nie będziemy utrudniać, ale też niech nikt nie liczy na przywileje . Jeśli ktoś napisze zgodnie z wymogami to trafia na listę do losowania.
Do dzieła pasjonaci.Wymagania konkursu "Przegląd metod sumowych oraz sposobów na wędkarstwo sumowe"

1. Nie ma wymagań dotyczących stażu na portalu.
2. Osoba biorąca udział na dzień 01.04.2014r nie musi (ale może) posiadać login w formie imienia i nazwiska.
3. Uczestnik musiał napisać minimum 3 posty na forum w miesiącu Marzec 2014r. (nie wliczają się te z kosza i z działu moderacyjnego).
4. Uczestnik musiał posiadać na dzień 31.03.2014r minimum 200 punktów za aktywność na forum.
5. Osoba musi być pełnoletnia.
6. Moderatorzy forum również mogą w nim uczestniczyć jeśli spełniają pozostałe wymagania gdyż zwycięzców wyłaniać będzie publiczne losowanie.
7. Wszystkie wymagania dotyczą użytkowników i ich aktywności na forumsumowe.pl

Ta zmiana w wymaganiach drugiego konkursu pozwoli wziąć w nim udział wszystkim z pierwszego oraz dodatkowo dwóm osobom nie posiadającym loginu w formie imienia i nazwiska, a jednak mającym przekroczony próg punktowy wymagany do posiadania zniżek. Te osoby to Daddax i Salto. Za swoją aktywność dostają więc możliwość uczestnictwa przynajmniej w jednym konkursie.
Punkty można sprawdzić w profilu, tak jak i liczbę postów napisanych w miesiącu marcu. Jeśli ktoś nie wie jak - to pytać, pokażemy jak je samemu sprawdzić.
Wykonałem kopię punktacji na dzień dzisiejszy, tak żeby nie doszło do sytuacji, że ktoś pisząc teraz po tygodniu pomyśli, że ma wystarczająco, nie rozumiejąc tego że liczymy te do końca marca 2014r.
Naprawdę nietrudno było w ciągu miesiąca napisać 3 posty ( słownie trzy posty ) i tym razem zaliczają się, jako ostatni raz, też te z Powitalni i z tematu Życzenia urodzinowe.

W przyszłości jednak premiować będziemy jedynie wiedzę merytoryczną bez względu na to, jakie i na jaką wartość konkursy będziemy organizować.

Ze względu na atrakcyjność nagród będziemy dokładnie sprawdzać czy materiały w obu konkursach nie są kopiowane z neta lub ze stron zagranicznych ( jest to dzięki Google bardzo szybkie i proste)
Każdy jeden materiał ma być rzetelny i podparty własnymi doświadczeniami, dotyczy to obu konkursów.
Każdy kant kończy się dyskwalifikacją :)
Żaden z materiałów nie może być opublikowany na jakimkolwiek innym forum. Chcemy coś unikalnego a nie zerżnięte treści powielane po setkach for. Tyczy się to i przed i w trakcie i po konkursie. Znaczy to że biorąc w nim udział piszecie coś wyłącznie na nasze forum bez możliwości skopiowania tego potem gdzie indziej gdyż właścicielem staje się forumsumowe.pl
Nagrody w obu konkursach
Tu będzie w sumie krótko bo nagrodą za każdy konkurs jest wyjazd do Hiszpanii nad rzekę Ebro.
Jako że konkursy są dwa to będzie dwóch zwycięzców. Każdy z nich będzie sobie mógł wybrać czy chce pojechać na sierpniowy czy wrześniowy.
Oczywiście jadą tam zwycięzcy na pełnych prawach, tak jak każdy inny, więc automatycznie mają wszystko co jest przewidziane oraz uczestniczą również z automatu w Ebro Challenge mając możliwość wygrania ciekawych nagród.
Nie będę się rozpisywał bo wszystko zawarte jest na plakatach poniżej.

