Nowe Galerie - zasady dodawania zdjęć do Galerii | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Regulaminy portalu Sumowego
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nowe Galerie - zasady dodawania zdjęć do Galerii

Artur Betcher

Offline

Jak już niektórzy zauważyli mamy nowe galerie więc pokrótce opisze zasady nimi rządzące. Będą one modyfikowane z czasem tak żeby wszystko grało jak należy.
W regulaminie strony doszedł punkt 20 który mówi o dodawaniu zdjęć na stronę. Napisany na szybko i jeszcze parę punktów dojdzie żeby było klarownie.
Treść punktu 20:

20. Każdy użytkownik serwisu dodający zdjęcia do galerii zobowiązany jest do przestrzegania ustawy o prawach autorskich i zdjęcia muszą być wykonane przez niego samego lub musi on posiadać zgodę autora na bezterminową publikację dodawanych zdjęć na łamach serwisu www.forumsumowe.pl. Jednocześnie użytkownik zgadza się na bezterminową publikację tych zdjęć na łamach naszego serwisu.

Wiadomo że niektóre zdjęcia robimy sami a niektóre kiedy to holujemy rybę lub w innych sytuacjach robią nam nasi bliscy czy znajomi a nawet przypadkowi przechodnie. Proszę więc o dodawanie zdjęć tylko takich które nie są chronione prawami autorskimi lub takich na które mamy bezterminową zgodę na ich publikacje.

Proszę o dodawanie zdjęć estetycznych, nie łamiących norm i dobrego smaku.
Proszę też o dodawanie zdjęć efektownych w miarę możliwości żeby galeria była po prostu ładna.
Proszę nie dodawać zdjęć o niestandardowych rozmiarach gdyż w przypadku kiedy za jakiś czas zacznie nam brakować miejsca na dysku takie zdjęcia o ile w ogóle je dodamy będziemy usuwać w pierwszej kolejności. Preferowana rozdzielczość dodawanych zdjęć to 800x600.

Nazwa zdjęcia musi być związana z tym co ono przedstawia a w przypadków ryb dodatkowo wymiar lub wagę.

Teraz kilka słów dotyczących poszczególnych galerii.

1. Nasze rekordy
Tego nie muszę już opisywać bo posiadają one jako najbardziej prestiżowa galeria osobny temat ale dla przypomnienia:

Każdy użytkownik ma prawo do 5 zdjęć w tej galerii i proszę się nie sugerować tym że zaraz sum musi mieć 2 metry. Jak czyjeś rekordy oscylują w granicach metra to też dodamy bo każdego swój własny rekord cieszy.

Nazwę zdjęcia najlepiej zmienić i dać w niej długość i wagę bez spacji i znaków polskich np. 123cm12kg

Zdjęcia dodajemy za pomocą opcji "Dodaj zdjęcie" w Nawigacji po lewej stronie.

W tytule proszę wpisać nick długość i wagę już ze spacjami przykład " Aseel 199cm 56kg"
W opisie ma być łowisko miesiąc i rok połowu przykład " Wisła czerwiec 2008"

Mam nadzieję że zgłosicie jak najwięcej zdjęć Usmiech

2. Rękodzieło wędkarskie
To galeria przeznaczona tylko i wyłącznie do rękodzielników posiadających prezentacje na naszej stronie.

3. Galeria ogólna o sumach.
W tej galerii umieszczamy zdjęcia tylko i wyłącznie bezpośrednio związane z sumami. Moje zdjęcia na których nie ma tam suma zostaną usunięte jak dojdzie choć kilka zdjęć. Zasada jest prosta, jeden sum jedno zdjęcie i musi być ono inne niż to które daliśmy do galerii Nasze Rekordy. Może być to ten sam sum co w Naszych Rekordach ale musi być inne ujęcie. Nie limitujemy ilości zdjęć na użytkownika w tej galerii co oznacza że jeśli złapie on w 2011r 46szt suma to może on dodać tam tyle zdjęć. Ważne żeby były to ujęcia efektowne a nie sum jak kłoda upaprany zielskiem lub rzucony na piach(zdjęcia efektowne widać na przykładzie zdjęć Eni gdzie sumy nie są kolosami ale zdjęcia i tak są piękne).
Przykładne zdjęcie mamy już na okładce tej galerii i zdjęcia z wypuszczania są mile widziane choć inne na których się sum znajduje też mile widziane. Zdjęć o kiepskiej jakości nie będziemy przyjmować.

