Wędkowanie w Barcelonie - kwestie formalne | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Minister nie powinien żalić się na gazety. Nie powinien ich nawet czytać. Powinien je pisać. Autor: Charles De Gaulle


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Poradniki wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Wędkowanie w Barcelonie - kwestie formalne

Waldemar Kowalski

Offline

Wybieram się w tym roku już po raz trzeci do Barcelony na wakacje. I tym razem chciałbym chociaż odrobinę powędkować. W trakcie spacerów brzegiem morza śródziemnego, często spotykałem wędkarzy, ale niestety żaden z nich nie mówił po angielsku, więc kończyło się zawsze na prostych zwrotach grzecznościowych i uśmiechach.
Nie chodzi mi o jakieś wielkie wędkowanie - ot chciałbym sobie po prostu kilka godzin przed zachodem słońca wyrzucić z nabrzeża robaczka na grunt i być może złowić coś czego u nas nie ma. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć jak wygląda sprawa pozwoleń dla cudzoziemców. Cokolwiek znajdę to od razu jest przekierowanie na strony po hiszpańsku no i niestety dla mnie koniec czytania Usmiech
Wiem, że forumowicze mają opanowane głownie Ebro, ale może ktoś coś wie, i pomoże.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

Waldemar Kowalski

Offline

Pozwolę sobie odświeżyć, bo może ktoś się jednak orientuje, a nie zauważył wątku.
 

Andrzej Kossakowski

Offline

Witaj,

myślę, że nie urażę tu nikogo jak podam Ci link do forum turystycznego dotyczącego Hiszpanii. Jest tam wiele osób, które znają różne tematy a część z użytkowników mieszka w Hiszpanii.. Wrzuć tam też to pytanie a niewykluczone, że dostaniesz odpowiedz. Ja tam dostałem kilka odpowiedzi na nurtujące mnie pytania...

hiszpania-online.com/phpBB2/index.php?sid=2eb41e1d3007721892d0f67a3f83d064

mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam
 

Waldemar Kowalski

Offline

Dzięki! Usmiech
 

mitek

Offline

sprawa wyglada tak - licencia na barcelone [ prowincja cataluna ]
15 dni - 6 euro
1 rok - 17 euro
do zalatwienia przez internet , uprawnia do lapania z brzegu i lodki oczywiscie w morzu , jak cos to wal smialo postaram sie pomoc
www14.gencat.cat/mediamb_sgll_public/AppJava/llicencies/gestioLlicenciesTitular.do?reqCode=prepareLocale&set-locale=es_ES to musisz wypelnic , oplata przelewem
 

Waldemar Kowalski

Offline

Usmiech
Fajnie, ale mój hiszpański jest zerowy Usmiech
Jeśli to nie kłopot to może opiszesz po kolei wszystkie pola.
Oczywiście nie chcę nadużywać uprzejmości, ale może nie tylko ja skorzystam.
I jeszcze jedno:
Czy jest możliwość wykupienia takiej licencji gdzieś na miejscu np. w sklepie wędkarskim?
prowizje za przelewy są dalej wysokie to raz, a dwa pamiętam, że w sklepach jakoś tam się po angielsku szło dogadać Usmiech
 

mitek

Offline

witam - z tego co pamietam to w maquinenzie {wioska nad ebro} licencie na catalune { barcelona i okolice} sprzedawali od reki w sklepach wedkarskich , mysle ze w samej barcelonie tez kupisz bez problemu , dzisiaj juz nie dam rady ale jutro zadzwonie i sie dopytam co i jak , wieczorem opisze jak to zalatwic po najprostrzej lini oporu
 

mitek

Offline

mitek napisał(a):

witam - z tego co pamietam to w maquinenzie {wioska nad ebro} licencie na catalune { barcelona i okolice} sprzedawali od reki w sklepach wedkarskich , mysle ze w samej barcelonie tez kupisz bez problemu , dzisiaj juz nie dam rady ale jutro zadzwonie i sie dopytam co i jak , wieczorem opisze jak to zalatwic po najprostrzej lini oporu
--- dobra wlasnie dzwonilem i mi wyjasnili co i jak a wiec´- nie potrzebujesz licencji tylko zezwolenie [ permiso ] na lapanie z plazy , zalatwia sie to w ayuntamiento [ ratusz dyrekcja ] nablizsza od miejsca gdzie bedziesz przebywal , podaj jakis namiar gdzie bedziesz to ci napisze gdzie pojsc po zezwolenie lub wpisz w google maps ayuntamiento de barcelona pozdrawiam
 

xorya

Offline

Ja kupowałem w Barcelonie licencje/pozwolenie w sklepie wędkarskim. Ale z tego co rozmawiałem w sklepie,sprzedawca mówił że również w punktach turystycznych można je wykupić.
 

Waldemar Kowalski

Offline

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.
Przebywał będę w okolicach La Rambli -niedaleko są dwa sklepy wędkarski i tam chyba spróbuję, ale jeśli to nie kłopot to namiary na ten ratusz też ewentualnie bym awaryjnie prosił Usmiech
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wspólne wędkowanie. Opowiadania wędkarskie 11 13 maja 2022 11:15
Wędkowanie turystyka Paryż Forum ogólne o sumach 1 03 czerwca 2020 23:40
Wędkowanie turysty w Polsce PZW Federation Peche i inne organizmy 19 03 stycznia 2016 18:31
Pozwolenie na wędkowanie dla turysty w niemczech region Bawaria Łowiska sumowe 2 12 kwietnia 2015 17:22
Rodzinne wędkowanie. Opowiadania wędkarskie 12 20 listopada 2014 19:53
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,294,477 unikalne wizyty