Fishing Planet Ebro 2013 - Zjazd administracji Forum Sumowe | Forum sumowe


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Nałóg traktowany poważnie, praktykowany z całą świadomością i metodą, kryje w sobie wiele nie dających się zaprzeczyć przyjemności! - Michał Choromański"


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Fishing Planet Ebro 2013 - Zjazd administracji Forum Sumowe

Fishing Planet Ebro 2013 - Zjazd administracji Forum Sumowe

Fishing Planet Ebro 2013 - Zjazd administracji Forum SumoweJak to było zorganizowane!!!
Sześciuset chłopa poszło w Polskę że hoooo ;)

Tak by się chciało zacząć tego newsa i to już bez różnicy że nie było ich 600 i że nie w Polskę Oczko
Niemniej jednak musimy wrócić do genezy tego co się stało, dlaczego tak się stało i właśnie o tym będzie w tej części trylogii ;)

Administrator to nie dość że najmniej zaszczytna funkcja to jeszcze najbardziej niewdzięczna.
Zero układów, zero profitów a do tego trzeba swoim poziomem dawać przykład, nie ma się tu taryfy ulgowej.
Praca też nie jest lekka, czasami po nocach trzeba było posty poprawiać i to za zwykłe dziękuje przy okazji zbierając baty za zaniedbywanie pracy i bliskich.

Nie umiałem tego zostawić bez podziękowania i już od dawna planowałem zrobić coś żeby tą pracę wynagrodzić.
Nie chodziło już tylko o administratorów ale też o każdego który swoimi działaniami zasłużył na to żeby się znaleźć w grupie zasłużeni. Grupa ta obejmuje bowiem wszystkich którzy przyczynili się swoją postawą i pracą na rzecz portalu do jego rozwoju nieco bardziej od przeciętnego usera.
Długo myślałem co by tu zrobić żeby im to wynagrodzić i już rok temu zapaliła się żarówka w ciemnej ulicy :)

W listopadzie 2012 podczas zjazdu naszych partnerów nad Ebro wprowadziłem pierwszą część planu w życie i już wtedy z jednej żarówki powstał rząd latarni oświetlając drogę prowadzącą do tego wydarzenia.
Wynegocjowałem wtedy za cała moją pracę nadobowiązkową dla ośrodka Fishing Planet bazę na tydzień do własnej dyspozycji za darmo.
Znaczyło to wtedy że miałem możliwość zorganizowania wyprawy zarobkowej i nikt już wtedy nie pytał kogo zabiorę. Mój cel jednak od roku był sprecyzowany. Nareszcie miałem możliwość odwdzięczenia się tym którzy na to najbardziej zasługiwali.

Powstał wtedy temat w dziale dla zasłużonych z zapytaniem czy chcą jechać nad Ebro. Złożyłem też propozycję ze powinni oni jechać całymi rodzinami. Nie znaliśmy kosztów transportu ani żadnych innych ale odzew był wielki i tak się zaczęło :)

Baza za darmo to jedno a pozostałe koszta to drugie. Pierwotnie wprowadzony w błąd musiałem szybko zejść na ziemie bo autokar nie kosztował jednak 5tyś zł tylko wszelakie oferty wahały się od 25tyś do 40tyś zł.
Była to zapora nie do pokonania więc zacząłem od rozesłania ofert do przewoźników.
Wysłałem ich 126 i po 2 tygodniach znalazłem ofertę która była najtańsza. Nie zamknęło to jednak sprawy bo obiecałem na początku wszystkim że koszt będzie niewielki a niejednego przy tej cenie autokaru nie było jednak stać pomimo że była to naprawdę atrakcyjna oferta przewoźnika. Czarna rozpacz i już w tym momencie sprawa wyjazdu nad Ebro wisiała na włosku bo obiecałem że koszta zrzutki na osobę nie przekroczą 400zł ( zjazd był podziękowaniem i dlatego zasłużeni mieli stawkę zrzutki zaniżoną a każdy "sponsor" godził się na to gdyż i dla nich stawka była atrakcyjna patrząc na to co zaoferowaliśmy) a tu znacznie je przewyższały.
Następnego jednak dnia zapaliło się światełko w tunelu. Zgłosił się brat jednego z adminów który zaproponował że zapłaci pieniądze w normalnej stawce za wszystko po to żeby jednak z nami jechać. Pierwotnie odrzucałem taka możliwość ale postawiony pod murem szybko przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku że można właśnie w ten sposób znaleźć "sponsorów".
Nie chciałem jednak żeby płacili oni pełną stawkę więc zrobiłem im tak atrakcyjną ofertę że już tydzień później mieliśmy dość zgłoszeń żeby wyjechać.
Nie ogłosiliśmy tego na forum gdyż mogło by dojść do sytuacji ze ilość osób znacznie przewyższyła by możliwości kwaterunkowe ośrodka a przecież to jednak był marzec i zdarzają się przymrozki.
Dawaliśmy więc informację kolejno wszystkim najaktywniejszym na forum poczynając od tych którzy już byli na zlotach Forum Sumowe do chwili kiedy mieliśmy komplet.
Nie miejcie mi tego za zło bo finalnie okazało się ze ośrodek pękał w szwach. Jakiekolwiek dodatkowe osoby które przyjechały by lub przylecieli na własną rękę chcąc wykorzystać okazję żeby być na tak dużym zjeździe bardzo by się zawiedli a ja nie wydolił bym organizacyjnie ze wszystkim.
Obiecuję też że kiedyś zorganizuje coś takiego z wolnym wstępem.
Okazało się jednak że nie tylko mamy opłacony autokar ale pieniędzy jeszcze zbiegło i to sporo bo przecież i sami admini i zasłużeni się dokładali.
W ten właśnie sposób kolejno w cenie wyjazdu przybywały kolejne elementy i finalnie zarówno pełne wyżywienie ( łącznie z drogą powrotną), zwiedzanie Paryża, sprzęt do łowienia na miejscu, licencje, trunki lekkie, zanęcanie pelletem łowiska, napoje i wszelakie słodycze w dużych ilościach, bilety do metra w Paryżu, paliwo do łodzi i inne znalazły się w cenie.( część z nich dopiero na końcu) Był to ogromny sukces ale i tak co chwila trzeba było pokonywać kolejne przeszkody.

