Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Serce ma swoje racje, których rozum nie zna. -Blaise Pascal


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł

Artur Betcher

Offline

Wędka na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł

Kolejny temat z cyklu "Dla początkującego" który będzie starał się pokazać nowym tego adeptom że łowienie sumów nie musi być drogie.
Gdziekolwiek nie wejdziemy na jakiekolwiek forum z zapytaniem o wędzisko na suma na 90% usłyszymy że tylko Sanger i tylko Black Cat co jest wierutną bzdurą. Co prawda sam osobiście jestem nieźle uzbrojony w Sangera a i Black Cata mam w planach bo obie te marki są naprawdę dobrej jakości i to specjalnie pod suma stworzone ale ich ceny często i gęsto przekraczają 500zł za szt co początkującemu poszukiwaczowi suma jest całkowicie zbędne. Jak już nie raz wspomniałem gusta się zmieniają i nie chcę nikogo tu zniechęcać ale prawda jest taka że wielu z braku czasu jak również z braku efektów rezygnuje z łowienia sumów a drogie wędki po krótkim okresie użytkowania trzeba odsprzedać za bezcen lub wstawić bezużyteczne w kąt bo ich moc nie jest zazwyczaj dostosowana do połowu innych ryb.
Tutaj z pomocą przychodzą karpiówki i spody karpiowe które świetnie nadają się dla początkującego sumiarza jako kij do połowu a w przypadku rezygnacji z tego hobby nadają się świetnie do zasiadek karpiowych jak i ciężkiego gruntowania.
Niejednokrotnie sam na karpiówki 3.0 i 3.5lbs wyciągałem sumy powyżej 40kg ładnie to dokumentując filmami które można znaleźć na YT min.

tu
YouTube Video


lub tu
YouTube Video


W tym temacie zatem postaramy się zaprezentować jak najwięcej alternatyw dla początkującego łowcy sumów i będziemy tu prezentować różne kije na suma które możemy wykorzystać z powodzeniem do zasiadek stacjonarnych a które to nie zrujnują naszego budżetu domowego.
Będą to i karpiówki i spody ale tez jak najwięcej tańszych kijaszków sumowych lub morskich a cechować je będzie jakość pozwalająca spokojnie wyholować nasz rekord i cena nie przekraczająca 200zł za kij. Oczywiście mam nadzieję ze jak najwięcej będzie takich kiji na suma których cena nie przekroczy 150zł a liczę też na sprawdzone kije poniżej 100zł.

Po pierwsze w tym temacie obowiązuje zakaz podawania linków gdyż temat nie ma być reklamą dla jakiegoś sklepu.
Po drugie każdy kij sumowy musi mieć opis i parametry oraz obowiązkowo zdjęcie (jak ktoś nie umie wstawić, to na pewno pomożemy)
Po trzecie obowiązkowo proszę podać średnią cenę rynkową a nie wynik jakiejś promocji.
Każdy kij sumowy spełniający wymagania przeniesiony zostanie do posta głównego.


1 Na początek zacznę od Polskiego akcentu jakim jest: Wędka Mikado MLT Heavy Catfish 80-400g w długościach 300 i 330cm i cenie 112 do 122zł

Wędkę te można zamówić w Hurtowni Mikado czyli Eldorado http://www.eldora...

Osobiście nie znam tej wędki ale jej parametry i renoma producenta ( tu z czystym sercem można polecić zarówno karpiówki jak i feedery) nie pozostawiają złudzeń że jest to kij odpowiedni dla początkującego sumiarza.