4. Widoki znad wody.
To powinna być najefektowniejsza z naszych galerii bo tu naprawdę idzie się popisać. Wszelkie krajobrazy z naszych miejscówek, pejzaże i inne cuda przyrody sfotografowane podczas naszych zmagań nad wodą mile widziane. W tej galerii również będziemy bardzo zwracać uwagę na piękno zdjęć i nie każde zostanie dodane a tylko te najbardziej estetyczne i tylko w nienagannej jakości. Nie muszę nikomu chyba przypominać że zdjęcia muszą być wyłącznie naszego autorstwa. Nie ma jak na razie limitu zdjęć na użytkownika.

5. Zdjęcia z holu.
Ta galeria nie wymaga objaśnień, tylko zdjęcia zrobione podczas holu suma i starać się wybierać zdjęcia o bardzo dobrej jakości i efektowne.

6. Inne rekordowe ryby drapieżne.
To jest forum sumowe i dlatego do tej galerii będą dodawane zdjęcia tylko rekordowych ryb. Jak dla mnie szczupak powinien zaczynać się od 100cm ale to akurat musimy wybrać wspólnie dla każdego gatunku więc czekam na propozycje wymiarów. Jedna osoba może dodać 10 okazów każdego gatunku(miało być 5 ale przy tych normach będzie ciężko o jakąkolwiek). Gatunki które dopuszczamy również musimy wybrać razem.

Dopuszczane ryby i ich minimalne wymiary:
Szczupak - 100cm
Sandacz - 80cm
Okoń - 40cm
Boleń - 70cm
Głowacica - 80cm
Bass - 45cm
Łosoś - 85cm


7. Sprzęt sumowy.
Problematyczna będzie ta galeria ale damy radę. Dodajemy do niej tylko zdjęcia naszego sprzętu na suma ale muszą to być ujęcia efektowne. Nie chodzi o sfotografowanie kołowrotka na dywanie czy na stole a o jego piękne ujęcie. Nie jest nawet ważne czy ktokolwiek rozpozna jaki to kołowrotek czy jaka wędka lub stojak a to że będzie to zdjęcie nietypowe i ładne. W nazwie i tak obowiązkowo trzeba podać co ono przedstawia. Nawet nie chce słyszeć że ktoś wstawił zdjęcie ściągnięte z katalogu, to muszą być nasze prace.

8. Makro.
Tak jak w widokach z nad wody mają to być zdjęcia niezwykle estetyczne o bardzo dobrej jakości. Kto nie wie co to makro niech obejrzy zdjęcia które już są w galerii. Również dodajemy zdjęcia tylko naszego autorstwa.

9. Nasze pociechy nad wodą.
Tu jedyne ograniczenia to fakt że muszą być na nich nasze dzieci na rybach i na zdjęciach musi być to widać. Zdjęć z piaskownicy nie przyjmujemy ani takich gdzie nie widać ani wody ani niczego związanego z wędkarstwem. Jeśli dodajemy zdjęcia z naszymi pociechami z rybą to jedna ryba jedno zdjęcie a nie całą sesję zdjęciową naszych dzieciaków np. z sumem bo sam mam tego tyle że zapchałbym serwer.

Na koniec muszę powiedzieć że mamy ograniczoną pojemność na dysku i jeśli zacznie się kiedyś kończyć to albo pomyślimy o wynajęciu większego serwera albo wprowadzi się limity na poszczególne kategorie.