Poczynając od ilości bagaży a na braku czasu kończąc co chwila trzeba było się z nimi borykać. Na sam koniec okazało się że budżet wyprawy liczony na mniejszą liczbę osób musiał podołać większej i niektóre rzeczy trzeba było uszczuplić ale i tak było wyśmienicie.
Część zadań wziął na siebie w Polsce Sławek Tabor i ekipa, część w Hiszpanii Piotr z ośrodka Fishing Planet ( licencje, zakupienie świniaka :) itp). Dziękuje za to bo po prostu mógłbym nie dać rady.
Postanowiłem też umilić ekipie i ten zjazd jak i każdy inny poprzedni więc wynegocjowałem sporo sprzętu od sponsorów na konkursy mające okazyjnie się tam odbyć.
Poczynając więc od ośrodka Fishing Planet poprzez sklepy Askari i Eldorado oraz dystrybutora woblerów Sebile a na nowym naszym partnerze MirasFishing.pl kończąc wszystkim im okazyjnie dziękuje za wielki odzew. Obiecuje też im że jako forum odwdzięczymy się za to wszystko tak jak należy.

Baza wędkarska nad rzeką Ebro - FishingPlanet.pl

Na sumy nad Ebro
Sklep wędkarski Askari.pl

Wędkowanie nad Ebro
Sklep wędkarski Eldorado.pl

Wędkowanie nad Ebro
Woblery na drapieżniki - Sebile.pl

Wędkowanie nad Ebro
Sklep wędkarski MirasFishing.pl

Wędkowanie nad Ebro
Finalnie ilość osób która miała jechać przekroczyła możliwości załadunkowe autokaru i część poleciała samolotem a inni własnym samochodem.
Nagle okazało się że nad Ebro zmierza największa grupa pasjonatów jaka kiedykolwiek tam przybyła na własną rękę.
Ośrodek wytrzymał ten najazd i to jest pocieszające Usmiech
Zjazd ten tym samym stał się historyczny.

Na tydzień przed wyjazdem zaprosiłem więc do współpracy medialnej nad zjazdem Wiadomości Wędkarskie.

Wiadomości wędkarskie

Patronat medialny wyprawa na sumy
Już teraz dziękuje Karolowi Zacharczyk i Józefowi Wróblewskiemu za tak wyśmienite ich towarzystwo u nas. Dziękuje nie tylko za ich obecność ale też za klasę jaką pokazali. Bardzo żałuję ze obowiązki wykluczyły Cezarego Karpińskiego ale co się odwlecze to nie uciecze :)

Trudno opisać ile przeszkód organizacyjnych stawało mi po drodze do celu.
Ogrom pracy był taki ze przez 3 miesiące dzwoniłem do niektórych o północy w ważnych sprawach bo dnia na to brakowało.
Bywało że na telefonach spędzałem 12h dziennie. Matematyka kosztów nie pozwalała spać.
Finalnie jednak 6 miesięcy pracy i włożonego w to serca przybliżało ten historyczny zjazd z dnia na dzień a kolejne przeszkody po prosty się obchodziło. Z każdym dniem byłem coraz bliżej celu jakim było odwdzięczenie się ludziom za pracę i serce włożone w budowanie strony gdyż jeszcze nie spotkałem jakiegokolwiek forum gdzie w ten sposób właściciel odwdzięczał się tym co mu pomagali. Chciałem zrobić więc coś unikalnego. Zrobienie tego uważałem za mój obowiązek więc się nie poddawałem.

