Pomoc w doborze kołowrotka. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. -Napoleone Bonaparte


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Pomoc w doborze kołowrotka.

mikolaj37

Offline

Witam wszystkich sumiarzy. Jako że wolę łowić niż pisać to być może podpadnę na tym forum. Nie znam się na powitalniach, już założonych tematach, nie w tym miejscu i nie na temat. Z góry przepraszam jeśli coś nie tak. Piszę z wielką prośbą o poradę. Mam zamiar spróbować swoich sił z poważniejszym sumowaniem. Do tej pory kilka złowiłem ale raczej jako przyłów na sandacza. Ale i te nieduże dały mi taką frajdę że muszę trochę poważniej podejść do zebrania odpowiedniego sprzętu. Kupiłem wędkę na blanku Phenix 1-3oz i szukam młynka do tego kija.Chciałbym aby był to młynek mocny, wytrzymały ale też o dobrej kulturze pracy,dlatego np Slammer raczej odpada. Po przeczytaniu wielu porad skłaniam się do kupna Daiwa bg, Shimano spheros sw, ale nie odrzucam żadnych opcji. Kończąc. Moje pytanie brzmi Hahao tego tego kija i plecionki 0.23 Pawer Pro jaka może być maksymalna waga kołowrotka aby nie zabić przyjemności wędkowania. Ja nigdy nie wyszedłem w spinningu powyżej rozmiaru 4000.Daiwa 4000 waży 405g a Spheros 5000 waży 460g.Czy waga ok 500g nie spowoduje uschnięcia ręki?Proszę o poradę ew inne propozycje. Cena na początek max 800zeta.Zapomniałem napisać blank M1 odługości 243 cm a ryby raczej max do 1.5 m. O większych raczej nie słyszałem na moim łowisku,ale kto wie. Dziękuje i czekam na odpowiedź i zbesztanie mnie za wprowadzony chaos.Ps. Najchętniej chciałbym coś z Shimano bo uważam że kultura pracy, komfort łowienia i precyzyjny hamulec to na Shimano się nigdy nie zawiodę. Pewnie mocniejsze są inne ale np. Penn Slammer czy Battle to uważam że ok.ale tylko do stacjonarki.
 

Artur Betcher

Offline

Shimano Technium 5000Fb waży 300gr z hakiem i jest to waga idealna. Na przekór tym którzy mówią że to nie kołowrotek na suma - moje złowiły kilkaset sumów i to wiele naprawdę ślicznych. Nie założył bym kołowrotka 500gr do spinningu, co najwyżej do trollingu gdzie sam będę chyba kupował do tego Lurekiller Saltist.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mikolaj37

Offline

Tak tylko czy jeszcze można gdzieś to kupić?
 

Artur Betcher

Offline

Może gdzieś z odzysku pójdzie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

malyms

Offline

Dzien Dobry, Artur i jak po 3 latach uzytkowania spisuja sie Twoje Lurekillery? co sie w nich zuzylo? jakies luzy czy cos dostaly? czy moze wysiadly i krecisz juz z synami czyms innym? bardzo prosze o odpowiedz

Pozdrawiam
 

Artur Betcher

Offline

Hej. Nie, dwa zajezdzielem ale na potwornie cięşkich warunkach a reszta chodzi i dokupilem. Dla mnie sa caly czas nr1 ale dokupilem je pod inna nazwa w rozmiarze 12000
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witam wszystkich. Prosze o pomoc Powitalnia sumowa ;) 5 21 sierpnia 2018 08:34
Prosze o pomoc Łowiska sumowe 2 10 lipca 2018 06:07
HDS gen 3 Potrzebna pomoc! Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 20 kwietnia 2018 18:31
Dobór kołowrotka do wędziska Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 7 24 stycznia 2018 02:48
Kupię cześci do kołowrotka Unicat vs7000i Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 21 stycznia 2018 14:35
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,292,905 unikalne wizyty