Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

''Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody - resztę po prostu roztrwoniłem.'' John Best


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska spinningowe na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :)

marko77

Offline

Witam, mam dylemat chodzi o wybór spiningu na wąsacza, wędkować będę z brzegu, mam dwie wędki na "oku "

1. Wędka Dam Effzett Optimus SPIN H 2,70m 50-75g
opinie na temat tych wędek znalazłem na YouTube na kanale plecionapl . Pierwsza wędka jest bardziej uniwersalna co daje możliwość łowienia też innych drapieżników ale czy jestem wstanie wyjąć na tego kija suma 40kg ?

2. EFFZETT OPTIMUS II HUCHEN H 2.70m 60-120g

Druga wędka jest na głowacice ale autor materiału wypowiada się że ma duże wzięcie u sumiarzy ze względu na małą wagę a dużą wytrzymałość, zastanawia mnie też praca tej wędki, czy nie będzie za sztywna, do tego zestawu chcę zakupić kołowrotek penn slammer460 lub jak ktoś mnie przekona to mikado amok5512 .

Jeśli macie jakieś inne propozycje zestawów na spining do 600-700 zł to czekam na propozycje może się zdecyduje na inny zestaw :)
 

BartoszC

Offline

Siema,

Tutaj właśnie trzeba wyważyć kompromis pomiędzy skutecznością, sztywnością a przyjemnością z holu.
Pierwszą wędkę można faktycznie traktować jako bardziej uniwersalną, suma 40kg tym wyjmiesz fajnym holem ale gorzej z zacięciem dużych sztuk - coś za coś. Ja bym szedł va bank - lepiej wyciągnąć 200cm+ na sztywniejszy zestaw (z brzegu sztywność wskazana!) niż nie zaciąć wcale....

Jak masz taki budżet to zastanów się nad 2 wędkami za połowę ceny.

Druga wędka do 120g nie jest za sztywna, spokojnie cw do 150-200g można brać.
Slammer stary model ma słabą kulturę pracy a ten amok fajnie wygląda ale kolega używał i nie poleca go.
Brałbym slammera nowego albo SSV starego.

Porównaj też wagi wędek a zwłaszcza kołowrotków bo trochę się tym macha.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki kwok? Kwok czyli jak zwabic suma 6 17 marca 2020 22:18
Proszę o opinie Mikado Cat Territory 2+1 Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 2 20 listopada 2018 23:26
Jaki przypon na suma (wasze patenty) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 24 12 listopada 2018 09:03
Jakie wędzisko wybrać ??? Wędziska spinningowe na suma 6 18 sierpnia 2018 09:53
jaki multiplikator na suma Łowienie sumów na grunt 3 31 maja 2018 10:13
Wygenerowano w sekund: 1.71
51,483,659 unikalne wizyty