Zdjęcie:

www.forumsumowe.pl/images/z_mikado_mlt_heavy.jpg

Opis:

Super mocne wędziska do polowania na duże ryby, doskonałe do polowań na okazy w słonej i słodkiej wodzie. Znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie od wędzisk wymaga się nieprzeciętnej wytrzymałości niezbędnej do walki z okazową rybą. Do budowy wędzisk MLT Heavy Cat Fish użyliśmy mięsistych blanków o wzmacnianych ścianach, które bez uszczerbku dla swojej struktury mogą przenosić duże obciążenia. Są to wędziska na których przy zastosowaniu wystarczająco mocnej linki metrowego dorsza zatrzymujemy w miejscu i sukcesywnie windujemy ku powierzchni wody bez potrzeby oddawania plecionki z kołowrotka. Trwałe przelotki klasy sic na podwójnych stopkach, długa wygodna rękojeść z uchwytem do montażu w pasie biodrowym oraz precyzyjny uchwyt kołowrotka pretendują ten kij na hitu sezonu morskiego roku 2010.

Parametry:


Długość (cm): 3,00 m
Masa (g): 357 g
Ciężar wyrzutowy (g): 80-400 g
Ilość sekcji: 2
Długość transportowa (cm): 158 cm
Cena 112zł

Długość (cm): 3,30 m
Masa (g): 470 g
Ciężar wyrzutowy (g): 80-400 g
Ilość sekcji: 2
Długość transportowa (cm): 172 cm
Cena 122złMikado Cat Fish 300cm, CW: do 300g

www.forumsumowe.pl/images/l_mikado_cat_fish_300cm.jpg


Sprawdzone przez Mateusza z forum, wyholował nim już kilka sumów w przedziale 175-200cm (30-44kg), które nie zrobiły na kiju większego wrażenia. W kiju drzemie moc wystarczająca do holowania sumów powyżej 200cm i 50kg, a praca wędziska zapewni odpowiednią amortyzację podczas walki.
Ponadto widziałem test tego Cat Fisha z obciążeniem 10kg, oczywiście kijek test przeszedł pomyślnie. Świetna relacja jakości do ceny.

Opis:
Niezwykle mocne kije morskie, doskonale sprawdzają się przy połowie wielkich sumów na rzekach i zbiornikach zaporowych.
Bardzo mocna i sztywna wędka sumowo-dorszowa wykonana z włókna węglowego, uzbrojona w przelotki SiC. Przeznaczona do morskich połowów na pilkery oraz do najcięższych metod gruntowych.

Parametry:
Długość (cm) - 300 cm
Długość transportowa (cm) - 155 cm
Ilość sekcji - 2
Ciężar wyrzutowy (g) - do 300 g
Masa (g) - 740 g

Cena - 105 zł
Tematy powiązane:

Dla początkującego do 200zł

Przestroga dla początkującego sumiarza ? http://www.forums...ead_id=490
Spinning na suma dla początkującego. http://www.forums...ead_id=714
Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego. http://www.forums...ead_id=715
Wędka na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego http://www.forums...ead_id=716
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego. http://www.forums...ead_id=721

Półka cenowa od 200 do 500zł

Spinning (wędka) na suma od 200 do 500zł. http://www.forums...ead_id=858
Kołowrotek na suma do spinningu od 250 do 500zł http://www.forums...ead_id=859
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł http://www.forums...ead_id=862
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego od 200 do 500zł http://www.forums...ead_id=860

Liczę na pomoc Was wszystkich tak żeby ten temat stał się naprawdę przydatny dla każdego początkującego sumiarza.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Liczę na pomoc w temacie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz Karlinski

Offline

Jeśli mowa o wędkowaniu z brzegu to potrzebne nam będzie wędzisko ja polecam nie drogie a solidne jest to Cormoran Bull Fighter 3m 100-300g Występuje jeszcze w długości 3,20 o gramaturze od 100 do 300gr.

