Produkcja woblerów - Poradnik wędkarski | Forum sumowe


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Doradzając przyjacielowi, staraj się mu pomóc, a nie sprawić przyjemność. Autor: Solon


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Produkcja woblerów - Poradnik wędkarski

sierpnia 27 2012 Bez kategorii Andrzej Cecula
Produkcja woblerów - Poradnik wędkarski

Produkcja woblerów - Poradnik wędkarski
Witam wszystkich, w związku że kilka osób mnie o to poprosiło postanowiłem pokazać wam jak wykonać krok po kroku samemu woblera, a więc do dzieła.

Efekt końcowy wygląda jak poniżej ale do tego daleka droga

Woblery, Spinning, Produkcja woblerów, Przynęty spinningoweNa początku kilka rzeczy potrzebnych do wykonania samego korpusu, kawałek drewna (ja używam lipy, najlepsze są listewki lipy przyjemnie się w nich dłubie), nożyk do tapet, zapasowe ostrza, piłka o grubości 1mm (u mnie to kawałek brzeszczota trochę się posypał :D ), nożyczki, coś do pisania i kawałek kartki najlepiej sztywnej (blok techniczny).

Woblery, Spinning, Produkcja woblerów, Przynęty spinningoweNa samym początku musimy sobie wymyślić jakiś wzór woblera lub ewentualnie zgapić ;] bierzemy kawałek kartki i coś do pisania, linijką odmierzamy sobie długość naszego woblera i na kartce zaznaczamy ją i możemy przystępować do szkicowania, jeśli komuś nie wychodzi szkicowanie lub ewentualnie lata mu ręka :)) to może znaleźć w internecie jakiś wzór woblera i pobawić się w paint i world potem wydrukować i wyciąć nasz kształt. Kolejnym krokiem jest kawałek lipy i tu jak wspomniałem dobry jest kawałeczek listewki o odpowiednich rozmiarach bo nie musimy się bawić i strugać naszego patyczka żeby można było odrysować na nim kształt naszego woblera.

Woblery, Spinning, Produkcja woblerów, Przynęty spinningowePo zrobieniu kształtu woblera przystępujemy do odrysowania go na kawałku drewna

Produkcja woblerów, Przynęty spinningowe, Woblery, Spinning, Hand MadeKolejny proces to odcinanie, ja ucinam zawsze z kawałkiem odstępu bo ręka ucieknie kawałek na bok, i będzie trzeba skracać naszego woblerka lub ewentualnie go wyrzucić.

Poradniki wędkarskie Produkcja woblerówOto już pierwsza faza strugania naszego wobka.

Poradniki wędkarskie Produkcja woblerówPo pierwszej fazie obracamy nasze korpusiki spodem do góry bierzemy linijkę w ręce i coś do pisania i odmierzamy połowę.

Poradniki wędkarskie, Produkcja woblerów, Przynęty spinningoweNastępnie bierzemy piłkę lub kawałek brzeszczota i nacinamy wzdłuż linii

Poradniki wędkarskie, Produkcja woblerów, Przynęty spinningowe, woblery sumoweTak powinien wyglądać nasz korpusik.

Poradniki wędkarskie, Produkcja woblerów, Przynęty spinningowe, woblery sumoweTeraz pora nieco go zaokrąglić.

Poradniki wędkarskie, Produkcja woblerów, Przynęty spinningowe, woblery sumowe hand madePoradniki wędkarskie, Produkcja woblerów, Przynęty spinningowe, woblery sumowe hand madeCzas zwężać nasz ogonek.

Produkcja woblerów Hand Made Poradnik wędkarzaTeraz całość.

Poradniki wędkarskie, Produkcja woblerów, Przynęty spinningowe, woblery sumowe hand madePrzyszedł czas na wygładzenie naszych korpusików ja stosuję do tego papier o gradacji 100 i 600 i trochę bardziej cienki do polerki, fajne też są takie gąbeczki jak na zdjęciu z papierem, dobrze się dopasowują do woblera.

Poradniki dla wędkarzy, Woblery na suma, Produkcja woblerówGotowe korpusiki.

Poradniki dla wędkarzy, Woblery na suma, Produkcja woblerówTeraz pora na zamoczenie naszych woblerów w caponie zwykle je zostawiam na 30 minut można i więcej.

Jak polakierować woblera, Poradniki dla wędkarzy, Woblery na suma, Produkcja woblerówLakier do woblerów, Lakierowanie woblera, Poradniki dla wędkarzy, Woblery na suma, Produkcja woblerówDo dalszego etapu będziemy potrzebowali drut nierdzewny 0,8-0,9mm, szczypce uniwersalne, szczypce płaskie z zaokrąglonymi krawędziami, śruciny ołowiu bądź stary ołów z główek jigowych, nóż do tapet, coś do wycinania rowka w woblerku można nożem do tapet wiem że inni wywiercają otwory wiertarką stołową i wkładają w nie śruciny, ja jeszcze używam małych śrubokrętów ale to już sami zobaczycie do czego i na koniec wysuszone i oszlifowane korpusiki, pora na stelaż.

Poradniki dla wędkarzy, Woblery na suma, Produkcja woblerówUcinamy kawałek drutu.