Czekamy na uwagi i sugestie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Doszła do tego galeria Rękodzieło wędkarskie i jest ona przeznaczona tylko dla tych co posiadają prezentacje na naszej stronie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

A tak ogólnie to Niedżwiecki i Mifcio zdjęcia pododawali jak trzeba a reszta tak dopominała się nowych galerii a teraz puste stoją tylko z moimi, Niedźwieckiego i Miłka zdjęciami Smutny
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mariusz Maksymow

Offline

Avallone napisał(a):
A tak ogólnie to Niedżwiecki i Mifcio zdjęcia pododawali jak trzeba a reszta tak dopominała się nowych galerii a teraz puste stoją tylko z moimi, Niedźwieckiego i Miłka zdjęciami Smutny


Zawyżyłeś poprzeczkę tak że tylko oni zdołali ja przeskoczyć Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Nieprawda, szczupak 100cm to nie rzadkość a mamy razem 8 galerii dla wszystkich a tylko jedną tylko dla rękodzielników.
Co do jakości zdjęć też nie widzę problemu bo nawet ja mam syfiasty aparat i jakoś tam pstryka a przecież chcemy żeby galerie były naszą wizytówką i były ładne.
Nie ma tak naprawdę wysokich poprzeczek i nawet w innych naszych rekordowych drapieżnikach dla wielu to nie problem.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Dostałem sygnał że macie problemy z wsadzaniem zdjęć do galerii więc kilka informacji.
Zdjęcie musi być maksymalnie o wymiarach 800x600 a zdjęcia stojące 450x600 Najważniejsze w stojących jest to 600 bo to wysokość zdjęcia.
Nazwa zdjęcia u Was na komputerze przed wysłaniem musi być zmieniona na taka żeby nie zawierał polskich znaków np: sum, kolowrotek zdjeciesuma lub rakjedzacysliwki Oczko Nie może być w niej odstępu i znaków zapytania i innych nie alfanumerycznych, tylko literki i cyfry i wystarczy że chcąc wysłać 10 zdjęć ponumerujemy je od 1 do 1o bo dopiero w formularzu wysyłania piszemy jak zdjęcie się ma nazywać.
Pozdrawiam
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mifek

Offline

Avallone napisał(a):
A tak ogólnie to Niedżwiecki i Mifcio zdjęcia pododawali jak trzeba a reszta tak dopominała się nowych galerii a teraz puste stoją tylko z moimi, Niedźwieckiego i Miłka zdjęciami SmutnyArtur przyznaj się, że nie możesz już na nas patrzeć Usmiech pfft
 

Artur Betcher

Offline

Nie o to chodzi grin Chodzi o to że galerie są już a ci co najgłośniej o nie wołali na samym początku śpią Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Przybyło nam trochę ładnych zdjęć, nie jest źle choć mogło by być więcej. Z czasem na pewno będzie ich sporo i będą one tak jak teraz tylko treściwe. Cieszę się tez że nie po fotografowaliście pudełek od kołowrotków beka i że zdjęcia dodawane przez was są po prostu ładne Usmiech
Za wszystkie dziękuje Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janusz Michalak

Offline

Artur ja co jakiś czas mogę wrzucać tu stare zdjęcia.Pewnie tobie też ich nie brakuje ale na pewno nasze twarze by się znudziły i zamiast zachęcać odstraszały by
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nowe nabytki na suma Spinning, Trolling za sumem 1 29 marca 2017 18:30
Hosting zdjęć wędkarskich Sprawy organizacyjne 78 18 marca 2017 23:37
Nowe kołowrotki Shimano Technium FB 5000!! Sprzedam sprzęt wędkarski 1 16 sierpnia 2016 10:30
Nowe 2 szt. Kołowrotek Spro PowerDrive 870, Sprzedam sprzęt wędkarski 2 20 marca 2016 11:54
Nowe wędzisko Sanger Uni Cat Destroyer 2 150-420g 3.00m 5 lat gwarancji ! Sprzedam sprzęt wędkarski 5 24 maja 2015 11:50
Wygenerowano w sekund: 1.67
52,189,949 unikalne wizyty