Wygraj wyjazd wędkarski do HiszpaniiWygraj wyjazd wędkarski do HiszpaniiRegulamin wspólny konkursów.
1. Konkursy są dla zarejestrowanych użytkowników forumsumowe.pl spełniających wymagania poszczególnych konkursów.
2. Organizatorem konkursów jest forumsumowe.pl ,a sponsorem nagród jestem ja i moja żona Kasia :). Konkurs ogłaszamy w przeddzień rocznicy naszego ślubu, więc ja funduję nagrodę na pierwszy konkurs, a moja najwspanialsza żona na drugi :)
3. Uczestnicy którzy wezmą udział w konkursie "Moja ryba życia" również mogą wziąć udział i w drugim konkursie. Nie można jednak wygrać dwukrotnie i w przypadku takim losujemy kolejnego uczestnika.
4. Wygrane w konkursie nie można przekazywać innym osobom, nie podlegają one odsprzedaży, a nie stawienie się na turnusie osoby, która wygra nagrodę skutkuje unieważnieniem wygranej.
5. Wygrany nie ma możliwości otrzymania gratyfikacji pieniężnej jako równowartości wygranej w konkursie.
6. Osoby uczestniczące w konkursie zgadzają się automatycznie żeby na YT umieścić film publiczny z losowaniem nagród, w którym w trakcie i po losowaniu będą ujawnione imiona i nazwiska ( lub nicki w przypadku dwóch osób wymienionych wyżej jeśli chodzi o drugi konkurs) wszystkich, którzy nadesłali prawidłowe odpowiedzi w konkursie ( film ma być dowodem na uczciwość losowania).
7. Każdy użytkownik konkursu zgadza się na bezpłatną i bezterminową publikację jego prac i zdjęć na potrzeby forumsumowe.pl i podmiotów współpracujących oraz na potrzeby strony nadebro.pl oraz promocji wyjazdów grupowych i indywidualnych do Hiszpanii z nimi związanymi.
8. Termin nadsyłania prac na oba konkursy mija w środę 23 Kwietnia 2014r o północy.
9. Losowanie zwycięzców odbędzie się w sobotę 26 Kwietnia 2014r o godzinie 17:00. W tle będzie Teleexpress z programu TVP 1, tak żeby wykluczyć możliwość machlojek podczas losowania. Gdyby w jakiś sposób z przyczyn losowych się to nie udało i tylko pod warunkiem że będzie o trudnościach wiadomo wcześniej, to może termin losowania się przesunąć ( wyłącznie przed losowaniem) i wybrać inny termin ,również z jakimiś wiadomościami w trybie LIVE w tle, tak żeby wykluczyć możliwość machlojek podczas losowania
10. Każdy uczestnik konkursów zgadza się automatycznie z postanowieniami konkursów i ich regulaminem.

Myślę, że udało mi się w ten sposób zrehabilitować za wcześniejsze zaniedbania. Pamiętajcie jednak, że to przecież ta nasza kopalnia wiedzy daje już nam samym swoim istnieniem bardzo dużo. Nasze programy zniżek i wszystko, co zostało stworzone dla dobra użytkowników też nie jest bez znaczenia.
Proszę też wszystkich, którzy chcą wziąć udział, żeby poważnie podeszli do tematu ,gdyż pula nagród, choć wynosi niby 5tyś złotych, to jednak jest taka tylko dlatego, że dzieje się to na zasadzie zlotu, zebrania się grupy pozytywnie zakręconych pasjonatów do wspólnego garnka i po kosztach. Realna wartość rynkowa każdego turnusu, gdyby organizować to komercyjnie przekracza 5tyś zł, co by nam dawało na te 2 miejsca kwotę pięciocyfrową.
Proszę więc, żeby materiały i prace uczestników naprawdę wnosiły coś konkretnego do życia portalu.
To prawda, że są tylko dwie nagrody ale szansę na ich wygranie ma naprawdę wielu.

Temat konkursu na forum znajduje się tutaj: Wygraj wyjazd wędkarski do Hiszpanii nad rzekę Ebro

Pozdrawiam serdecznie Artur Betcher

Przygotował Artur Betcher

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8,323
Najnowszy użytkownik: RadekZrywka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31 stycznia 2024 10:10
Od dwoch lat nie lowie bo nie mam czasu. Innych nie kupikem, te sa swietne. Kupilem w zeszlym roku dwa dodatkowe pod inna nazwa. wieksze szpule do stacji maja, 12000 model.

23 stycznia 2024 21:57
Dzien Dobry, Artur i jak po 3 latach uzytkowania spisuja sie Twoje Lurekillery? co sie w nich zuzylo? jakies luzy czy cos dostaly? czy moze wysiadly i krecisz juz z synami czyms innym? bardzo prosze o

14 listopada 2023 19:06
Chodzi o polskie znaki, bez nich jest ok, polskie wywalaja wssio.

14 listopada 2023 19:05
Forum wykrzacza siÄ™ i nawet technik nie zrobil tego jak nalezy,

16 października 2023 20:03
Artur, zrobîe̛ du̟o dla wędkarsywa sumowego w Polsce, pamiętam, i dziękuje, pozdrawiam

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

02 października 2023 22:00
Witam po 4 latach nieobecności

29 czerwca 2023 17:51
Te forum to matka wiekszosci sumiarzy w Polsce Usmiech

29 czerwca 2023 17:43
Oklaski

Archiwum shoutboksa

Urodziny!

Nasz baner

Forum Sumowe - portal sumowy
Wygenerowano w sekund: 1.73
51,154,041 unikalne wizyty