Który kijek polecacie i dlaczego | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Wariat to ten co stracil wszystko oprócz rozumu


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ MINI DZIAŁ KARPIOWY / Karpiowe forum ogólne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Który kijek polecacie i dlaczego

AP1982

Offline

Drodzy koledzy. Wędkuję z brzegu na odległość 100 metrów +/- jak i bliżej brzegu... Karpie i amury nieżadko przekraczają 20kg. Parabolik czy semi lub akcja szczytowa nie ma znaczenia. Nie chcę kija od szczotki.... Usmiech Co polecacie z wymienionych kijków i dlaczego?
Oto propozycje:
ProLogic C1 13ft 3,5lb - cena 234 zlotych £37.95
Nash H-Gun 12ft 3,5lb - cena 335 zlotych £59.95
Sonik SKS 13ft 3.5lb - cena 400 zlotych £64.95
Yad Yorkshire 13ft 3,25lb - cena 461 zlotych - ten kijek mnie interesuje najbardziej Usmiech
Dragon mystery camou carp 13ft 3lb - cena 245 zlotych
 

Lukasz Reczek

Offline

Witam ja może nie fachowiec od łowienia karpi ale coś tam się wyciągnęło już.Mam karpiówki daiwa black window prologic c1 i robinson tritum czy jakoś tak.Co prawda wszystkie 3lb nie takie jak Ty potrzebujesz, ale z tych które znam najbardziej moge polecić prologica mój ma akcje parabol mi odpowiada.Ja osobiście szczerze polecam super kij dobrze wykonany i tez nie kosztuje majatkuOkok
Łukasz Reczek
 

Piotr Traba

Offline

Sam się zastanawiałem na C1 tyle tylko że w wersji 12ft i 3,5 lb -fajny kijek ale z tego co mówił mi gość z serwisu prologica to nie poleca zakładania większego obciążenia jak 90g przy pełnym wymachu bo jest zbudowany na cienkim blanku - ile w tym prawdy nie wiem. Ja kupiłem Tandema Phantoma XT 12ft 3,5 lb - mega fajne kijki.

Powyższe kije miałeś w rękach czy szukałeś po parametrach? Czym się kierujesz?
 

AP1982

Offline

Piotrku, możesz proszę napisać coś więcej o Phantoma XT 12ft 3,5 lb i czy jest tylko w wersji 12ft?
 

AP1982

Offline

Do tematu dodam jeszcze wędzisko DELPHIN ETNA CARP limited cork edition 3.6 3lb.
 

Piotr Traba

Offline

Jak najbardziej jest jeszcze wersja 13ft Usmiech zależy kto czego szuka Usmiech ja chciałem krótszą wersję.
 

Lukaszf

Offline

Witam
Ja posiadam Prologici C1 12ft 3lbs, są to kije dość miękkie, hol to czysta przyjemność, akcja typowo paraboliczna.
Rzucam nimi z ciężarkami 80-90g plus pva i jak na razie żaden kij nie uległ uszkodzeniu. Z pva i takim ciężarkiem udaje mi się posłać zestaw na ok 60-70 metrów.
Jednak jeżeli chcesz posyłać zestawy na odległości ok 100m to raczej polecał bym Ci 13ft 3.5lbs.
Kij 3.5 lbs wyposażony jest w pierwszą przelotkę 50mm co ułatwi dalekie rzuty.
W tej kategorii cenowej jest to świetny kij, ładnie wykonany na cienkim blanku.
Pozdrawiam
 

Piotr Traba

Offline

Lukasz Fabis napisał(a):

Witam
Ja posiadam Prologici C1 12ft 3lbs, są to kije dość miękkie, hol to czysta przyjemność, akcja typowo paraboliczna.
Rzucam nimi z ciężarkami 80-90g plus pva i jak na razie żaden kij nie uległ uszkodzeniu. Z pva i takim ciężarkiem udaje mi się posłać zestaw na ok 60-70 metrów.
Jednak jeżeli chcesz posyłać zestawy na odległości ok 100m to raczej polecał bym Ci 13ft 3.5lbs.
Kij 3.5 lbs wyposażony jest w pierwszą przelotkę 50mm co ułatwi dalekie rzuty.
W tej kategorii cenowej jest to świetny kij, ładnie wykonany na cienkim blanku.
Pozdrawiam


Jak zmieniałem karpiówki sam interesowałem się C1 - tyle tylko że w wersji 12ft 3,5LBS. Jako że nie mogłem znaleźć za dużo informacji na ich temat zadzwoniłem do serwisu Prologic'a w PL. Serwisant był dość rozgadany powiedział mi że te kije nie nadają się zbytnio do dalekich rzutów ciężkimi zestawami bo są zbudowane na cienkim blanku i są dość delikatne - polecał mi w zamian C2 ale to już niestety inna półka cenowa. Jako że często łowie na odrze używając dużych ciężarków z Prologica zrezygnowałem Usmiech
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Który kijek ? Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 4 23 maja 2019 11:19
kijek do spinningu Powitalnia sumowa ;) 1 27 stycznia 2018 11:44
Kijek do 400zl Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 4 25 stycznia 2018 13:18
Który pokrowiec wybrac Maty Pokrowce Namioty i sprzęt biwakowy na wyprawy 42 15 listopada 2017 21:47
Inni łowią a ja nie Dlaczego? Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 7 24 lipca 2017 14:28
Wygenerowano w sekund: 1.54
51,459,030 unikalne wizyty