Stelaż woblera, produkcja woblerów - poradnik wędkarzaZakręcamy drut wokół śrubokrętu i zaciskamy szczypcami uniwersalnymi

Stelaż woblera, produkcja woblerów - poradnik wędkarzaPrzynety na suma, Jak zrobić woblera, Stelaż woblera, produkcja woblerów - poradnik wędkarza
Teraz łapiemy szczypcami płaskimi za uszko a szczypcami uniwersalnymi zaginamy końcówkę druta i zakręcamy a na koniec spłaszczamy ją.

Przynety na suma, Jak zrobić woblera, Stelaż woblera, produkcja woblerów - poradnik wędkarzaPrzynety na suma, Jak zrobić woblera, Stelaż woblera, produkcja woblerów - poradnik wędkarzaCzas na przymierzanie stelaża do woblera i zrobienie otworu.

Przynety na suma, Jak zrobić woblera, spinning- przynety produkcja woblerów - poradnik wędkarzaPrzynety na suma, Przynety spinningowe, Jak zrobić woblera, produkcja woblerów - poradnik wędkarzaPrzynety na suma, Jak zrobić woblera, Przynety spinning, produkcja woblerów - poradnik wędkarzaTeraz pora na uszko pod brzuszkiem, do tego celu używam małego płaskiego śrubokręta, dociskam drut do woblera i zaginam go.

Poradniki dla wędkarzy, Produkcja woblerów, Przynęty sumoweZaginanie uszka.

Poradniki dla wędkarzy, Produkcja woblerów, Przynęty sumoweTu już produkt finalny naszego stelaża.


Poradniki dla wędkarzy, Produkcja woblerów, Przynęty sumoweWoblery z umieszczonym obciążeniem, pora wypełnić ubytki używam do tego kleju poxipol bo akurat taki mam (można również użyć klej pattex wodoodporny lub szpachle samochodową albo jakiś inny zamiennik)

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić wobleraSklejone woblery możemy odstawić aż przeschną a w między czasie zajmiemy się sterami, bierzemy kawałek kartki

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, ster wobleraZginamy ją w pół i możemy zacząć rysować nasz kształtu steru

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, stery do woblerówProdukcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, stery do woblerówWyciętych kilka kształtów i wielkości sterów

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, stery do woblerówStery mamy już gotowe pora wziąć nasze wobki i nadać im podkład, ja do tego celu używam farby dulux ponieważ akurat taką mam.

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, lakier do woblerowSchnięcie.

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, suszenie woblerówEfekt końcowy pomalowane już woblery.

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, malowanie woblerówTu widać szablon na grzbiecik woblera możemy go zrobić z taśmy ołowianej.

Produkcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, malowanie woblerówProdukcja woblerów na suma, Poradniki wędkarskie, Przynęty spinningowe, Woblery sumowe, Jak zrobić woblera, malowanie woblerówLakier i capon jakiego używam. Teraz tylko pozostało wrzucić woblerki do lakieru 3-4 warstwy wstawić ster i nad wodę testować, stery oczywiście z poliwęglanu i do tego obowiązkowo klej poxipol przeźroczysty.


Produkcja woblerów na suma - Poradnik wędkarskiPrzygotował Andrzej Cecula

Komentarze

 • 3207
  #1 Lukasz Kwapisz
  dnia 09 września 2012 20:40
  Bardzo fajny poradnik będzie trzeba spróbować.
  pozdrawiam
 • 3527
  #2 Maciej Witukiewicz
  dnia 11 września 2012 23:12
  Bardzo inspirujące. Jasne i czytelne. Gratulacje
 • 4823
  #3 Krzysztof Poniewierski
  dnia 27 października 2012 16:40
  Świetnie zaprezentowane, może się kiedyś przemogę i zrobię jakieś woblerki Usmiech
 • 4837
  #4 Szymon Kabacinski
  dnia 06 grudnia 2012 11:18
  ładnie opisane, świetna robótka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 86% [6 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 14% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8,323
Najnowszy użytkownik: RadekZrywka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25 marca 2024 16:00
Dziekuje Artur za odpowiedz. Smutne jest jak ten czas szybko leci Smutny

31 stycznia 2024 10:10
Od dwoch lat nie lowie bo nie mam czasu. Innych nie kupikem, te sa swietne. Kupilem w zeszlym roku dwa dodatkowe pod inna nazwa. wieksze szpule do stacji maja, 12000 model.

23 stycznia 2024 21:57
Dzien Dobry, Artur i jak po 3 latach uzytkowania spisuja sie Twoje Lurekillery? co sie w nich zuzylo? jakies luzy czy cos dostaly? czy moze wysiadly i krecisz juz z synami czyms innym? bardzo prosze o

14 listopada 2023 19:06
Chodzi o polskie znaki, bez nich jest ok, polskie wywalaja wssio.

14 listopada 2023 19:05
Forum wykrzacza siÄ™ i nawet technik nie zrobil tego jak nalezy,

16 października 2023 20:03
Artur, zrobîe̛ du̟o dla wędkarsywa sumowego w Polsce, pamiętam, i dziękuje, pozdrawiam

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

02 października 2023 22:00
Witam po 4 latach nieobecności

29 czerwca 2023 17:51
Te forum to matka wiekszosci sumiarzy w Polsce Usmiech

Archiwum shoutboksa

Nasz baner

Forum Sumowe - portal sumowy
Wygenerowano w sekund: 1.54
51,437,538 unikalne wizyty