www.forumsumowe.pl/images/z_cormoran_bull_fighter.jpg

Jedną z zalet tego wędziska jest POWERBLANK- Konstrukcja nie do złamania! a diabeł tkwi w szczegółach a tu tym szczegółem jest szczytowa część wędki wykonana jest praktycznie z jednego odcinka maty węglowej. Im bliżej końca tym mata jest bardziej zrolowana, aż stopniowo przechodzi w pełny szpic. Całość wzmocniona jest warstwą włókna szklanego. Rezultatem tego jest sprężysta, mocna wędka o czułej szczytówce, doskonale przenosząca nawet najdelikatniejsze brania, jednak niezwykle odporna na największe nawet obciążenia. Dolnik jest pokryty korkiem dość dobrej jakości a sam dół wędki jest zakończony gumową stopką, mocowanie kołowrotka jest solidnie osadzone lecz naprawdę duże kołowrotki o dość dużej stopce mogą mieć problemy z ich zamocowaniem za to powyżej uchwytu na kołowrotek jest pianka która jest dobrze odmierzona dla osób średniego wzrostu i niezbyt długich rękach bo po prostu można swobodnie za nią trzymać. Waga całej wędki to : 480g, Długość: 3m, Długość transportowa: 155cm, Liczba składów: 2, Liczba przelotek :12szt z czego 10szt. część szczytowa a 2szt. w części dolnej co do przelotek są dobrej jakości i mocowanie niema nic sobie do zarzucenia. Akcja wędki to pełna parabola i w brew pozorom poprzez swą gramaturze wyrzutu nie jest pałowaty a wręcz przeciwnie ładnie się poddaje moim zdaniem jest to wędka naprawdę nie do złamania jeśli się ją eksploatuje tak jak powinno wędka w przedziale cenowym od 150zł do 200zł jest warta tych pieniędzy i użytkownicy będą na pewno z niej zadowoleni. Ma podobno wadę a jest nią wklejony spigot który się po prostu odkleja ja swoja użytkuje dwa lata i nie mam z nim problemów. A jak już jesteśmy przy spigocie, to producent zadbał o wycierający się spigot i zrobili go dłuższego który na skutek eksploatacji będzie się wycierał i zwykły dopasowany do samego końca byłby po jakimś czasie do wymiany, a ten po prostu z biegiem czasu będzie się dalej osadzał i moim zdaniem jest to też super rozwiązanie które tworzy wędkę ponadczasową.
 

Artur Betcher

Offline

Wędzisko Cormorana dodane.
Zapraszam oczywiście nie tylko do poszukiwań ale i dyskusji w tematach o sprzęcie dla początkującego.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

fedors

Offline

Robinson Power Stick

Występuje w wersjach 2,4m; 2,7m; 3,0m. W rękach miałem 2,7m oraz 3,0m. Ta pierwsza jest bardzo sztywna i ma raczej szybką akcję. Nie jest to piękna wędka, ale przecież nie oto chodzi. Myślę, że warta rozważenia w czasie pierwszych sumowych zakupów. Wersja 3,0m jest już bardziej wiotka, mimo wszystko także może się sprawdzić.

www.forumsumowe.pl/images/z_robinson_power_stick.jpg

Opis wersji 2,7m 200g-600g:
Budowa Power Sticków zbliżona jest do konstrukcji legendarnej amerykańskiej serii Ugly Stick najmocniejszych i najbardziej niezawodnych wędzisk. Specjalna konstrukcja wędziska cechuje się ogromną wytrzymałością, także dzięki przejściu rurkowego węglowego blanku w pełną szklaną końcówkę szczytówki oraz wielką czułość
Model Power Stick Hi-Flex posiada blank kompozytowy. Wędziska Power Stick przeznaczone są do łowienia wielkich drapieżników metodą spinningową i trollingową na rzekach, jeziorach i na morzu, mogą służyć też jako doskonałe gruntówki do łowienia wielkich okazów sumów, tołpyg i amurów.

Dane:
Długość : 270 cm
Ilość sekcji : 2
Długość transportowa : 142 cm
Ciężar wyrzutu : 200 - 600 g
Sprzedający w sklepie zapewniał mnie, że już przeciągali auto osobowe tą wędką w ramach testuUsmiech.
Wiem , że ktoś na forum kupił taką wędkę, ale nie pamiętam już kto.