15 marca 2013r stało się.
Po wielu perypetiach, przeciwnościach losu i dzięki wielkiej pracy i wielkiemu sercu wielu ludzi autokar ruszył do Hiszpanii.

17 marca 2013r zrobiliśmy pierwsze wspólne zdjęcie :)

Wędkowanie nad Ebro
Brakuje na nim ludzi którzy przylecieli samolotem i tych co przyjechali samochodem ale to zdjęcie i tak jest kwintesencją naszej wyprawy.
Pokonaliśmy 6tyś kilometrów w pogoni za przygodą.

Nie będę opisywał całej wyprawy dziś, zwiedzania Paryża, obiadu u mnie w domu (było ciasno :)) czy drogi do Hiszpanii i pobytu na miejscu bo na to jest osobny news. Nie będę też dziękował kolejno każdemu za cegiełki dołożone do klimatu wyprawy bo to też na następny news.
Ten ma tylko pokazać co się stało i dlaczego, jak wiele wyrzeczeń ludzie ponieśli żeby się tam dostać. Dziękuje za to że byliście.
W następnym opiszę całą wyprawę z punktu widzenia organizatora a w ostatnim podsumuje wszystko łącznie z wszelkimi moimi wpadkami organizacyjnymi.

Temat na forum: Zjazd administracyjny nad Ebro - Marzec 2013


Pozdrawiam wszystkich.

CDN....

Przygotował Artur Betcher

Komentarze

 • 187
  #1 Bartek Brzozowski
  dnia 26 marca 2013 18:30
  Przyjechałem,zobaczyłem i jestem pełen podziwu za wkład i ciężką pracę jaką trzeba było włożyć, żeby wszystko "trybiło"...
  Wszyscy sprawili wrażenie szczęśliwych, zadowolonych...
  Panowie-chylę czoła !
  Pozdrawiam
 • 578
  #2 Konrad Bartosik
  dnia 29 marca 2013 11:03
  Chwała i czeœć, za takie postawy pełne wyrzeczeń i za takš integracje, oby tak dalej…)
 • 317
  #3 Jarek Kucza
  dnia 20 kwietnia 2013 10:58
  Każdy dobry uczynek zostanie wynagrodzony podwójnie, czekam na moment kiedy stanie się tak i w twoim przypadku Usmiech
 • 1
  #4 Artur Betcher
  dnia 20 kwietnia 2013 16:48
  Hahahahahahahha. grin Toś mnie rozbawił.beka Podziękowali mi już ci co pojechali tam za 400zł, 2kg kiełbasy i 2 paczki ciastek mając w tym wszystko nawet z licencją, piwem i pelletem tym że zrobili tu taką pretensjonalną chryję że aż głowy poleciały. Tyle tylko że jednak ogromna większość uszanowała to. Lepiej więc tematu wdzięczności na polskim forum nie poruszajmy Oczko

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8,323
Najnowszy użytkownik: RadekZrywka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25 marca 2024 16:00
Dziekuje Artur za odpowiedz. Smutne jest jak ten czas szybko leci Smutny

31 stycznia 2024 10:10
Od dwoch lat nie lowie bo nie mam czasu. Innych nie kupikem, te sa swietne. Kupilem w zeszlym roku dwa dodatkowe pod inna nazwa. wieksze szpule do stacji maja, 12000 model.

23 stycznia 2024 21:57
Dzien Dobry, Artur i jak po 3 latach uzytkowania spisuja sie Twoje Lurekillery? co sie w nich zuzylo? jakies luzy czy cos dostaly? czy moze wysiadly i krecisz juz z synami czyms innym? bardzo prosze o

14 listopada 2023 19:06
Chodzi o polskie znaki, bez nich jest ok, polskie wywalaja wssio.

14 listopada 2023 19:05
Forum wykrzacza siÄ™ i nawet technik nie zrobil tego jak nalezy,

16 października 2023 20:03
Artur, zrobîe̛ du̟o dla wędkarsywa sumowego w Polsce, pamiętam, i dziękuje, pozdrawiam

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

02 października 2023 22:00
Witam po 4 latach nieobecności

29 czerwca 2023 17:51
Te forum to matka wiekszosci sumiarzy w Polsce Usmiech

Archiwum shoutboksa

Urodziny!

Nasz baner

Forum Sumowe - portal sumowy
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,800,461 unikalne wizyty