Wersja 3,0m ma masę wyrzutu do 350g.

Cena: 2,7m - około 110zł
3,0m - około 130zł

Producent nie podaje wagi wędki, z tego co pamiętam to "ciężka nie była Usmiech"
 

Artur Betcher

Offline

Nie ten temat ale zaraz przeniesiemy, oczywiście bez wagi wędki nie dodamy do posta głównego.

Dzięki tez za starania, zawsze to kroczek w dobrą stronę, na forum mamy sobie pomagać.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Przypominam wszystkich ze wspólnie możemy zbudować te tematy i zachęcam do pomocy przy tworzeniu zestawień.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz Karlinski

Offline

Jeśli mowa o wędce Robinson Power Stick mogę się wypowiedzieć o 3m 100-250g bo taką posiadam, wykonanie wędki niema nic sobie do zarzucenia jak za takie pieniądze, ja za swoja w Warszawie w Centrum Wędkarstwa zapłaciłem 120zł w 2010r, rękojeść jest dobrze rozłożona, dolnik w sam raz nie za długi i nie za krótki, akcja wędeczki to pełna parabola budowa zbliżona do bull fightera szczytówka też przechodzi w pełne szkło, jest to dość miękka wędka i moim zdaniem doskonale nadaje się do połowu na boje mogę ją polecać.
 

gregorio

Offline

Odnośnie Cormoran Bull Fighter: sam jestem jego posiadaczem i uważam, że nadaje się raczej tylko do wywózki. Zakładałem do niego ołów 200g + duży kawał wątroby i próbowałem wyrzucać: zestaw leci tylko kilkanaście metrów. "Kij od szczotki" to właściwe określenie dla niego. Co do jego wytrzymałości na przeciążenia: sam nie miałem okazji sprawdzić (kilka kijanek tylko), ale na forach niemieckich nie jest zbyt popularny, za to krytykowany za łamliwość tuż przy dolniku. Pod korkiem ponoć jest (była być może w starszych modelach) montowana metalowa tuleja i kij łamał się właśnie tam, gdzie ta tuleja się kończyła. Żeby nikt nie pomyślał, iż robię jakąś antyreklamę dwa cytaty z niemieckiego forum :
"archie01
Hallo zusammen
Wenn ihr Euch mal in den "Spezialisten - Foren " umseht werdet Ihr immer wieder die Warnung vor dieser Rute finden - von keiner Sorte sind so viele gebrochen , wie von der Bull Fighter.
Es sind hier schon viele andere , ausnahmslos bessere genannt worden....."
"robdasilva
21.07.2009, 18:34
Hallo,
ich würde keine Bull Fighter empfehlen. Hab am Po schon welche brechen gesehen."
 

Lukasz Karlinski

Offline

Powiem tak - wędkę złamiesz każdą, bo nie ma niezniszczalnych. Ja i mój kolega używamy tych wędek i jesteśmy z nich zadowoleni. Wątrobą, to raczej z żadnej wędki nie zarzucisz imponujących odległości, ale powiem ci taką ciekawostkę. Mój kolega po założeniu strzałówki i dowiązaniu plomby 250g machnął tym kijkiem naprawdę sporo, podejrzewam ze niedużo brakło do 100 i to było jak twierdził bez zbytniego przykładania się, bo jak strzałówka wychodziła to na przelotkach było tylko słychać okropny dźwięk przelatującego łączenia z linką główną i powstała obawa o przelotki. A poza tym, im większy gabaryt przynęty czy bardziej delikatna, to wiadomo, że nie zarzucisz daleko, bo sie rozpadnie (KARPIARZE wiedzą o tym najlepiej). A do dalekich rzutów to są plażówki lub niektóre karpiówki a zwłaszcza te z akcją szczytową.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.79
50,488,340 unikalne wizyty